reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

No to u nas też do 13 kg się wozi tyłem. Słyszałam jednak o fotelikach dla starszych dzieci co dalej jeżdżą tyłem. W google wpisałam i wyszły np. Link do: Foteliki tyłem powyżej 13 kg, część 153 , jest pewniebezpieczniej, no ale nogi.. a 13 kg małe dziecko dosyć szybko osiąga. Później ta waga zaczyna stać. Moja teraz 5 latka wazy 15 kg.
Ale wydaje mi się że dla dziecka ciężko tak nogi zginać jak np. tutaj ma dziewczynka :
 

Załączniki

  • tylem.jpg
    tylem.jpg
    96,7 KB · Wyświetleń: 62
reklama
Wydaje mi sie ze to nie jest zbyt wygodne. Ja dosc duzo jezdze z mlodym i na pewno nie wytrzymalby za dlugo w takiej pozycji. Ten fotelik na pewno jest bezpieczniejszy przy czolowym zderzeniu, ale gdyby ktos w tyl walnal to nozki dziecku moze polamac. Ja chyba jednak wole normalny fotelik
Masz racje ze z tego poczatkowego fotelika szybko dzieci wyrastaja. Moj jesli dalej bedzie tak rosl szybko to za pare miesiecy bede musiala kupowac nastepny.
I wstyd troche ze nie wiem jak sie w Polsce dzieci przewozi ale do tej pory temat mnie nie dotyczyl wiec jakos sie specjalnie nie interesowalam[emoji3]

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie na dłuższe trasy nie za bardzo. Cały czas ze zgiętymi nogami. Też mi się wydaje że o ile bezpieczniej na kark to te nogi pod czas zderzenia tylnego może zgnieść. Ale do ilu da radę dziecko jeździć tyłem to lepiej aby jeździło tyłem.
Nad tym romerem myślałam. No nic pójde do sklepu najlepiej chyb z córką i bedę jej kazała siadać w tych fotelikach. Bo właśnie aby na dłuższe trasy miała wygodnie no i bezpiecznie. Fajnie by było jak by te foteliki dla strszych też się trochę dało położyć aby nie siedziała pionowo pod czas długiej drogi bo w tedy zasypia i główka jej spada.
 
No właśnie na dłuższe trasy nie za bardzo. Cały czas ze zgiętymi nogami. Też mi się wydaje że o ile bezpieczniej na kark to te nogi pod czas zderzenia tylnego może zgnieść. Ale do ilu da radę dziecko jeździć tyłem to lepiej aby jeździło tyłem.
Nad tym romerem myślałam. No nic pójde do sklepu najlepiej chyb z córką i bedę jej kazała siadać w tych fotelikach. Bo właśnie aby na dłuższe trasy miała wygodnie no i bezpiecznie. Fajnie by było jak by te foteliki dla strszych też się trochę dało położyć aby nie siedziała pionowo pod czas długiej drogi bo w tedy zasypia i główka jej spada.
Jest jeden model odchylany. Tylko nie pamiętam nazwy. Mi też na tym zależało. Ale to odchylenie jest minimalne. W końcu wybraliśmy romera - tego z dodatkowym mocowaniem na pas między nóżkami. Tak jak w fotelikach dla młodszych dzieci. Nam się sprawdza bo pas trochę niżej przychodzi i nie uciska na brzuszek. Co jest szczególnie ważne przy chorobie lokomocyjnej.
 
Masz racje zeby z corka pojsc i posprawdzac. Bedziesz najlepiej widziala, ktory fotelik najbardziej pasuje.
Mnie tez denerwuje, ze tylko pionowe ustawienie jest w tych fotelikach. Jak dziecko zasnie to bedzie glowka leciec i niewygodnie bedzie. Ale chyba nie ma innego wyjscia. Najwyzej sie kupi ta poduszeczke specjalna pod glowke. Zawsze to cos pomoze.

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A co do fotelika tyłem do kierunku jazdy dla starszego to jak tam dziecko wchodzi? Szczególnie zimą? Całe dziecko chyba byłoby mokre po wejściu ze śniegu. Tapicerka również.
 
Agnes nawet nie wiedzialam ze takie sa. Ale jesli odchyla sie tylko minimalnie to ciekawe czy jest dziecku wygodniej czy zadna roznica

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
Mu przymirzalismy foteliki. Nie jest to znaczące odchylenie. A w romerze nie leci tak główka. Mam porównanie z innym foteliki em z drugiego auta. Oczywiście nie pamiętam nazwy. Jak zaśnie to podkładam mu pod tą stronę na którą opada główka poduszkę motylka. Nam się nie sprawdziła ta poduszka na kark bo za bardzo "wypychala" synka z fotelika
 
reklama
A ja wlasnie myslalam o takiej na kark. Ale skoro sie nie sprawdza to trzeba bedzie cos innego znalesc. Na szczescie mam jeszcze troche czasu bo troche potrwa zanim wyrosnie z tego co ma. Jednak dobrze jest juz teraz sie pomalu rozgladac i poznawac opinie innych

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry