reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
Delicol to jest coś ala espumisan? Czy tylko dla dzieci z problemami przyswajania laktozy?

Ja nie mam klina ale młody też zaczyna mi się przemieszczać hehe no ale ma szczebelki więc w sumie niech trenuje nie wypadnie ;-)
Wczoraj napilam się na festynie trochę piwa bezalkoholowego a koleżanka a jie będzie miał młody kolki od tego a ja mowie pewnie ze nie no i wykrakala hehe młody się prezyl i bąki puszczal. Na szczęście nie aż tak strasznie ale w nocy bardziej aktywnie musiałam się opiekować młodym.
Pogoda super! Młodego dałam na dwór wczoraj siedzieliśmy w bujaku i nie zaczął latać szerszen... Poszliśmy do domu a tak fajnie było...z kad to się bierze to nie wiem...gdzieś muszą w pobliżu mieć gniazdo...
 
Mika miałam to samo. Piersi wielkie twarde obolale a nic nie szło ściągnąć. Okazało się że to wina laktatora przy którym spędziłam pół dnia. Miałam ręczny avent za 150 zl więc nie mało i. Niee polecam, mąż pojechał oddać teraz mam elektroniczny z lovi. Chwila moment i gotowe :-)
 
basia a ile mlody ma tygodni? ja sie przymierzam do zamontowania 4 boku lozeczka zeby nie bylo dostawka tylko najwyzklejszym lozeczkiem bo juz odkladam za kazdym razem w nocy a wygodniej jakby od mojego lozka odsuniete bylo, ale tak sie zastanawiam bo narazie jak mala klade to sie tak samo budzi

sluchajcie jestem po przeczytaniu 'jezyk niemowlat' tracy hogg okazalo sie, ze robie glupote - walczylam z mala po porannym karmieniu, chwile sie porozgladala i zaczynal sie placz, myslalam, ze glodna i karmilam godzina po godzinie, nosilam na ramieniu, zabawialam lulalam itp a sie okazalo, ze placze bo jest zmeczona i nie moze juz zasnac albo za duzo bodzcow, wystarczylo zamiast wpychac cycka zawinac lapki i odpalic szumisia, nagle ile czasu mam dla siebie :D w tej ksiazce jest zeby dziecko funkcjonowalo w trybie 3h - najpierw zje, potem wykorzystac chwile aktywnosci a potem jak zaczyna ziewac albo oczy odplywaja klasc spac, coprawda nie mam sumienia jak w tej ksiazce odkladac do samodzielnego zasypiania bo placze ale przytulam i jak widze, ze wstepnie spi to odkladam i jest spokoj :) wiec jak ktorejs niedlugo po karmieniu zachowuje sie jak glodne to polecam sprawdzic czy zapewnienie warunkow jak w brzuchu, zeby dziecko sie moglo wyciszyc pomoze :D

jeszcze szybkie pytanie do dziewczyn po cc - symetrycznie wam sie ciecie kuruje? mialam ciaze z prawej strony i z prawej strony lecial mi ten plyn co mi brzuch nacinali i teraz z lewej strony juz jest plasko a z prawej dalej obrzekniete roznica jest kolosalna.. nie wiem czy to normalne, ze tak nierowno czy plyn mi sie znowu zebral i do przychodni powinnam pojechac
 
paprecut, myśmy czytali z mężem Tracy Hogg przy pierwszym dziecku. Różnie mówią, ale jej zasady nam się sprawdziły i dalej sprawdzają z dzieckiem. Teraz też widzimy że mała po prostu czasem chce aby jej dać spokój i położyć po prostu w łóżeczku. Starszej nigdy nie usypiałam, sama lubi zasypiać w swoim łóżku. Tylko wystarczy do niej przyjść nieraz poczytać albo pogłaskać, dać całuska. No zobaczymy jak będzie przy tej.

Ja Ci nie pomogę z tym cieciem ja mam ślad poprostu i w sumie też z jednej strony bardziej napuchnięte. ale pewnie tak będę miała bo mi się źle goją rany. Tzn. mam tendencję do bliznowców. W poprzednim miałam tak że na środku nie było nic widać a z boku tak nigdy nie miałam tam równego niestety. :/ Ale nie boli mnie już i z jednej stron swędzieć zaczęło. Smaruje to teraz contratubexem. Poprzednim nosiłam te plastry i nie wiem czy coś pomogły czy wręcz przeciwnie.
 
Papercut, przy pierwszym dokładnie mi tak działało, ale teraz synek lubi zasypiać z piersią w buzi :/ Nie takie to łatwe, ale dzisiaj smoczek już wyparzam, bo jutro m do pracy pierwszy dzień. Może pomoże, bo wczoraj cycuś co godzinę był. Co do rany, ja też mam z jednej strony więcej brzucha, po pierwszym cc też tak miałam, ale w końcu się wyrównało.
 
Tak Olaf to samo ma płacze bo nie umie zasnąć... Wtedy Bujak albo polulam i jakoś idzie.
Ja bym pojechała bo możliwe że ci się płyn zebrał jak jest duża różnica między prawa a lewa strona.
Jestem 5 tyg.po porodzie a dzisiaj boli mnie brzuch miesiaczkowo...tak może być? Niby nie krwawie bardziej troszkę brudze ale hmm
 
o super, ze sa pozytywne opinie co do tej ksiazki :D moja sie nie daje odkladac ale dzisiaj po drugim karmieniu wlozylam ja do wozka zeby pranie z pralki przyniesc, przynioslam zagladam a ona sama zasnela :D

sierpniowka moze stestuj to co napisalam wczesniej, albo moze gorszy dzien moja wczoraj w zasadzie caly dzien plakala bylo megaciezko az nie doczytalam ksiazki i zdesperowani wprowadzilismy w zycie
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi czy budzicie dzieci wieczorem na kapiel?? Moja Malutka najlepoej spi sobie od 17 do wieczora. O 19 kapiemy a Ona czesto jeszcze spi. Tylko pozniej jest problem bo nie moze zasnac. Probowalismy ja budzic okolo 18 ale spi jak zabita... Co zrobic zeby na wieczor byla zmeczona?? Ma dopiero 3 tygodnoe wiec aktywnosci raczej malo w dzien a obudzic trudno jak juz zasnie na dobre...
 
Do góry