reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Mojej córci też bulgocze ciągle w brzuszku i robi wodnista kupki aż czasem wycieka z przodu i tylu;)
Teraz zaczęła robić mniej tych kupek mam nadzieję że to normalne bo już zapomniałam. Jak zrobiła wczoraj wieczorem to następna była dopiero dzisiaj ok poludnia.

Magda fajnie że chociaż na weekend jedziecie do domku. Wierzę w to że jeszcze trochę i wszystko będzie dobrze.
 
reklama
Agata, mój Filipek ma najprawdopodobniej skazę białkową. Nie jem nabiału praktycznie od początku, jestem na diecie antyalergicznej..Wczoraj byliśmy u nowej lekarki, kazała zrezygnować całkowicie z piersi i podawać Nutramigen, do tego Debridat bo mały mocno ulewa, do tego zagęszczanie mleka, maść na buźkę i skierowanie do poradni alergologicznej... żeby to była sama skaza problem byłby mniejszy bo dieta by pomogła ale dochodzi jeszcze nietolerancja laktozy a tu nic nie działało, dziecko wiło mi się z bólu całymi dniami więc mimo piersi pełnych mleka chwilowo zaprzestałam karmienia :/ Ale ściągam laktatorem i liczę, że jak jelitka zregenerują się wrócimy do karmienia choćby naprzemiennego.
Ja ważę już pół kilograma mniej niż przed ciążą ale nie wszystkie ubrania ładnie leżą bo brzuch trochę jeszcze został, mam nadzieję, że niebawem wchłonie się.
aaaa zapomniałabym mój książe wczoraj ważył 4820 a urodził się 3320 :) Jest juz co nosić :p
 
Angelikaaa , interesuje mnie jak to jest.-Bierzesz mleko które przechowujesz w lodówce, podgrzewasz i zabierasz na spacer? Jak długo można mieć ten pokarm poza lodówką, biorąc pod uwagę wysokie temperatury?

Ja nie podgrzewam mleka na spacerze. Po odciągnięciu daje do lodówki, a przed wyjściem wyciągam ok pol godziny wcześniej. Sa rożne źrodła co chodzi o czas i temperaturę w jakiej może stać mleko. W temp. do 25 st może być do 8 godzin. Ja sie staram zużyć do 4 godzin.
 
Kurde ja dopiero pojde do pediatry, bo ta rodzinna kazała mi tylko zagęszczać pokarm nutritionem ale ona nadal ulewa;-/ a nabiału nie jem a strupki i wysypkę ma nadal, mam nadzieje ze to schodzi tak długo poprostu. Na czym polega ta dieta antyalergiczna? Dla mnie bez nabiału i wzdymajacych, smażonych potraw to nic sie do jedzenie nie nadaje;-/
 
Magdalena musi być dobrze :*

Jak wy wchodzicie w stare spodnie? Ja nie dam rady ni chu chu! Dupe mam jak Azja chyba.

Włosy mi nie wypadają w ogóle. Nawet po potraktowaniu ich rozjasniaczem. Ale jakby co to polecam Wam pić drożdże. Probowalyscie? Efekt niesamowity.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dieta antyalergiczna polega na odstawieniu wszelkich potencjalnych alergenów;
-mleka i jego przetworów, trzeba czytać uważnie etykietki bo bardzo wiele produktów ma w składzie np serwatkę,
-kakao,
-pomidory,
- produkty mocno przetworzone w stylu wegeta zupki chińskie
- jajka
-z owoców można jeść tylko jabłka gruszki i śliwki, truskawki maliny są silnym alergenem
-seler
- orzeszki
-napoje gazowane
-jeśli chodzi o mięso to kurczak indyk królik, najlepiej samodzielnie zrobione wędliny
tyle pamiętam niestety na tym etapie gdy dziecko jest jeszcze takim maluszkiem dieta to katorga :/
U nas na początku były takie pojedyncze krosty, potem zaogniły się, teraz jest mnóstwo małych które tworzą szorstkie placki, wyszła ciemieniucha na brwiach i za uszkami pęka.
Jeśli dziecko ulewa kładź je bardzo wysoko a żeby nie spadało dawaj pod nogi np zrolowany koc albo wałek.
Możesz też pójść zrobić usg brzuszka zobaczą czy zwieracze w żołądku są ok. Jest też lek przeciw ulewaniu gastrotuss baby czy jakoś tak. Moje dzieci po Nutramigenie ulewają jeszcze więcej niż na piersi i to nie mlekiem a woda, czytałam o tym w internecie i to częste zjawisko. Córce przeszło około 7 miesiąca życia.
 
Ostatnia edycja:
Mamakulka i co, jest platynowy blond[emoji3]? Wrzuć jakieś zdjęcie nowej fryzury :-).
Mi włosy jeszcze nie wypadają, ale to juz pewnie wkrótce nastąpi. W ciąży super mi sie układały, były błyszczące i sie nie przetłuszczały.
A jak jest z farbowaniem jak sie karmi?
 
reklama
Moje dziecię dziś spało jak zabite. Karmilam o 21.00 i o 2.30 musiałam ja obudzic do cyca. Ale była taka zaspana ze chwilę to potrwalo a potem o 6.45 obudziła się sama. Czuję się jak po dwutygodniowych wakacjach ;-) wczoraj na wieczor daliśmy pierwszy raz kropelki delicol. koniec prezenia, boli brzuszka i rozpaczliwych wrzaskow. Ale ulga...oby na dluzej!
 
Do góry