reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Kochane ja pierwsza ciaze mialam z przejsciami. Mialam zagrozenie przedwczesnym porodem bo mialam juz 1.5 cm szyjke i rozwarcie 2 cm w 30 tc. Takze teraz mam miekka i w kazdej chwili z tych 2 cm moze sie zrobic 1 cm, a to dopiero 26 tc. Na poprzedniej wizycie mialam ok 4 takze skrocila mi sie bardzo w miesiac i kto wie ile moglabym miec na nastepnej wizycie.
Mnie bada za kazdym razem na samolociku i usg przez brzuch, a dodatkowo ostatnio zrobila usg dopochwowo chyba, zeby sprawdzic czy rozwarcia nie ma.


Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ankaka rozumiem Cię kochana. Ale na pewno będzie dobrze , masz dobrego lekarza, szybko zareagowała i dzidzia się urodzi ładnie w terminie ;)

Lenka przeżywam to samo. Dużo krwawych snów. Czasem takie głupoty , że nie chcij ! Także to hormony i podświadomie zmartwienie o dziecko dziala:)


Dziewczyny w końcu udało mi się nagrać dyskotekę w brzuchu! Dołączyłam do Was hehe Igi się postaral ładnie :)

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamakulka a co do szyjki itp to ja nie pamiętam żeby ktoś coś mi badał he albo zbadali ale mi nic nie powiedzieli i tyle bo nwm..
Co do koszmarów no ja ogólnie w sny nie wierzę nawet jeśli coś rzekomo oznacza coś i się zdarzy to raczej biorę to na zbieg ok.
Jakoś nie mam tendencji brać snów do siebie choć te w ciąży bez kitu przerażające są he ale najlepszym ukojeniem jest jak maleństwo się poruszy.
Wstałam ogarnęłam się mam wrażenie ze z dnia na dzień jestem brzydula... Jestem naturalna bardzo jasna bladynka włosy białe twarz blada i ogólnie karnacjia a dziś zauważyłam mega widoczne piegi na policzkach aaa szok pewnie były zawsze ale nie widoczne a teraz masakra :-D do tego synek od rana meczy bym kupiła mu spodnie z szelkami bo jakieś widział w telewizji he i kluci się ze mną i moim ślubnym o przejęcie większego pokoju a swój odda dziecku he

Aniu ja swoją ciążę miałam też z przeżyciami pod górkę i każda z nich kończyła się poronieniem niestety ale tak jak mówi mamakulka masz dobrego lekarza i wszystko będzie dobrze myśl pozytywnie twój nastrój udzieli się maluszkowi ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hehe mały cwaniak :D

Ja to wyglądam tak jak wyglądałam ;) tylko brzuch rośnie a tak to bez zmian.

Mi szyjkę bada na kadej wizycie i dostaje taki wydruk co i jak . W sensie gdzie łożysko, jaką szyjka itp. Także mam co.miesiac relacje z samolotu :) chodzę na nfz jakby co. Domagaj się Lenko bo to obowiązek lekarza to sprawdzić.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj lekarz tez mi bada co wizyte albo dopochwowo albo przez brzuch szyjka od 2mcy juz ponad 4cm. Mysle ze co jakis czas powinna byc zbadana:)

A wczoraj dzien taki sie zapowiadał kiepski zero humoru checi a taki fajny i grillek pozniej u siostry ze znajomymi fajnie ze ta majowka jest to z mezem troche pobedziemy razem :p
 
W UK nie ma zwyczaju badania szyjki. Ostatnio poprosiłam to z łaską mi zbadali i pytali po co chce to robić. Powiedzieli tylko że ok i tyle. Ostatnie usg było w 20tc potem juz tylko wizyty u położnej, która nie bada szyjki. Drżę o tą szyjkę bardzo, ale musze wierzyć, że bedzie ok. Tak samo nie robią wymazow i nie sprawdzają czystość pochwy i tez sie boje, żeby jakaś infekcja sie nie przyplątała.
 
Mamakulka a co do szyjki itp to ja nie pamiętam żeby ktoś coś mi badał he albo zbadali ale mi nic nie powiedzieli i tyle bo nwm..
Co do koszmarów no ja ogólnie w sny nie wierzę nawet jeśli coś rzekomo oznacza coś i się zdarzy to raczej biorę to na zbieg ok.
Jakoś nie mam tendencji brać snów do siebie choć te w ciąży bez kitu przerażające są he ale najlepszym ukojeniem jest jak maleństwo się poruszy.
Wstałam ogarnęłam się mam wrażenie ze z dnia na dzień jestem brzydula... Jestem naturalna bardzo jasna bladynka włosy białe twarz blada i ogólnie karnacjia a dziś zauważyłam mega widoczne piegi na policzkach aaa szok pewnie były zawsze ale nie widoczne a teraz masakra :-D do tego synek od rana meczy bym kupiła mu spodnie z szelkami bo jakieś widział w telewizji he i kluci się ze mną i moim ślubnym o przejęcie większego pokoju a swój odda dziecku he

Aniu ja swoją ciążę miałam też z przeżyciami pod górkę i każda z nich kończyła się poronieniem niestety ale tak jak mówi mamakulka masz dobrego lekarza i wszystko będzie dobrze myśl pozytywnie twój nastrój udzieli się maluszkowi ;-)
ja za to mam megapajaczki wszedzie, skora jakby przezroczysta sie zrobila

a co do synka ja do swojego mlodszego brata mialam wiele lat zal, bo mialam swoj pokoj jak sie urodzil mielismy wspolny po czym rodzice zorganizowali pokoj mniejszy od tamtego i mnie tam przeniesli bo mlodszy wiecej zabawek ma i potrzebuje miejsca na zabawe, a ja uwazalam, ze to byl moj pokoj urodzil sie drugi to powinni na reke mi pojsc a nie caly swiat sie dookola niego kreci, w zasadzie pare lat temu dopiero zaczelam sie z nim dogadywac ;p i wlasnie zaczelo sie od pokoju
 
reklama
ankaka - no włąśnie, to się nie dziwię, ze lekarz jest zapobiegawczy. dużo odpoczywaj I leż...
widocznie moje 2cm nie budzą niepokoju :wink: ale lekarz sprawdza na każdej wizycie, co 3 tyg.

Mamakulka - hehe, super :-) :)
 
Do góry