reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
Miałam się odezwać jak znajdę sposób na nocne budzenie się. No i chyba mam najbardziej banalny.

Mój mały śpi w ciągu dnia dokładnie tak jak zaleca Hogg. No i się okazuje, że dla niego to za dużo. Wczoraj zamiast 4.5h spał 3h w dzień i w nocy pospał do 5!![emoji16][emoji16]Jak spojrzałam na zegarek, to w szoku byłam [emoji23] Dam znać czy w kolejnych dniach będzie tak samo.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie to bez znaczenia ile spi w dzien;) i tak się budzi co godzinę albo dwie...
Wczoraj to wogole jakiś koszmar był bo przez godzinę od 20.40 leżał u mnie na rękach niby przysypiajac ale się rozgladal ciągle, i jak już usnal po godzinie i go odlozylam to odrazu oczy otwarte i marudzenie... i tak ze cztery razy, w końcu polozylam się obok na łóżku i z nim zasnelam ale i tak się budzil i coś jeczal i zasnąć nie mógł chyba że na rękach.
A dziś tez ma jakis czujnik, godzinke pospal, przy cycu usnal spowrotem i jak lezalam obok niego nawet go nie dotykając to spał a dwa kroki od łóżka robilam to odrazu pobudka... i tez tak ze 3 razy;)
Wszystko przez to że poczytałam wczoraj na temat skoków że dziecko chce ciągle być obok mamy hahaha;)
 
Właśnie się chciałam pytać czy Wasze dzieci nadal się tak budzą w nocy. Nasza od 2 tygodni zamiast jednej pobudki robi 3 i juz pomiedzy 6 a 7 jest super wyspana. Tylko ja nie wiem jak się nazywam wlaśnie tez się zastanawiam czy to nie przez to ze zaczęła więcej w dzień spać. No albo skok. Albo głód bo ograniczyła mocno mm ostatnio i tylko na noc je mm a tak to piers. Buuu, a po pierwszych 3 miesiacach miało być tak pięknie jak ktoś znajdzie sposób na te budzenie to poratujcie! Nie karmienie tylko bujanie i usypianie nie pomaga, mała się budzi po godzinie wiec to bez sensu
 
Dokarmiam też mm 2 razy - przed spacerem ok 11.30-12 i na noc. Ok 14-15 daję obiadek, ok 18 owoce, a soczek gdy wiem, że zjadła a marudzi. Wtedy wypija w sekundę 60ml:D.

A dziś znów taki mróz, że siedzimy w domu:(.
My też dalej siedzimy juz od 5 dni bo nadal jest smog. Nawet nie ma jak mieszkania wywietrzyc. Chyba się podusimy ;)
 
Ja rozmawiałam ze swoim profesorem i mi potwierdził z tym spaniem.

Co do policzków, Mikołaj ma też sucha skórę i krostki. Okazało się na szczęście że to nie skaza. On ma po prostu delikatna skórę, mamy pilnować żeby jego policzki nie ocieraly się o żadne ubrania, ew kłaść pieluche flanelowa bądź jedwab na ramię i z tym go nosić. Nawilżać kremem (nie tłustym ) odpowiednio do zapotrzebowania, czyli gdy skóra jest sucha. I tyle. Trzeba tego pilnować, bo może się to szybko pogorszyć.

I jeszcze jedna rzecz dla mam których dzieci są na dole siatki. Dopóki cały czas dziecko jest na tym samym centylu bez dużych wahań, to jest to normalne i nie ma się czym martwić. Ja karmię piersią i mam kontynuować. Dodatkowo kazał mi dawać mu raz dziennie jedno warzywo, zmieniać po 3 dniach. To jest po to żeby dziecko już teraz oswajało się z nowymi smakami.

Koniec [emoji3][emoji3][emoji3]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
moja wlasnie spada z siatki dlatego jest problem, no wiecej karmic niz karmie nie dam rady jutro wazenie z rana to sie okaze czy jest poprawa czy nie

moja ze mna spi niezle w nocy ostatnio poje co potrzebuje odczepia sie ode mnie i lezy na wznak sama sie turla do cycka jak zglodnieje dopiero jak sie okaze, ze spie inaczej, zasloniety czy pusty to awantura, dostaje co chce i ja ide spac mam w nosie juz nie mam sily na to wszystko a szczegolnie na zabawe w odkladanie jak tylko zamkne oczy i musze znowu do niej wstac
 
Mój jest cały czas na 3 centylu i zawsze mi ciśnienie podnoszą w przychodni. A wczoraj to już w ogóle dała czadu lekarka. Już nie tylko stwierdziła, że mam dokarmiać ale na butlę całkowicie przejść.

Grrrrr[emoji34]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się właśnie boje spać z mala. Mam zbyt twardy sen czasami i boję się że ja przyniosę czy coś. Nawet jak czasem karmie na leżąco to się nawet nie zdrzemne :( Effa a co Ci potwierdził profesor ze snem? Bo już się pogubilam
 
reklama
Ja się właśnie boje spać z mala. Mam zbyt twardy sen czasami i boję się że ja przyniosę czy coś. Nawet jak czasem karmie na leżąco to się nawet nie zdrzemne :( Effa a co Ci potwierdził profesor ze snem? Bo już się pogubilam
Że muszę mu skrócić drzemki w dzień. I wtedy powinien spać dłużej w nocy, bez pobudek.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry