reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Codziennie nowa niespodzianka :) Kahaka gratulacje :tak:

Dziewczyny a mam pytanie czy wątek zdjęciowy został gdzieś przesunięty? Bo nie wyświetla mi sie i nie wiem gdzie go szukać.
 
reklama
O 3:40 przez CC urodziła się Ewcia. 2430 g, 52 cm, 10 pkt.
Gratulacje!



To chyba ja w tym tygodniu otwieram listę rozpakowanych sierpniówek. Co prawda miałam nadzieje dokulać się do okolic 30.07, ale synek zdecydował inaczej...


Wody odeszły mi o 23.00, skurcze słabe więc dopakowalam torbę, a M spakował rzeczy swoje i Juliana. W szpitalu byliśmy przed pierwszą, ktg i coraz mocniej bolało... Nawet poprosiłam o zzo, bo przypomniał mi się pierwszy poród ze wszystkimi atrakcjami, ale akcja postępowała tak szybko, że zdążyli mi pobrać tylko krew, na znieczulenie brakło czasu, bo z 2 cm rozwarcia w ciągu kilku skurczy zrobiło się 8cm i po kilkunastu minutach było już 10 i zaczęła się jazda bez znieczulenia. Na szczęście wystarczyło 5-6 partych i było po wszystkim.

Dziś, 21.07, o 2.24 Florian pojawił się na świecie. Tata i brat nawet nie zdążyli zainstalować się w pokoju i już ich wezwano, żeby przywitali się z Florianem.


Podsumowując: lekko nie było, ale ekspresowo, i po wszystkim caly ból poszedł w niepamięć...


A co ciekawe i Julian i Florian urodzili się z niedzieli na poniedziałek, wody odeszły mi w tym samym czasie...

I muszę Wam powiedzieć, ze zapomniałam, że noworodki to takie kruszyny. Co prawda Florian waży 3460g (Julian ważył 3464g) i mierzy 50cm, ale to taki okruszek...


Teraz odpoczywam, choć duchota straszna i pada deszcz...
 
ma dunia gratulacje :D wczoraj w ogrodku buszowalas,a dzisiaj masz dziecko przy sobie:-)
pięknie.

no coz nie powiem im wiecej was sie sypie tym my zapakowane bedziemy bardziej marudzily ale i na nas przyjdzie kryska. :)

i juz widac nie ma co obstawiac,bo sie sypia niespodzianki same.
 
Dziewczyny gratulacje ;)
powiem Wam, ze im wiecej nas sie sypie, tym bardziej ja sie bardziej boje. To już takie realne :) chciała bym jeszcze tydzień wytrzymać. Tak mniej wiecej mój maz zaczyna urlop, i teściowie wracają- to sie Wiki zajmą.
w Wawie dzis gorąco - siedzę z Wiki na placu zabaw. I tak mija nam czas:)
 
Ostatnia edycja:
Madunia no to sie dzieje. Gratulacje. Ostatnio czytałam, ze na wszystkie porody tylko ok 15 % rozpoczyna sie od odejścia wód. A u nas:szok:Wow

ale mam stresa. Nawet łóżeczko ńie rozstawione. Wietrzy sie na balkonie. To chyba te upały tak działają.

Kurczę, zaczynam sie naprawdę stresowac.:zawstydzona/y:
 
Witajcie dziewczyny.
Kurcze co to sie dzieje tutaj. Szok ;)
Natkusia super ze juz do domu idziecie i dobrze ze sprawa z urlopem sie wyjasnila :)
MaDunia faktycznie ekspresowa akcja zazdroszcze takiej !
Jutka chyba nie ty jedna bys juz chciala bo i ja rowniez ;) a przedema miesiac jeszcze do terminiu.
Madison super ze wam sie tak uklada ze dajecie rade z 3 dzieciaczkow :) z twoich postow daje tak optymizmem ze az juz chce miec przy sobie moja druga kruszynke ;p

Co do znakow ja jestem waga moj m bliznieta i dogadujemy sie jakos raz lepiej raz gorzej:p a synulo skorpion i uparty i zawziety jest. A moj brat jest lewem i jestega spokojny przeciwienstwo mnie ;)

Jest mega upal na dworzu rano o 10 wyszlam do sklepu i skwar jal niewiem, wrocilam do domu to wiatrak poszedl w ruch. Juz wypralam ciuszki po Igorze teraz sie szusza. A wieczorem poprasuje i poukladam w szafce. Teraz piore reczniki i koc z wczorajszego zalewu bo smierdzialo. I oczywiscie nie obylo sie moje wyjscie dzisiejsze bez zakupow dzidziusiowych, kupilam 3 pajace bo mam malutko :)
Lozeczko zamowione, czekamy na dostawe i m bedzie skladac :) wczoraj rodzinka mi tak gadala o porodzie i dlatego pranie zrobilam :p bo niby wszystko juz jest ale nic nie zrobione :p ale torby do szpitala nie pakuje bo uwazam ze 35 tydz to chyba za wczesnie :p choc moge sie mylic ;p
 
Kahaka Ma dunia moje ogromne gratulacje. Super wieści.
Ja już jestem na oddziale po dwóch ktg i ciągłym zamierzeniu ciśnienia bo skacze w górę ale to chyba ze strachu.
Nie wiem co planują dalej nikt nic nie mówi. Czekam na konsultację z ortopeda.
Jedno mi zagwatantowali że wyjdę już z Hania.
Asa i co ciekawe chcą mi dac sterydy na płuca
 
Opcja podziękuj nie działa mi w telefonie...

Wielkie dzięki Dziewczyny.

Jeszcze nie do końca wierzę, ale powoli wszystko ogarniam. Florian głównie śpi i tylko wierci się i postękuje jak chce jeść. Przystawiam go do piersi, ale czy coś tam wyciąga to nie wiem... Jutro pójdę do pielegniarek noworodkowych i odswieżę wiedzę na temat obsługi noworodka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ma_Dunia - jemu dzis to pare kropel wystarczy, bardziej on potrzebny piersiom teraz, żaby sygnał dac, niz piersi jemu ;)

Odpoczywaj jak mały pozwala, nigdy nie wiadomo co bedzie dalej jak sie juz gwarancja szpitalna skończy i wypisza Was do domu :) Ale z całego serce życze noworodka/niemowlaka książkowego :)
 
Do góry