reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

A ja nie wiem, czy brzuch bolący jak na okres, to są już te skurcze przepowiadające? Czy chodzi o takie prawdziwe, mocne skurcze?:confused:
 
reklama
To takie uczucie jakby się cały brzuch spinał,jest twardy jak kamień i tak mrowi. Dodatkowo boli okresowo w dole brzucha. Ja w pierwszej ciąży tego nie miałam a teraz mam praktycznie codziennie.
Kahaka,Madunia- gratuluję Wam ogromnie,a za tydzień będę zazdrościć ;-)

Ja się właśnie fryzuje. Dziwnie mieć tak czas tylko dla siebie. Jutro do pracy i z tej okazji pedicure sobie zrobię. A co!
Lecę Was poczytać.
 
Dziewczyny w sprawach skurczów jestem specjalistka, cała pierwsza ciaze przez nie przelezalam a inw tej jest ich niemało.

zatem: u bardzo szczuplych dziewczyn, szczególnie w brzuchu (ja tak mam, 50 kg przed ciaza) odczuwa sie prawie wszystko. Czyli napięcia spowodowane rozciaganiem sie mięśni. Brzuch sie napina, czasem co kilka sekund, ale to nie boli wogóle.,potem są Braxtony to te twardnienia, ale nadal bezbolesne, moze byc ich do 10 na dobę. No i te przepowiadacze, czyli tez Braxtony, ale bliżej porodu. Mogą mocno bolec, mozna je pomylić z porodowymi, ale w ciagu godziny musza minąć. Mijają po nospie, paracetamolu, cieplej kąpieli.
sa tez skurcze wystawiające główkę. Bolesne, po czym czujemy główkę niżej.

Skurcze mamy wszystkie, tylko niektóre ich nie czuja. Macica musi sie kurczyc, inaczej nie poradziłaby sobie z porodem:)
 
To u mnie ostatnie straszaki trwały od 18 do 24. Nie urodziłam,ale od wtedy boli mnie miednica i czuję na dole takie luzy i ogólnie podwozie mi często dokucza.
 
Oo i jeszcze Ma_Dunia serdeczne Gratulacje szybkiego i szczesliwego porodu!:-)

Kahaka Ewcia jest sliczna!

Ja tez nie wiem czy od czasu do czasu jak brzuch stwardnieje to sie zalicza do skurczy...moze i tak ale chyba nie przepowiadajace bo mam to prawie od poczatku a od polowy ciazy to wlaciwie coraz rzadziej i brzuch przestal boleć a w pierwszej polowie to prawie co wieczór i na nospie jechalam.
Jak tak dalej bedzie to znowu 41 tyg bede chodzić.

Ja chce lewka, lubie lewki mam 2 przyjaciolki spod lwa i mam nadzieję, ze coros urodzi sie najpóźniej 20:-) Ja wodnik, maz waga, syn byk zreszta ostatni dzień byka. Nie pasuje mi tu rak ani tym bardziej panna znam trochę ludzi z pod tych znakow i nie pasuja ,i ich charaktery do nas, do mnie...Choc napewno sa wyjatki:tak:

Natkusia super, ze wychodzicie no i ze maz dostal ten urlop!
 
GORGUSia pomylilam sie. Straszaki moga trwac dluzej jak godzine ale musza lagodniec, a nie sie nasilac. A moze u Ciebie ta glowka wlasnie sie wdtawila
 
reklama
Mi tam twardnieje brzuch, ale przeważnie zdaje sobie z tego sprawę jak sie pomacam. Choć czasami jak jem to np. nie moge sie mocno pochylił do przodu, bo brzuch sztywny, ale mówienia nie czuje... Te twardnienia to BH?
 
Do góry