reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

U nas znowu ciężka noc. Antek bardzo się prężył i spinał. Przez to po jedzeniu ulewał bardzo...raz ulał tak bardzo że w szoku byłam gdzie mu się to wszystko mieściło...byliśmy u lekarza. Wszystko jest ok. Mamy zrobić badanie moczu i jakby dalej ulewał to podawać jakiś zagęszczacz przed karmieniem,ale poki co jeszcze poobserwuje.
W czwartek Kacper idzie na pierwsze spotkanie Montesorri :-) bardzo się cieszę. Kacper tak lgnie do dzieci, ze liczę na to że mu się spodoba. Zobaczymy.
 
reklama
Siemka :-)
Duzo mam do nadrobienia. Dzis tesciowa wyjechala wiec mam wiecej czasu. U nas calkiem spoko. Moj synek jest z tych anilokow, marudzi tylko jak cos chce :-) to co da mi pospac w nocy musi mi wystarczyc bo potem moja mama wstaje o 7 rano i nie daje mi spac. Odkad wyszlam ze szpitala ciagle w biegu i duzo chodzenia bo trzeba bylo tesciowke pooprowadzac zeby w domu nie siedziala. Teraz moze odpoczne :-) pozdrawiam
 
Anna ja przy starszym synku mialam mei tai ale u nas sie nie sprawdzilo..moze ze 2 razy uzylam i sprzedalam, dlatego teraz nie kupuje bo wiem ze i tak uzywac nie bede..wiem ze sie lepiej zaklada niz chustę ale ja i tak za leniwa jestem na to:-p wam zyczę powodzenia
 
U nas tyle się dzieje ze nie nadrobie was. M dziś ostatni dzień w domu, tydzień był z nami w domku ale połowę czasu załatwiał różne sprawy i zabawial gości . Nie chce mu się jutro wracać do pracy, chciał jeszcze tydzień być z nami ale ma mnóstwo pracy i szef wolał żeby M wrócił, bo nie dadzą rady.
U nas OK, młodego przystawiam często ale jeszcze trochę mm idzie w ruch. Wczoraj zjadł tylko jedna porcję ok. 70 ml mm, reszta cyc. Za mało tego pokarmu ale jakoś dajemy rade. Noce w miarę spokojne, jak usnie ok. 22 to śpi do tej 3 a potem albo zaśnie albo troszkę marudzi ale i tak jest dobrze :-)
 
U mnie dzis mega dol I placz od rana, chyba od Tak, bez powodu.. Troche sie czuje doniczego..
Mlody mial jakis kryzys, wyl z 20 min. Wstyd przyznac ale myslalam, ze oszaleje :-( zaspana bylam a to zdrowo po 8 bylo.. Jesc mial dopiero przed 10 a tu bole brzucha mysle..

Moglybyscie wkleic mi linka do tych chust? My uzywalismy przy Judi Red castle. Rewelacja ale byla latwa w uzyciu, Inna niz wasze.
I jeszcze Jedna prosba. Mysle nad zakupem krzeselka do karmienia ale takiego od urodzenia. Wygrywa chicco poly magic o ile dobrze pamietam. Wydatek przyszlosciowo nienajgorszy plus to, ze robie cos w kuchni to mlody moglby lezec w jadalence obok. Kolyske z tl mam w salonie I nie lubie jej przeciagac. Poradzcie cos prosze jesli mialyscie z tym do czynienia :-)

Jeszcze sie glowie czy nie olac sprawy I nie kupic np. Chicco Mia bujaczek, lekkie to a I jak kot wejdzie to uprac Latwiej. Jakie typowe bujaczki byscie polecily? Z fp jeden widzialam, Niby zwykly ale sliczny. Dodam, ze nie Zalezy mina wibracjach czy innych *******ach :-)
 
Ostatnia edycja:
Masakra maly wisial mi na cycu od 14:30 do 17:30 i co cycka nie bylo to placz i zanoszenie sie, teraz mam czas wiec siedze w wc bo nawet zalatwic sie nie moglam, o nie znowu placze.
 
My po wizycie. Ogólnie bioderka ok, ale jedno ładniejsze od prawego i powtórzyć za miesiąc.

Trochę wkurzona jestem bo lekarz stwierdził, że jest przeciwko nosidelkom, chustom, chodzikom i leżaczkami z wibracjami. Na pytanie jednak dlaczego odpowiedział nie używać i już. Nie po to chodzę prywatnie , żeby mi ktoś takie odpowiedzi udzielał.
 
Ostatnia edycja:
Sliczny koniec lata sie nam trafil. Cudnie.

MONYA - u nas ortopeda, ktory badal synka sam nosil dwojke z trojki dzieci w chuscie, trzeciego nie, bo bylo niechustowe i za chiny nie chcialo w chuscie wysiedziec.

FIUUFIUU - ja oczywiscie chetnie sie spotkam jak zjedziesz do Warszawy :) Dawaj znać.

GORGUSIA - no szkoda, ze na siebie nie wpadlysmy, my dojechalismy do zoo na 11.15 i krecilismy sie tam do 14.30 chyba. Ale tłumy byly takie ze unikaliamy glownych atrakcji, chyba ze na chwilke. Nie lubie takich tłumow, bo sie zaraz malo kulturanie robi, brrrr.

LILITH - jejku, chodzenie 7m, siadanie 3m Rekordzistka! Tego nikt nie pobije :)

GAWIT - wiem, ze na pewno wszystkiego juz probowaliscie, ale tak myslac cieplo o Was staralam sie przypomniec sobie wszelkie rady ever odnosnie usypiania i uspokajania dziecka i mam tyle:
- usypianie w chuscie, ponoszenie nawet do 40 min i dopiero przelozenie do lozeczka
- usypianie (bujanie czasem nawet machanie a'la ruch wahadla) w foteliku samochodowym i opuszczonym daszkiem - tak nam radzil pediatra jeden, jakby sie pojawily kolki emocjonalne
- dzwiek suszarki, odkurzacza
- na mojego synka dzialalo jak lezalam tak blisko niego, ze moj oddech czul
- spanie na duzej poduszce pod duzym katem (moze i niezdrowe, ale moj syn przezyl), przy cofaniu pokarmu pomaga bardzo
- spanie na brzuszku (trzeba miec troche odwagi)
- mocne zawijanie w rozek czy kocyk
- skakanie z dzieckiem na pilce, mozna te ruchy odtworzyc oporstu na mataracu lozka
- nocne jezdzenie autem i przelozenie do lozeczka
I podstawa - trzeba byc spokojnym przy dziecku, bo ono chlonie wszystko jak gabka, wiadomo. Wiadomo tez, ze o spokoj trudno jak sie przechodzi prawdziwae tortury polegajace na pozbawaniu snu….
Pamietam, ze pisałas, ze w dzien ladnie spi, wiec moze jedyny problem to to, ze ma dzien z noca pomylony i jak przespi caly dzien, to w nocy na ciagle proby usypiania reaguje histeria.

CWIKLA - moja jedna tez ulewa synek tez tak mial. Ulewa to malo powiedzanie, chlusto rzygi takie ida, ze strach. Juz sie przekonałam przy synku, ze leakrze maja nie wiele do zapropnowania w temacie: czeste odbekiwanie podczas jedzenia, ukladanie nawet pod katem 45 stopni na 20-30 min po jedzeniu, zageszcz pokarmu, mniej jedzenia a czesciej. My mielismy sug brzuszkow, wsio ok, trzeba przeczekac… Chyba, ze ma sie do czynienia z prawdziwnym refluksem i poraznieniem przewodu, buzi i ust.
 
Witam
U nas nocka trochę lepsza, ale dalej bez rewelacji. Jutro wizyta u pediatry. w dodatku mała ma afty :szok: skąd? o higienę tak dbamy, butelki zawsze wyparzone, smoczek jak upadnie to gotowaną wodą przelewam a ona i tak je ma i jeszcze moją mamę opitoliłam, że mi tu u dziecka jakieś choroby wmawia a to tylko mleko jej w buzi zostało, a potem poczytałam w necie i jak nic afty. smarujemy aftinem i już widać różnicę.
Martyna ma za to katar :szok: po 1 tygodniu w przedszkolu :szok: to we wcześniejszych latach chorowała dopiero w listopadzie. ja wiem, że katar to nie choroba, ale kurde boję się, że przejdzie na Kornelkę :-(
anna i jak się sprawdza nosidełko? Małemu pasuje?

Ja niedawno wróćilam z zebrania w przedszkolu Martyny. Eh zaraz kąpanie jednej i drugiej (Kornelię kąpałam co 2 dni ale wczoraj zauważyłam, ze ona w te dni kiedy jest kąpana lepiej śpi więc teraz już kąpanie codziennie) a wieczorami przeważnie jestem sama bo mąż do późna pracuje więc muszę sama je obie ogarnąć, czasem bywa "wesoło" Kornelia się drze, Martyna chce , żeby czytać jej bajkę , mówię, że teraz nie mogę bo Kornelia płacze, to Martyna zaczyna płakać a mi serce pęka :-( więc z Kornelią na rękach idę do Martyny i opowiadam jej jakąś bajkę w międzyczasie bujając mała, żeby nam w tym opowiadaniu nie przeszkadzała :-p ale w sumie i tak się cieszę, że Martyna jest już taka "duża" bo wiele rzeczy da się jej wytłumaczyć. Podziwiam Was mamusie z maluszkami i starszakami tak w wieku 2-3 lat. u Was to dopiero musi bywać fajnie
 
reklama
Dziewczyny padam na ryjjjjj.. przepraszam za wyrazenie..
Fabian dal tak popalic od 14:30 do19:30 nie spal ciagle cycek, placz, noszenie na rekach, darl sie w nieboglosy, zanosil, prezyl kopal nogami i wymachiwal rekami, albo ja cos zjadlam albo on ma kolki :( teraz spi, ciekaw jak dlugo :(

Lilith ja mam jakies krzeselko po Igorze ktore mozna rozlozyc do pozycji lezacej ale szczerze niewiem jaka firma :p i nawet zapomnialam o tym ze jest taka mozliwosc ;p dopiero ty mi przypomnialas.. ;)
Gawit moj po 3 dniach wrocil z katarem i do tej pory ma :/
Monya no to ci lekarz wytlumaczyl dlaczego nie uzywac tych bajerow ;/ nie bo niee.... ehh
Anna to jest chusta czy nosidlo ? Podoba mi sie. Czy to jest drogie ?
Uciekam moze obejrze m jak milosc o ile nie usne ;p
 
Do góry