reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Widziałam rano na TVN w tym programie Dzien Dobry czy jakos tak zapowiedź nowego programu na tym dziwnym kanale TTV, dzis o 22.00 pierwszy odcinek.

Facet podaje sie rożnym doświadczeniom życiowym np torturom czy pozbawieniu wolności w więzieniu. Ale przede wszystkim dzis przeżyje... POROD!!!

W jakis sposób stymulują mu bóle porodowe. To co pokazli w zapowiedzi jest niesamowite. Facet w studio opowiadał, ze to był natrudniejszy z 8 odcinków. Przy skali bólu 8 odpadł i nic nie kojarzył, a zaczynał jak cwaniaczek, ze co on, facet nie da rady.

I przede wszystkim to doświadczenia całkowicie odmieniło jego spojrzenie na kobiety.
Kurcze, każdy facet obowiązkowo powinien przez to przejść w ramach szkoły rodzenia ;)

Polecam obejrzenie, bo zapowiada sie niezle.
 
reklama
NATKUSIA - trzymaj sie! Kontaktów dziadek- wnuczek bym nie ograniczała, pod warunkiem ze sa pełne szacunku wobec dziecka oczywiscie. Natomiast Ty masz pełne prawo do zimnej wojny teraz. Facet musi Cie przeprosić, a i to mało.
Dobrze, ze sie przeprowadzacie.

ATANA - jak masz możliwośc i chęć korzystać z pomocy to korzystaj. Raz mu komus, raz ktos nam pomaga :)
Ja na własne zyczenie jestem nocą sama. Nie chciałam miec nawet mamy nocujacej u nas, bo miałam obawy, ze jeszcze jej nocna pomoc bede musiała organizować i tym zarządzać. Ale wieczorem przy kapielach i usypianiu tej trójki to pomoc niezbędna, nie dałabym rady.
No nic, jedna noc za mną, jeszcze tylko dzis :)

Co do skoków to w necie znajdziesz dokładnie rozpiski co i jak. Ja sie tym przejmowalam przez dwa pierwsze 'skoki' poki dwoch lekarzy mi nie powiedziało, ze nie ma czegos takiego ;) i dzieci sie rozwijają liniowo Takze zdania sa podzielone.
Ja przestałam w to wierzyć i mi lepiej i łatwiej z tym. A nawet jesli sa to nie ma takiej możliwości by nagle to jedno jedyne zagadnienie było takie same i wszystkich dzieciakow - w tym samym czasie, tak samo przebiegało itd.

Co do jedzenia to oczywiscie, za moze byc tak, ze czasem potrzebna dolewka. Za to innym razem na pewno nie dojada porcji. Pilnuj tylko zeby sie nie objadala, poznasz to po... rzyganiu czy większym ulewaniu. Ew. bólu brzucha.
Mojej jednej sie to zdarza niestety raz na jakis czas. Okropność. Nie zawsze umiem wyczuć.
 
Atana mój tez przewaznie w nocy poza domem, ja juz jestem przyzwyczajona..zreszta i tak tylko ja w nocy do malego wstaje wiec mi to problemu nie robi...
natkusia co go napadło? współczuje...a twój maż co na to?
Madison oglądałam coś podobnego kiedyś..nie wiem jednak na ile to bóle są podobne do porodowych które odczuwa kobieta...

Nie wiem czy któraś próbowała, nam oprócz tego smoka kauczukowego z canpola, zasmakował także okrągły silikonowy z Lovi..także chyba te będziemy kupować teraz :-) anatomiczne smoki mały wszystkie odrzuca
 
Czytam Was na bieżąco... ale czas jest ciągle towarem deficytowym :)

Gawit co do wychowawczyni nei mam złudzeń kobieta ma fatalną opinię wśród rodziców uczniów starszych klas... jeszcze dziś spotkałam koleżankę, któej syn właśnie skończył szkołę podstawową jak usłyszała kto jest Majki wychowawczynią to powiedziała, ze bardzo nam współczuję i że jej piątkowe dziecko miało z plastyki ocenę mierną... i bywała w szkole często z powodu plastyki :) Do tego nauczyciele też tylko sie dziwnie uśmiechają jak o nią pytamy... albo mówią "oj, przykro mi" :)))))) No ale... jest to kolejne wyzwanie Majkowe... tak czy siak równych ludzi na drodze w życiu spotka więc będzie to kolejne doświadczenie. A jak okaże się, że relacja nauczyciel - dzieci nei jest poprawna to będziemy się wtedy martwić.

U nas znów brak kupy dziś... olewamy bebiko... wracamy na bebiko comfort...

gardło mnie boli... nie całuję dzieci - to bardzo trudne! bo one są takie słodziakowe obie :)
 
Magda17011 to witaj w klubie. Moja dzisiaj tez caly dzien zmierzla i non stop cyc. Nawet wozek byl be i rowniez przespala moze ze 2 godz za caly dzien i to na trzy raty. Mnie cyce bola od ciaglego karmienia. Co najlepsze- wkurzylam sie i chcialam dac butle i co? Mala w ogole nie umiala z niej pic, nawet chwycic. A ja tez nie wiedzialam, jak to ma wygladac. Ma miec w buzi tylko ta koncowke czy caly ten silikon???? I chyba bede musiala isc po inna butelke. W przyszlym tyg.mam zebranie w przedszkolu i musze mala z kims zostawic.
A u pediatry ok. Mala wazy 4100g czyli przybrala 700g od wyjscia ze szpitala 3 tyg.temu. To ponoc wiecej niz norma ale ok.
Madison tez ogladalam ta zapowiedz o tym gosciu, co mial rodzic. Z checia bym obejrzala, ale nie mam TTV. Ogladalam za to tych dwoch Holendrow na YouTube co tez rodzili. Ciekawe, ciekawe ;). Jedno jest pewne, gdyby faceci mieli rodzic, ludzie by wygineli.
 
Natkusia Przykro mi. Tez jestem ciekawa Co maz na to. Tule :*

Ciekawe Co to bedzie za program I czy odnajde go gdzies w necie....

Co do skoku to nie musza one byc w konkretnych okresach, kszde dziecko rozwija sie indywidualnie I we wlasnym tempie. Uwazam, ze skoki sa ale niekoniecznie przechodzone widocznie. Dopiero gdy zauwazymy zmiany w postaci nowosci w rozwoju.. Moge sie mylic, to tylko moje zdanie :-)

U nas masakra.. Tesciowka w piatek przylatuje a my mamy kupe roboty.. Do tego nieznosze baby wiec stres plus nerwy robia swoje.. Juz mysle o najgorszym :-(

Pochwale sie, ze Dex ladnie juz lapie I chyta rozne przedmioty, Niektore swiadomie, by przyciagnac. Trzyma tez raczki na butli, tylko z mlekiem :-) ma tez niezle gadane. Za to kiepsko z usmiechem, dostajemy Az 3 na dzien, nigdy wiecej. Ale widok powalajaco wzruszajacy :-)


Rowniez mielismy ciezsza noc a to nietypowe. Od 3 do 6. Co prawda spal ale przebudzal sie I krztusil ta Woda, wiec go Co chwilke na rece by odbil I do lozeczka. Zasypial marudnie I Co sie naprezal zas ulewal Woda..
 
:-) karmienie, kupa i stekanie :-) a teraz oczy jak 5 zł i bym sobie pogadala z tobą mamo... Może się pobawimy ;-) super pora :-)
 
My tez nie spimy :( od polnocy i drze sie gnojek nie wiadomo czego :( najedzona, pielucha zmieniona, na recach zle wiec odlozylsm i dalej drze japke. Nie mam sil :(
 
reklama
Do góry