reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Mówię Ci tylko że takie nosidło w przypadku naszych małych dzieci Tobie oczywiście ułatwi życie ale na stawy i kręgosłup dziecka nie są wskazane. Twoja sprawa co z tym zrobisz ;-)
 
reklama
To jestesmy w tej samej sytuacji

Copy:

Alternatywą dla chusty może być nosidło ergonomiczne lub tradycyjne (mei tai, podegi itp). Skonstruowane jest ono tak, by dbać o zdrowie i komfort dziecka – szerokie ułożenie nóżek, dobre podtrzymanie kręgosłupa, odpowiednią wysokość oraz bliskość w noszeniu. Nosidła te są łatwe w zakładaniu, ale należy pamiętać, że nie dają tylu możliwości noszenia, co chusta długa wiązana.Nieprawidłowo zawiązana chusta może mieć znaczący wpływ na stan bioder.
 
Ewaelinka, są też inne chusty, które dużo łatwiej się zakłada. My mieliśmy z Red Castle, posiadała kilka pozycji i wiązanie dużo łatwiejsze. z tym, że chusta dużo grubsza, jakby podszywana.
Niestety o nosidełkach, też dobrych opini nie czytałam, dlatego wybrałam chustę z łatwiejszym montażem :-)


Sylwia, ważne, że już do domu :tak:
 
Alleluja, dwie kropelki espumisanu I mi sie dziecko naprawilo O:-) przespalysmy spokojnie trzy godziny :-) dziewczyny ktore siostra lub stosowaly u takich maluszkow simeticon, co ile podajecie I jaka dawke? Jutro po poludniu mam wizyte u pediatry ake wolalabym do tej pory nie przedobrzyc.
 
Nie mam jak teraz skopiować argumentów przeciwko nosidełku. Jak skończę sprzątać to to zrobię.
Anna- a jak argumentowała to co twierdziła? Bezpieczniejsze bo?
Z moich informacji wynika że chusta (dobrze zamotana) jest najbezpiczniejsza. Nawet porównując spanie w lozeczku i chuście to chusta lepsza ;-)

Sylwia- super że do domku już :-*

Ewa- ja daje 3 kropelki co drugie karmienie.
 
Nie mam czasu czytać całej dyskusji ;) ale generalnie zglebialam temat i ja tez decyduje sie na chustę a pózniej dokupie jakieś nosidełko, jak juz dziecko bedzie ciężkie i bede chciała je na plecach nosić ;) no chyba ze nauczę sie wożąc chustę na plecach, ale obawiam sie ze to nie takie łatwe ;)

Dla noworodków to chyba istnieje tak naprawdę jedno zupełnie bezpieczne nosidlo - massarupi ( czy jakos tak) ale ono jest drogie i tylko do 8 kilo z tego co pamietam - wiec dziecko szybko z niego wyrośnie.

ciekawy link o chustkach i o nosidlach -
Bubinkowo: Nosidło vs. wisiadło
 
reklama
Faisca- super artykuł. Już nic nie będę wklejac bo wszystko tam jest ładnie opisane . Ewaelinka,Anna- przeczytajcie koniecznie zanim wpakujecie maluchy w nosidła.
 
Do góry