reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

mnie na samą myśl o kebabie robi się juz niedobrze, choc wczesniej uwielbialam
ja ogolnie jem ciagle to samo, bo malo co przyswajam... od ciast i batonow mnie odrzuca, tak samo mleko - rany, ponad miesiac nie pilam mleka, raz zrobilam kakao to w kibelku wylądowało
 
reklama
Ja się właśnie zebrałam do życia, wpadłam na forum i zaraz do pracy przy kompie. Trochę mnie mdli, ale nie ma dramatu.
Tylko tak mi się dziś rano zamarzyło żeby kawa smakowała mi tak jak przed ciażą a tu teraz na sam zapach mam ochotę pawia puścić. Tymbardziej z mlekiem które kiedyś piłam tonami a od 4 dni nawet nie mogę kropli spróbować. :-)

Dorcia ja mam jednego syna z października 2011 czyli zbuntowany dwulatek w pełni. ty już masz fajnie dużą dziewczynkę :-). Ja w poprzedniej ciąży miałam robioną pappe na NFZ bo nie bardzo mogli się dopatrzeć kości nosowej, ale nawet jak znaleźli to i tak już zrobili . Ale wydaje mi się że jednak jak już przezierność i zastawki są ok. to bardzo małe prawdopodobieństwo że z dzieckiem coś będzie nie tak. Dorcia przemyśl co Ci da większy spokój czy zrobienie pappy czy nie i tym się kieruj. Faktycznie w wynikach prawdopodobieństwo trisomi (21,18,13) zawsze podają, że jest jakieś a nie zerowe. Ja jak mnie nikt nie skieruję nie będę robić, ale u mnie w rodzinie też nie było obciążenia więc to zupełnie inaczej.
Ja chyba umówię się na genetyczne jeszcze przed pierwszą wizyta u swojej gin bo ten lekarz, który je wykonuje ma dużo pacjentek, także termin trzeba rezerwować.
Dorcia a suwaczek ciażowy gdzie? Po pierwszej wizycie plaujesz?:-)

GosiaDr w 12 tygodniu wprawny lekarz z dobrym usg z pewnym prawdopodobieństwem jest już w stanie podać płeć. Kiedyś czytałam o tym na ang,stronach faktycznie opisują tam jakąś drobna różnicę już na tym etapie. U mnie i dwóch innych osób lekarz się nie pomylił, ale on faktycznie ma opinię świetnego usgsowca. W jakim ja w ogóle byłam szoku jak w 12 tyg. zapytał czy chcemy znać płeć.

Domi ja w poprzedniej ciąży mogłam brac tylko torecan,który i tak super skuteczny nie był. Może pojawiło się coś nowego, lepszego.

Madruszka co to jest konizacja szyjki? trzymam kciuki

Beetka ja słyszłam że zakaz farbowania przy dzisiejszych farbach to mit. Sama się za 2,3 tygodnie wybieram. Siwe wlosy mnie na razie ominęły (moja mama w wieku 55 lat nie ma ani jednego) ale rozjaśniam.. Ja tez mam przeczulice węchową i czuję absolutnie wszystko mi śmierdzi. Jeść mogę tylko kanapki z szynką ewentualnie serkiem śmietankowym, jakiś delikatny obiad jednodaniowy i niestety od wczoraj odkryłam że jeszcze wchodzą mi ……krówki! Muszę się pohamować :-)
 
Dobry dzień ;)
Mnie też dalej drażnią zapachy, ale nie tak jak wcześniej. Chociaż są to dalej zapachy od lodówki po perfumy ;) strasznie mi śmierdzi jak K. przychodzi po papierosie, albo wszędzie mi śmierdzi i bym wietrzyła, nawet w nocy.
Ja też miałam etap sera żółtego, pasztetu, kebaba, hot doga, dużo nie zdrowych rzeczy ;) i oczywiście dżem też był, no i fryty !

Z tym farboqaniem też się zastanawiałam. Tylko, że ja rozjaśniam a potem farba. Fryzjerka mówiła mi, że w drugim trymestrze spokojnie można, ale może ograniczę się tylko do farby.
Dziś K. wstawał o 5 na 1 zmianę i już nie mogłam zasnąć :| padłam po 8...
Zaraz muszę się zmobilizować do pisania pracy mgr... od tego też mi niedobrze ;))

Jak jestem głisna bulgocze mi w brzuchu i też mi mdło.
 
witam
w dziale zakupowym pokazałam jaki wózeczek mi się podoba-pochwalcie sie też swoimi typami :-)
u mnie ok.
wstałam godzinkę temu -oczywiście najpierw przed 7 uszykowałam dzieci do szkoły i przedszkola a potem do wyrka,mi też smakuje raczej mięsko,kebaby,hot -dogi i kiwi oraz gruszki ,pychotka,natomiast słodkie ble :-)
 
Wszędzie piszą że jak słodkie i odrzuca od mięsa to dziewczynka, a jak kwaśne to chłopak.
Ehhh moja córeczka będzie mieć siostrzyczkę :-p

Z tym farbowaniem to też czytałam że jak coś to w drugim trymestrze dopiero.
 
ja nie wiem jak to jest, ale już córkę mam i z nią jadłam same słodkie rzeczy, odrzucało mnie od mięs właśnie a na pozniejszym etapie ciązy to non stop pizze bym jadla i colę piła, teraz zero napoi gazowanych
najlepiej owoce smakują
 
Helloł ...jestem i ja

Ja mogę jeść wszystko...byle często bo jak jestem głodna to i niedobrze mi...choć po jedzeniu też chwilkę mdli....ehhh sama chciałam !!!

Co do farbowania włosów to ja w ciąży z Młodą ( ponad 10 lat temu) farbowałam na okrągło i teraz też jestem zmuszona farbować bo niestety mam kuuuupę siwizny !!!
Ja jednak zawsze uważam żeby na skórze głowy nie było ran...wtedy nie wolno farbować !

Nikitka
suwaczek pojawi się na pewno jak tylko w środę usłyszę że wszystko jest ok !!!
Muszę spokojnie pomyśleć nad tym Pappa...zobaczę co mi lekarz powie we środę !
Jeśli będę mieć za free to pewnie zrobię...a jeśli nie...sama nie wiem

Marduszka
oświeć mnie co to za zabieg ? Cokolwiek by to nie było zaciskam mocno kciuki &&& będzie dobrze !!!
 
UWybaczcie milczenie,badania z rana były. No więc co u mnie.Biorę ten lek,pisala tutaj któraś nazwę do...costam.
Musiałam rano sie lekarzom pokazac,bo jako,że nie jestem pilnym przypadkiem,to im sie zapomniało,że jeszcze raz holter dla mnie. No wiec dali mi go i liczę,że mnie jutro puszczą. Pielęgniarki sugerują mi lezenie plackiem,to bede miec ciśnienie jak trup.Ale mnie nosi...
Mialam też w końcu USG. Mały ludzik znalazł sobie miejsce w kącie macicy i ciężko go zobaczyć. Ale serducho wali 162ud/min. Zmierzyć sie absolutnie nie dał
Co lekarka lapala dziecko na monitorze,to ono siup i już było z drugiej strony. Miwsniak nie urósł..uffff.teraz czekam do 24.01 na badanie w 12tyg.

Co do farbowaniae
Włosów,to nie przejmujcie sie.są nieszkodliwe w ciąży ją farbowalam ostatnio przed szpitalem 5 dni temu.
 
Fiufiu czyli dobre wieści...super !!! czekamy na ciąg dalszy i trzymam kciuki żeby jutro Cie wypuścili !!! Pozdrawiam !!!
 
reklama
Fiufiu jak nie jestes pilnym przypadkiem to nie jest zle i oby bylo coraz lepiej. Jutro jak wyjdziesz to nie biegaj od razu jak maly motorek tylko odpoczywaj:-) Nawet dzidzie masz energiczna hihi!
Ja tez mam siwulce i odrosty ale na szczescie jakis czas temu zmienilam kolor na ciemny blad i tak bardzo sie nie rzucaja w oczy jak wczesniej przy rudych. Teraz to i tak sie prawie nie ruszam z wyrka wiec poczekam spokojnie z farbowaniem .Na zapachy jestem wyczulona nawet choinka mi smierdzi. I tak trzeba rozebrac bo sie sypie.
Ja bym byla w szoku gdybym miala dziewczynke u mnie w rodzinie dziewczynek nie ma. Ja i moj brat mamy po 1 chlopaczku a siostra ma 3 sztuki. W dodatku nie chce mi sie slodkiego tylko kwasne i lekko pikantne!
 
Ostatnia edycja:
Do góry