reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziewczyny, pytanie trochę z 🍑 Jakich kremow do twarzy uzywacie? Chodzi mi o firmy. Bez ciazy mam cere problematyczna - tlusta, czesto pryszcze ale pojedyncze, przebarwienia. Ale w ciazy to jest jakis kosmos. Sucha, masa zaskornikow, pryszczy full! Zejda jedne, pojawiaja sie drugie. Na czole kaszka. Zalezy mi na kremie jakims w miare naturalnym. Nie wiem nawet czy w ciazy trzeba uwazac na jakies skladniki? Kojarzy mi sie, zeby unikac retinolu ale nie dam sobie reki uciac. Byc moze moge uzywac tych co przed ciaza, ale nie chce pozniej swirowac, ze walilam na twarz chemie.
Ja używałam kosmetyków z tołpy one są w miarę naturalne więc używam ich nadal ale też zauważyłam że wychodzą Chrosty a skóra mega sucha jest... To samo usta ale tu się nie dziwię bo przez buzię oddycham-sapie😉
 
reklama
Dziewczyny, pytanie trochę z 🍑 Jakich kremow do twarzy uzywacie? Chodzi mi o firmy. Bez ciazy mam cere problematyczna - tlusta, czesto pryszcze ale pojedyncze, przebarwienia. Ale w ciazy to jest jakis kosmos. Sucha, masa zaskornikow, pryszczy full! Zejda jedne, pojawiaja sie drugie. Na czole kaszka. Zalezy mi na kremie jakims w miare naturalnym. Nie wiem nawet czy w ciazy trzeba uwazac na jakies skladniki? Kojarzy mi sie, zeby unikac retinolu ale nie dam sobie reki uciac. Byc moze moge uzywac tych co przed ciaza, ale nie chce pozniej swirowac, ze walilam na twarz chemie.
Miałam Mokosh i był super. Teraz zakochałam się w kremach-żelach i mam z bielendy i z tołpy (z tego drugiego mniej zadowolona). Miałam tez z Pat&Rub ten biały, fajny był i dobrze się wchłaniał.
 
Chyba tez musze wlasnie zmienic podklad, bo uzywam do cery tlustej i mieszanej a teraz daleko jej do takiej. No po prostu brzydko to wyglada i mimo makijazu zle sie czuje bo widoczne jest tak naprawde wszystko.
Mam dokładnie ten sam problem, wszędzie odstające suche skorki 🤔 dla mnie nowość 😅 ja używam podkładów mineralnych od wielu lat, więc nie wysuszają, ale bez pudru wszystko się ściera, a po pudrze już robi się nieciekawie 😜 może znacie jakieś pudry które nie podkreślają skórek?
 
To ja od razu Wam napiszę żebyście uważały na Tołpę bo rzeczywiście te kosmetyki są bardzo naturalne ale przez to mogą powodować ogromne reakcje uczuleniowe. Siostra kumpeli od Tołpy miała zapuchniętą całą twarz i sączyła jej się ropa😱 to był dramatyczny stan i dermatolog powiedział, że często tak jest właśnie z powodu tych naturalnych składników, które mają mocne działanie.
Ja widzę po sobie, że niektóre rzeczy mi teraz totalnie nie służą - musiałam odstawić płatki pod oczy bo od razu mega zaczerwienienie mi się zrobiło chociaż używałam ich od dawna i było ok. Tak samo moja skóra właśnie źle reaguje na kosmetyki do włosów OnlyBio. A one też mają bardzo naturalny skład. Po jednym użyciu od razu mam wysypkę na skórze głowy 🫠
Do twarzy używałam i wciąż używam Bielendy professional obecnie jakiejś na noc z ceramidami a na dzień z wysokim UV. Tylko, że ja mam spoko skórę bez niespodzianek to nie wiem czy się tak samo sprawdzi przy problemach 😑
 
Dziewczyny, pytanie trochę z 🍑 Jakich kremow do twarzy uzywacie? Chodzi mi o firmy. Bez ciazy mam cere problematyczna - tlusta, czesto pryszcze ale pojedyncze, przebarwienia. Ale w ciazy to jest jakis kosmos. Sucha, masa zaskornikow, pryszczy full! Zejda jedne, pojawiaja sie drugie. Na czole kaszka. Zalezy mi na kremie jakims w miare naturalnym. Nie wiem nawet czy w ciazy trzeba uwazac na jakies skladniki? Kojarzy mi sie, zeby unikac retinolu ale nie dam sobie reki uciac. Byc moze moge uzywac tych co przed ciaza, ale nie chce pozniej swirowac, ze walilam na twarz chemie.
Z Hebe mają dużo super produktów. Polecam kremy z serii Nacomi dermo np plus koniecznie przed serum super jest z Bielenda cała seria tam masz żel do buzi,serum,płyn micelarny i to między innymi problematyczna cerę doprowadziło do super stanu.

BEAUTY MOLECULES Molekularne niacynamidowe serum shot​



bie-03895-cz-beauty-molecules-serum-30-ml-niacynamidowe-razem.webp


KUP TERAZ
 
Dziewczyny, pytanie trochę z 🍑 Jakich kremow do twarzy uzywacie? Chodzi mi o firmy. Bez ciazy mam cere problematyczna - tlusta, czesto pryszcze ale pojedyncze, przebarwienia. Ale w ciazy to jest jakis kosmos. Sucha, masa zaskornikow, pryszczy full! Zejda jedne, pojawiaja sie drugie. Na czole kaszka. Zalezy mi na kremie jakims w miare naturalnym. Nie wiem nawet czy w ciazy trzeba uwazac na jakies skladniki? Kojarzy mi sie, zeby unikac retinolu ale nie dam sobie reki uciac. Byc moze moge uzywac tych co przed ciaza, ale nie chce pozniej swirowac, ze walilam na twarz chemie.
Ja używam z firmy The Ordinary, krem i różne serum też mam :) ale kompletnie nie wiem do jakiej cery one są dobre 🙈 Ale mają dobre/proste składy i nie są drogie.


Ja mam za to masakrycznie suche usta, ciągle mi pękają, nigdy nie miałam takiego problemu 😵‍💫
 
Ja nie pisałam nic chyba cały tydzień, bo to był cały tydzień w pracy. Wczoraj o 18 wróciłam do domu z zakupów z synem i po prostu zaczęłam plakac ze zmęczenia, nie ogarniam tego. Coraz mocniej rozważam L4😞 nie mam siły dla syna w ogóle, zasnęłam przed 20, słyszałam tylko jak mąż kąpie syna, później ubraliśmy go w piżamę, on się położył koło mnie (zazwyczaj śpi sam u siebie) i następną rzeczą jaką zarejestrowałam jak się przebudziłam o polnocy było że śpi ze mną. Tak się nie da żyć. Mdłości dalej trochę mam, ale już mniejsze. Za to zmęczenie mnie totalnie dobija. Przez odmrażanie auta spóźniam się do pracy codziennie. Jak nie wiem jak to jest w innych krajach że kobiety pracują do końca… to jest nieludzkie :/
Bejbe jak czujesz, że to jest ten moment to to zrób.
Musisz skupić się na sobie, a nie na siłę pokazywać w pracy, że dźwigniesz wszystko jakby ciąży nie było. A ciąża jest, musimy na siebie uważać i mieć nasze dobro i naszej rodziny na pierwszym miejscu.
 
Dziewczyny,
Zrobiłam taki pierwszy check osób zapisanych na terminy sierpniowe na 1 stronie.
PRZYPOMINAJKA - sprawdźcie proszę czy tam jesteście! Jeśli nie to napiszcie (z oznaczeniem mnie) to uzupełnię.

Z osób nieaktywnych:
@DagaK - ostatni wpis 22.12
@Wiola1994 - ostatni wpis 8.12
@Taka Jedna - jeden wpis z 7.12
@Mania995 - ostatni wpis z 21.12
@Iza9595 - dwa wpisy łącznie
@Nelka01234 - dwa wpisy łącznie
@crazykredka - jeden wpis z 24.12
Jeśli któraś z Was chce się aktywnie udzielać w naszej grupie to proszę o info, bo po dotychczasowej aktywności nie łapiecie się na grupę zamkniętą.
 
reklama
Może za mało pijesz ? W ciąży trzeba więcej niż zwykle. Na usta to najlepsza jest zwykła wazelina 👍
Potwierdzam, zwykła wazelinka z ziaji na noc i rano usta jak nowe^^ mam ten sam problem A pije cały dzień coś no z 3 litry będą jak nic, a w nocy jaksie obudzę to taki suchar w ustach że aż zasnąć ciężko. A z kolei opijać się w nocy też nie chce bo i tak wstaje już co 3h do łazienki, jak zyyyc xD
 
Do góry