reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2024

To ja od razu Wam napiszę żebyście uważały na Tołpę bo rzeczywiście te kosmetyki są bardzo naturalne ale przez to mogą powodować ogromne reakcje uczuleniowe. Siostra kumpeli od Tołpy miała zapuchniętą całą twarz i sączyła jej się ropa😱 to był dramatyczny stan i dermatolog powiedział, że często tak jest właśnie z powodu tych naturalnych składników, które mają mocne działanie.
Ja widzę po sobie, że niektóre rzeczy mi teraz totalnie nie służą - musiałam odstawić płatki pod oczy bo od razu mega zaczerwienienie mi się zrobiło chociaż używałam ich od dawna i było ok. Tak samo moja skóra właśnie źle reaguje na kosmetyki do włosów OnlyBio. A one też mają bardzo naturalny skład. Po jednym użyciu od razu mam wysypkę na skórze głowy 🫠
Do twarzy używałam i wciąż używam Bielendy professional obecnie jakiejś na noc z ceramidami a na dzień z wysokim UV. Tylko, że ja mam spoko skórę bez niespodzianek to nie wiem czy się tak samo sprawdzi przy problemach 😑
Tak, dokładnie tak jest. Niestety skóra mogła się zrobić bardziej wrażliwa i poddatna na uczulenia. Część składników naturalnych ma bardzo wysoki stopień alergizujący, najbardziej trzeba uważać na te kosmetyki co mają naturalne olejki eteryczne lub kompozycje zapachowe. To same alergeny. Wybierajcie najlepiej te bezzapachowe. Niestety brutalnie, nie wszystko co naturalne jest dla wszystkich.
Najzabawniejsze są historie z paraben free. Propylparaben to najlepiej przebadany konserwant na świecie, a te konserwanty nowej generacji 🤦🏼‍♀️
 
reklama
Ja pudrów nie używam, ale pomaga mi na brak ścierania się podkładu taki mix: myję buzię, nakładam taki żel na rumień (mam trądzik różowaty), na to filtr 50 matujący z Holika Holika i dopiero podkład (też matujący). I tylko taka kombinacja trzyma mi się na buzi cały dzień, nie dodaje pudru. W ciągu dnia jak potrzebuje to użyje bibułki matującej.
A mam meeeega przetłuszczają się skórę, ale czasami aż tak ją matowię, że pojawiają się suche skórki 😬
Wtedy ta kuracja złuszczająca z yourkaya fajnie załatwia sprawę, ale muszę pamiętać, żeby używać tego regularnie 🙈

Najważniejsze w ciąży, żeby używać filtrów, żeby przebarwień nie było żadnych.
tylko sprawdź czy w twój filtr oparty jest na titanium dioxide, chemicznych czy może na cynku. Cynk bardzo wysusza skórę, to może być powód tych skórek.
 
tylko sprawdź czy w twój filtr oparty jest na titanium dioxide, chemicznych czy może na cynku. Cynk bardzo wysusza skórę, to może być powód tych skórek.
Jak używam tej kuracji złuszczającej to jest okej.
Bo to taki paradoks mam mega przetłuszczają się skórę, a jak przesadzę z matowieniem to wtedy pojawiają się skórki 😄
Teraz aktualnie jest okej.
 
reklama
Ja karmiłam córcie prawie 2lata, teraz bym chciała tak max 1,5roku. Z córka był taki plan, ale wskoczyły zęby i choroba i nic poza mlekiem nie jadła 🙈 natomiast chciałabym nauczyć jeść z butelki i używać smoczka, bo uważam że to bycie niezastąpionym było okrutnie wiążące.
 
Do góry