reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

U mnie lekarka powiedziała że widzi na usg że bije i nie będzie mierzyć bo to bardzo wcześnie i nie ma co podgrzewać zarodka na tym etapie. Mam wpisanie że fhr obecne i tyle. Zmierzymy na kolejnej wizycie.
To powiedziala mi dokladnie to samo. Ze na tym etapie ma byc plus, mozna by zmierzyc, ale z reguly sie tego nie robi. To, ze bije wolno to moj wymysl, bo przeciez "miarki" w oczach nie mam.
 
reklama
Z tego co napisałaś dopiero zaczyna się 6 tydzień to chyba akurat wtedy serduszko zaczyna bic. Ja uważam że nie ma co się martwić.
Uspokajala mnie naprawde duzo razy. W ogole pierwszy raz jestem zadowolona z wizyty u kobiety ginekologa. Rozmawialysmy o badaniach, o Sanco, panoramie. Dala mi skierowanie na prenatalne czym mnie zaskoczyla, bo okazuje sie, ze moge sie zalapac na refundowane. Na koniec jeszcze raz dopytalam o to serduszko czy nie za wolno na pewno to juz sie smiala ale mimo to cierpliwie odpowiadala. U mnie kwestia po prostu ulozenia sobie tego w glowie i ochloniecia. W naszej rodzinie tez wywiad polozniczy troche na bakier wiec mam naprawde mase obaw.
 
Miałaś jakąś wczesną owulkę? Ładny, wysoki ten wynik 😁


Tydzień ciąży liczyłam na podstawie owulki. Tak mi to pokazuje premom. Z owulki 28/29 listopada wypada 3+6 - 4+1,

Liczę na podstawie owulki, bo zazwyczaj była (wg testów owu i teraz temp) około 18 dnia cyklu. Faza lutealna 11 dni 🙈

Dobrze liczę? 🤣

I jeszcze mam pytanie do Was, czy przy bhcg bierze się pod uwagę ukończony tydzień czy rozpoczęty? Np norma dla 5 tygodnia to między 4-5 czy 5-6?
 

Załączniki

  • 364e8fdf-4a68-4541-abd9-ed4f4c06934a.jpeg
    364e8fdf-4a68-4541-abd9-ed4f4c06934a.jpeg
    25,2 KB · Wyświetleń: 35
Uspokajala mnie naprawde duzo razy. W ogole pierwszy raz jestem zadowolona z wizyty u kobiety ginekologa. Rozmawialysmy o badaniach, o Sanco, panoramie. Dala mi skierowanie na prenatalne czym mnie zaskoczyla, bo okazuje sie, ze moge sie zalapac na refundowane. Na koniec jeszcze raz dopytalam o to serduszko czy nie za wolno na pewno to juz sie smiala ale mimo to cierpliwie odpowiadala. U mnie kwestia po prostu ulozenia sobie tego w glowie i ochloniecia. W naszej rodzinie tez wywiad polozniczy troche na bakier wiec mam naprawde mase obaw.
Wow to super naprawdę 🙂🙂
 
Tydzień ciąży liczyłam na podstawie owulki. Tak mi to pokazuje premom. Z owulki 28/29 listopada wypada 3+6 - 4+1,

Liczę na podstawie owulki, bo zazwyczaj była (wg testów owu i teraz temp) około 18 dnia cyklu. Faza lutealna 11 dni 🙈

Dobrze liczę? 🤣

I jeszcze mam pytanie do Was, czy przy bhcg bierze się pod uwagę ukończony tydzień czy rozpoczęty? Np norma dla 5 tygodnia to między 4-5 czy 5-6?
Przede wszystkim tygodnie ciąży liczy się od daty ostatniej miesiączki. Są kalkulatory gdzie wpisujesz długość cyklu i masz termin trochę inny niż dla cyklu 28 dni.
Na wysokość bety tak nie patrz, liczy się dobry przyrost. Zagnieżdżenie mogło być różnie 6-12 dpo.
 
reklama
Wróciliśmy z wizyty i powiem Wam, że mam mętlik w głowie. W obrazie usg "ciąża żywa" ale... No wlasnie ale. Jak Pani dr pokazala mi monitor, to oblał mnie pot, bo moja pierwsza mysla bylo, ze serce bije za wolno i ze zespol Downa (nie pytajcie, mam w rodzinie osobe z ZD i stad moj strach). Zapytalam czy nie za wolno i powiedziala, ze jak na ten moment jest w porzadku. Powiedzialam jej czego sie boje, wysluchala, uspokoila. Ze wg usg ciaza 5+6/6+0 i ze serce moglo dopiero zaczac bic. A to, ze wolno to moje slowa, nie jej. Uspokajala, ze gdyby bylo cos nie tak z zarodkiem to by widziala, na ten moment wg niech serce. bije w porzadku i ze liczy sie FHR + i u mnie tak jest. Wiec musze teraz to po prostu przemielic w glowie. Mam tylko pytanie do tych, ktore juz byly na usg z zarodkiem i sercem. Mialyscie podana wartosc FHR czy po prostu wpisany "+"?
Miałam chyba napisane płód żywy lub ciąża żywa. Byłam dokładnie w tym samym dniu ciąży co Ty, dokładnie taka sama historia 🙂 zakładam że jeśli mnie mdli z dnia na dzień bardziej to chyba fasola żyje i ma się dobrze 🥴
 
Do góry