reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Lekarz powiedział, że wszystko w porządku już zlecił badania jadę na nie 20 grudnia, pęcherzyk ciążowy ma 7.39 mm (5t+3) wysoko osadzony, następna wizyta 4 stycznia. Karta ciąży założona.

My z mężem mamy zamiar w święta poinformować wszystkich o tym, że rodzina się powiększy. Mąż od razu po wizycie chciał dzwonić, ale się powstrzymał.

Zapomniałam wczoraj odpisać hahahah

Termin porodu wyznaczony na 11 sierpnia 🥰.
 
Wgl mam ciężka sytuację z pracą jestem na zleceniu i dopiero w poniedziałek dostanę umowę o pracę muszę do tego czasu się oszczędzać 💪 po podpisaniu dopiero powiem. Dla firmy niestety dla mnie na plus. Lekarz już wczoraj chciał mi wypisać zwolnienie.
 
Niestety nie. Ja bym poszła do lekarza. A skąd wiesz że dokładnie boli od pępka do góry? Tak promieniuje czy boli jak dotykasz?
Promieniuje i boli w tym miejscu jak dotykam. W pierwszej ciąży mnie kluło w nadbrzuszu i byłam na sorze nawet i mówili że to normalne w ciąży że boli, dlatego teraz już staram się podchodzić spokojnie i sama też jestem że służby zdrowia.
 
Wróciliśmy z wizyty i powiem Wam, że mam mętlik w głowie. W obrazie usg "ciąża żywa" ale... No wlasnie ale. Jak Pani dr pokazala mi monitor, to oblał mnie pot, bo moja pierwsza mysla bylo, ze serce bije za wolno i ze zespol Downa (nie pytajcie, mam w rodzinie osobe z ZD i stad moj strach). Zapytalam czy nie za wolno i powiedziala, ze jak na ten moment jest w porzadku. Powiedzialam jej czego sie boje, wysluchala, uspokoila. Ze wg usg ciaza 5+6/6+0 i ze serce moglo dopiero zaczac bic. A to, ze wolno to moje slowa, nie jej. Uspokajala, ze gdyby bylo cos nie tak z zarodkiem to by widziala, na ten moment wg niech serce. bije w porzadku i ze liczy sie FHR + i u mnie tak jest. Wiec musze teraz to po prostu przemielic w glowie. Mam tylko pytanie do tych, ktore juz byly na usg z zarodkiem i sercem. Mialyscie podana wartosc FHR czy po prostu wpisany "+"?
 
Wróciliśmy z wizyty i powiem Wam, że mam mętlik w głowie. W obrazie usg "ciąża żywa" ale... No wlasnie ale. Jak Pani dr pokazala mi monitor, to oblał mnie pot, bo moja pierwsza mysla bylo, ze serce bije za wolno i ze zespol Downa (nie pytajcie, mam w rodzinie osobe z ZD i stad moj strach). Zapytalam czy nie za wolno i powiedziala, ze jak na ten moment jest w porzadku. Powiedzialam jej czego sie boje, wysluchala, uspokoila. Ze wg usg ciaza 5+6/6+0 i ze serce moglo dopiero zaczac bic. A to, ze wolno to moje slowa, nie jej. Uspokajala, ze gdyby bylo cos nie tak z zarodkiem to by widziala, na ten moment wg niech serce. bije w porzadku i ze liczy sie FHR + i u mnie tak jest. Wiec musze teraz to po prostu przemielic w glowie. Mam tylko pytanie do tych, ktore juz byly na usg z zarodkiem i sercem. Mialyscie podana wartosc FHR czy po prostu wpisany "+"?
W karcie ciąży mam tylko (+) :) Na początku ciąży, jak tylko serduszko się pojawiło to lekarka zmierzyła (też jej powiedziałam, że widzę sama że bije wolno) i okazało się, że faktycznie wartość jest graniczna (wtedy było to 100/min) ale to się generalnie mieści w normach. Serduszko zaczyna od 80-90, więc faktycznie mogłaś "wykryć" moment kiedy dopiero zaczęło bić :) U mnie po tygodniu było już 107/min, a w tym momencie jest 125-130 :) Nie stresuj się! 🥰🥰
 
reklama
Do góry