reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Mi moja dr rodzinna dała dodatkowo skierowanie na kwas foliowy. Więc zalecenia po wynikach wszystkich z krwi to dieta niski IG i zmiana kwasu na metylowany
a w poprzedniej ciąży brałaś zwykły? w ogóle sprawdzałaś już kiedyś poziom kwasu foliowego? możesz powiedzieć jaki był wynik? z ciekawości, bo ja badałam kilkukrotnie i lekarz nigdy tego nie komentował, aczkolwiek patrząc tylko na normy laboratoryjne to wynik zawsze był w porządku, jakoś w środku widełek
 
Dobrze, że moje 8 się uspokoiły, odpukac! Tuż przed samym transferem zaczęły mi dokuczać. Zrobiłam zdjęcie, póki jeszcze było można. I tak ze 2 tygodnie po transferze pobolewaly. Nic nie mogłam wziąć, tylko ciepła herbata trochę pomagała. I jakoś odpuściły.
ja profilaktycznie usunęłam wszystkie przed transferem 😅
 
W ogóle ja mam jakiś wymagany wpis od stomatologa w karcie ciąży. Co to znaczy ? Że muszę mieć zaświadczenie od dentysty, że mam zęby poleczone?
Też miałam takie okienko w karcie ciąży (poprzedniej) ale nie brałam nic od dentystki.
a w poprzedniej ciąży brałaś zwykły? w ogóle sprawdzałaś już kiedyś poziom kwasu foliowego? możesz powiedzieć jaki był wynik? z ciekawości, bo ja badałam kilkukrotnie i lekarz nigdy tego nie komentował, aczkolwiek patrząc tylko na normy laboratoryjne to wynik zawsze był w porządku, jakoś w środku widełek
Pierwszy raz.
Pokazuje normę ale dr powiedział, że jak łykam to za niski
1000010493.jpg
 
Mam dalej 🤢 Właśnie się zastanawiam czy jakbym się pochyliła nad WC to by poszedł 🦚 i jeśli tak czy zrobiłoby mi się lepiej czy jednak gorzej 🤡
Wyszłam z wanny i leżę na łóżku w dużej niemocy. Na myśl, że muszę tam wrócić i skończyć się ogarniać przed snem to 🥴
Z ciekawostek doszła mi paskudna bezsenność. Budzę się w nocy i nie mogę zasnąć ponownie. Wczoraj zasnęłam o 22.30, obudziłam się o 00:50, nie mogłam zasnąć do 5:30, ale na szczęście jeszcze chwilę pospałam do 8:10. Dramat! Cały dzień przez to czuję się jak 💩, a jak próbowałam się zdrzemnąć popołudniu to normalnie jak oczy na zapałkach 🤦‍♀️
Łączę się w bólu. Też mam bezsenne noce 🥴 wczoraj obudziłam się o 2 na siusiu, a jak szłam wkurzona kolejny raz to już była 5.30, usnęłam koło 6 🥴 a o 7 budzik, żeby młodą do żłobka ogarnąć 🤷‍♀️ ale dziisaj chyba całą noc przespalam 😁
 
reklama
Haha prawda? Cel uświęca środki jak to się mówi 😄

Ja badania zazwyczaj robiłam takie generalne raz do roku.
Najgorzej jak kobiety zaniedbują sprawy kobiece i się nie badają 😔
Mam znajomą, która ponad 10 lat nie była na cyto i USG piersi… i nie mogę jej namówić 😬
Oj zgadza się,też nie mogę tego zrozumieć 😊ja od lat regularnie co 2 lata lub co rok robię cytologię,USG piersi i USG trans. Mamę jedynie zagoniłam na mammogtafię,ale cyto nie robiła chyba nigdy...😒też znam kobiety, które za nic nie namówisz na badania...smutne...
 
Do góry