reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

@Nelka85 Z tym kwasem to na dwoje babka wróżyła, bo równie dobrze taki wynik może świadczyć, że NIE potrzebujesz metylowanego folianu, bo Twój organizm świetnie sobie radzi z metylacja i dlatego we krwi nie krąży nadmiar kwasu foliowego. Ale nie wiem jak jest naprawdę, bo przez kilkanaście lat ten śledzę ten temat i w tym czasie stawał na głowie i turlał się bokiem, co rusz nowe teorie.
 
reklama
Może jest to związane z hormonami? Nie mam pojęcia. Zasypiam bez problemu po 21. Wstałam do łazienki o 23.30 i już godzinę leżę, oczy jak 5 zł, nie myślą o ponownym zasypianiu. Co tu robić?

Wydaje mi się, że to kombinacja hormonów i stresu w moim przypadku, bo baaaardzo dużo się dzieje u nas ostatnio. Najczęściej pomaga mi jakaś gra logiczna na telefonie. Jak zmęczę mózg jakimś sudoku, slitherlinkiem czy innym to z reguły udaje mi się zasnąć z powrotem. Tylko w ciężkich przypadkach mi to nie pomaga. Dzisiaj miałam tylko niecałą godzinkę przerwy w spaniu, więc sukces 😁

Padło tu pytanie o badania, jestem na końcówce 8tc i jeszcze nie robiłam nic z krwi przez te ciągłe pobudki w nocy właśnie i mdłości jak jestem rano głodna. Chcę zrobić wszystko za jednym razem, ale jakoś nie wyobrażam sobie po nieprzespanej nocy jechać na czczo na taką glukozę na przykład czy oddawać mocz do badania jak sikam co 3h w nocy 🤦‍♀️ liczę, że mi się poprawi niedługo i wtedy zrobię. Ogólnie morfo robiłam miesiąc czy dwa przed zajściem w ciążę, więc nie mam mega ciśnienia, że już, jak najszybciej muszę zrobić.
 
Czy Wy macie jeszcze silne mdlosci? Wlasnie zdalam sobie sprawe, ze dawno nie mialam. Moja glowa 🤯
Od początku nie miałam i nie mam mdłości..również tkliwości piersi takiej jak przy pierwszej ciąży -wówczas piersi mnie wręcz ,,paliły'' jednak nie przejmuje się tym zupełnie, bo zdaje sobie sprawę,że może być różnie Niestety za to męczą mnie ,,gastryczne'' przeboje i skręty jelit...😉😒
 
@Nelka85 Z tym kwasem to na dwoje babka wróżyła, bo równie dobrze taki wynik może świadczyć, że NIE potrzebujesz metylowanego folianu, bo Twój organizm świetnie sobie radzi z metylacja i dlatego we krwi nie krąży nadmiar kwasu foliowego. Ale nie wiem jak jest naprawdę, bo przez kilkanaście lat ten śledzę ten temat i w tym czasie stawał na głowie i turlał się bokiem, co rusz nowe teorie.
Mój dr raczej dmucha na zimne bo to ostatni zarodek. Teraz biorę taki podwójny gdzie jest ten i ten
 
@Nelka85 Z tym kwasem to na dwoje babka wróżyła, bo równie dobrze taki wynik może świadczyć, że NIE potrzebujesz metylowanego folianu, bo Twój organizm świetnie sobie radzi z metylacja i dlatego we krwi nie krąży nadmiar kwasu foliowego. Ale nie wiem jak jest naprawdę, bo przez kilkanaście lat ten śledzę ten temat i w tym czasie stawał na głowie i turlał się bokiem, co rusz nowe teorie.
Widzę, że często się u Nas udzielasz a nie kojarzę żebym zapisywała na termin. Chcesz się dopisać?
 
Od początku nie miałam i nie mam mdłości..również tkliwości piersi takiej jak przy pierwszej ciąży -wówczas piersi mnie wręcz ,,paliły'' jednak nie przejmuje się tym zupełnie, bo zdaje sobie sprawę,że może być różnie Niestety za to męczą mnie ,,gastryczne'' przeboje i skręty jelit...😉😒
A to ja tak samo. Juz sie nawet raz wystraszylam, ze moglam sie czyms zatruc.
 
Na pocieszenie - pytalam lekarki, powiedziala ze to absolutnie nie jest wyznacznik prawidlowo rozwijajacej sie ciazy. Moze zagram se w Simsy to mi to na lepsze wyjdzie niz wyczytywanie w Googlach…
mi mój lekarz powiedział że mdłości wcale nie są objawem dobrym i jak ich nie ma to jest ok. 😉
 
reklama
W ogóle jak Wasze badania krwi te, które się robi na początku? Macie jakieś odchylenia i jakieś zalecenia?
ja dopiero robię w przyszłym tygodniu,
Też takie macie?

Morfologia
Mocz
Glukoza
TSH
Zapalenie wątroby typu b
Zapalenie wątroby typu c
Kiła
HIV
Toxoplazmoza IgG
Toxoplazmoza IgM
Różyczka
Cytomegalia igG
Cytomegalia igM G
Grupa krwii

Macie to samo albo WIĘCEJ/MNIEJ ? ☺️
 
Do góry