reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Q jak macie miałyście z siusianiem :)Ja do tej nocy nie miałam akcji ...!A tej co chwilę się budziłam i chodziłam sekund potem zasnąć nie mogłam i tak w kółko w dzień choci mam wrażenie że dużo nie pije to też często mi się chce...czy wy miałyście tak od samego początku czy jakoś w trakcie u mnie 9 tydz 2 dzień dopiero ....
 
reklama
A no właśnie dziękuję Ci na pewno dozuje się dochodzi do siebie tylko na warzywach owocach a mi jeszcze nic nie wchodzi w nocy wymioty... Jak mocniej chce wydmuchać nos to nie radzę sobie i wymioty mam nie mogę tego powstrzymać. Jak katar spływa po gardle to zawsze rano oczyszczam sobie z gardła tak po dorosłemu 🤭☺️ wiadomo jak ale dzisiaj nie mogłam bo wymioty były tak silne że zostałam i tak z pustyń żołądkiem ... Wracając rano z dworu nawet nie mogłam wejść na swoje piętro musiałam siadać na schodach na dwa razy, bo kręciło mi się w głowie tak mnie osłabiły te wymioty.wiec potem zjadłam bułkę z masłem z odrobiną czosnku
O matko, okropnie współczuje, to musi być naprawdę wyczerpujące choroba + jeszcze mdłości i wymioty… Musisz w takim razie dużo odpoczywać i dużo pić, żeby się przypadkiem nie odwodnić. A próbowałaś może dodać imbir np do przegotowanej wody albo do herbaty? Podobno bardzo pomaga na takie dolegliwości. Ja osobiście nie próbowałam, bo aż tak mnie nie męczyło, ale znajoma polowe pierwszego trymestru to przeżyła dzięki imbirowi 😅 Oczywiście w jakichś tam rozważnych ilościach
 
Q jak macie miałyście z siusianiem :)Ja do tej nocy nie miałam akcji ...!A tej co chwilę się budziłam i chodziłam sekund potem zasnąć nie mogłam i tak w kółko w dzień choci mam wrażenie że dużo nie pije to też często mi się chce...czy wy miałyście tak od samego początku czy jakoś w trakcie u mnie 9 tydz 2 dzień dopiero ....
Ja zauważyłam, że od mniej więcej 9 tygodnia nie ma nocy, żebym nie poszła chociaż raz. I najgorzej, bo później nie mogę zasnąć jak się wybudzę 😭
 
Dziewczyny łapie mnie przeziębienie kicham na potęgę , katar spływa po gardle i już czuję w gardle pieczenie ,jakie macie metody , na dojście do siebie ?mam czosnek , cytrynę, imbir , coś jeszcze ?? Smarować szyję ?
Ja przeszłam teraz przeziebienie. Masakra bo domowymi sposobami strasznie ciężko ale czosnek miod mleko imbir, inhalacje, krople do nosa dla ciężarnych
 
Q jak macie miałyście z siusianiem :)Ja do tej nocy nie miałam akcji ...!A tej co chwilę się budziłam i chodziłam sekund potem zasnąć nie mogłam i tak w kółko w dzień choci mam wrażenie że dużo nie pije to też często mi się chce...czy wy miałyście tak od samego początku czy jakoś w trakcie u mnie 9 tydz 2 dzień dopiero ....
Ja co noc chodzę raz lub dwa razy, a jak mnie najdzie ochota na herbatkę owocową przed snem, to już lepiej nie pisać 😅 chyba pozostaje nam się do tego przyzwyczaić
 
Cześć dziewczyny ! Ja ostatnie dni już chyba apogeum mdłości i wymioty więc rzadko tu zaglądałam.
Odpowiadając na cześć z Waszych pytań - herbatę pije czarną jakie 3 kubki dziennie, z cytryna. Wbrew pozorom lepiej aby dłużej się parzyła bo wtedy rozpadowi ulega kofeina i spokojnie można pić (i wbrew obiegowej opinii również nawadnia - nie wiem jak bym dala bez niej rady). Regularnie tez do herbaty dodaje kilka plasterków świeżego imbiru ale mam wrażenie że to i tak nic nie pomaga 😐 może po prostu na mnie nie działa 🤔
Co do badań różnych to dopiero wszystko przede mną- idę w przyszłym tygodniu na krew I jak tak Was czytam to trochę się boję o wynik glukozy.
Przeziębienie-jestem w trakcie, pierwsze dwa dni masakra ale teraz już lepiej. Do nosa polecam sól ale hipertonik noni obowiązkowo syrop z cebuli (ja robie z przepisu Pana Tabletki).
No w a w nocy to narazie budzą mnie wymioty a nie siku ale liczę że to się rychło zmieni 🤣
 
reklama
Dziewczyny a na prenatalne wchodzice same czy z partnerem ?Bo mój mnie męczy i nie wiem czy podczas pandemii jest taka opcja ?I jak to jest z tymi zapisami na testy czy dużo przed powinni mi na papa wystawić skierowanie ?Bo na prenatalne mam a na papa nie i nie wiem czy nie męczyć giną...
Lepiej zapytać w gabinecie lekarza czy można. Różnie bywa, zależy od personelu.
Myślę też, że warto poczekać aż będzie pewność, że będzie usg brzuszkowe. Przy pierwszym prenatalnym nie masz takiej pewności. Ale na każdej wizycie u mojego prowadzącego lekarza też mam usg, ja jeszcze poczekam jakiś czas i zapytam czy mogę z partnerem. Widziałam raz, jak z gabinetu wychodziła para, więc domyślam się, że mój prowadzący na to pozwala.
 
Do góry