reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja też dziś z potwornym bólem głowy. A mdłości od 3 tygodni to już codzienność -jedynie wymioty przyjmują na sile.
Są tu z pewnością mamy na drugą połowę sierpnia - komuś już przeszło? Jest nadzieja ? 😁😅 Dziś 9+6 i czekam z wytęsknieniem na powrót do świata żywych.
U mnie dziś 8+3 i mam już lepiej z mdłościami. Najgorzej jest rano i w ciągu dnia jak zaczynam głodnieć, ale jest znacznie lepiej niż w poprzednich tygodniach. Także trzymaj się dzielnie, bo jest nadzieja 😁
 
reklama
Dziewczyny czy któraś w ciąży miała infekcje bakteria enterococcus faecalis?
Właśnie przyszły mi wyniki i bardzo się martwię. Nie mam żadnych przykrych objawów z tym związanych.
 
Ja dziś byłam na wizycie(z usg wyszło 10+4), widziałam wystający "cypelek", ale najpierw moja gin stwierdziła, że to jeszcze wcześnie na określanie płci i żeby dopytywać na prenatalnych za 2 tyg, a poźniej tak zszedł temat właśnie na płeć w rodzinie, że sami chłopcy, (bo ja mam synów, brat i siostra też i ani jednej dziewczynki) i że chyba by wszyscy oszaleli w rodzinie z radości jakby sie okazało, że w koncu będzie dziewczynka, to powiedziała, że no jej tu wygląda na to, że też może być chlopiec ( ale powtórzyła znow, że oczywiście dopiero na prenatalanych bedzie lepiej widać, więc lepiej bedzie można ocenić). Mnie tez się wydaje ze ten cypelek był do góry. No i o ile do tej pory miałam jeszcze cichą nadzieję na córcie, to chyba musze się oswajać z myślą, że jednak nic z tego[emoji849] wiem że niby to jeszcze bardzo wcześnie, na określanie płci, ale jakoś mi to caly czas siedzi w głowie to jedno zdanie. Czytałam, że częściej raczej dochodzi do pomyłek gdy mówią: bedzie córka, a okazuje się syn, a nie na odwrót.
Jak będzie trzech synów, to tez ma to swoje plusy ;) choć zawsze marzyłam mieć choć jedna córkę i to była ostatnia próba, żeby ją mieć, bo więcej ciąż nie planujemy...
To ja ci napisze że moja koleżanka 4lata temu do końca ciąży myślała że urodzi chłopca. Na sali porodowej lekarz mówi że dziewczynka [emoji23] myślałam że takie historie tylko w filmach się dzieją heh
 
U mnie to samo było. Do 30ktoregos tyg brałam acard.
Tylko właśnie ja nie dostałam żadnych zaleceń, może w takim razie jest ok. Trochę na chłopski rozum to wzięłam, że jeżeli przy trisomiach 1:300 to już wysokie ryzyko, to przy preeklampsji też w takim razie jest nieciekawie
 
Tylko właśnie ja nie dostałam żadnych zaleceń, może w takim razie jest ok. Trochę na chłopski rozum to wzięłam, że jeżeli przy trisomiach 1:300 to już wysokie ryzyko, to przy preeklampsji też w takim razie jest nieciekawie
A byłaś już u swojego ginekologa? Bo o to prowadzący ma za zadanie wdrozyc odpowoednie leczenie.
 
No to u mnie podobnie, nie ribiabwogole wcześniej niż 12 tydzień ale wolą większe i oczywiście mówiła, że mam się nie martwić bo jeszcze im się nie zdarzyło żeby się pomylili. Mam nadzieję 🙂
Napisz jak będziesz po wizycie co na to Twój lekarz.
Dokładnie mi to samo powiedziały, że jeszcze się im nie zdarzyło żeby źle umówiły pacjentkę.
Właśnie mu się przypomniało, że nie mam pojemniczka na mocz, a jutro jadę na badania. Biegnę do apteki.
 
A byłaś już u swojego ginekologa? Bo o to prowadzący ma za zadanie wdrozyc odpowoednie leczenie.
Wizytę mam dopiero 14.02 a prenatalne były w ten poniedziałek, 17.01, w tej samej placówce więc cała moja dokumentacja jest od razu dostępna dla lekarki prowadzącej. I powiedziano mi, że na razie nic z tym nie robimy, że czasem na początku tak z tymi przepływami jest i może się wyregulować. Trochę mi to nie daje spokoju mimo wszystko.
A u Ciebie Acard pomógł?
 
Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Mam zrobić pappę i betę, a tydzień później USG 1 trymestru. Czy oznaczenie białek PAPPA i beta mam robić, ze dostanę od nich same dane, czy z jakimś raportem? Pappa i beta w laboratorium, a usg u gin.
 
reklama
Dziewczyny bo ja zglupilalam.
Mozecie mi to wytłumaczyć?
Ja mialam miec prenatalne dopiero w przyszly poniedzialek,ale bylam na kontroli teraz w srode i lekarka powiedziała,ze jak maluszek bedzie dobrze ustawiony to mozemy zrobic tez prenatalne i pobrac krew na nifty.

Zrobila mi USG prenatalne (za które placilam 140 euro) poza tym,ze powiedziala,ze grubosc faldu karkowego wynosi 3mm,nic wiecej nie wiem.
Mowila,ze wszystko inne jest ok.

No dobrze,ale z tego co wy piszecie to powinna sprawdzic mi tez trisomie,prawdopodobuenstwo wystapienia wad itd..
Ja nic o tym nie wiem...

Powiedziala tylko ,ze jak przyjda wyniki krwi do 5 dni to zadzwoni i da znac co i jak.

Czy ja cos pominęłam ?
Pobierałaś krew na bete i białko pappa? Bo bez tego nie da się wyliczyć prawdopodobieństwa. Musi być usg +wyniki hormonów. Była kość nosowa widoczna? Pytam ze względu na te 3mm.
 
Do góry