reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny czy któraś wie coś na temat podwyższonej bety HCG w teście papa??? Na wyniku mam medianę dla 12 tygodnia ciąży 39 IU/L a ja mam ponad 130, macie już swoje wyniki biochemii z pappy?
Mi wyszła beta Hcg 156.. Ale białko pappa również wysokie bo prawie 6.
Podobno jeżeli jest wysoka beta, a niskie białko to wtedy można się martwić.
Poza tym wszystkie wyniki należy rozpatrywać razem z usg, sam pojedynczy wynik nic nie mówi.
 
reklama
Moje wyniki robiłam w 12t2d więc białko nienajgorzej chyba
Screenshot_2022_0120_135018.png
 
Białko masz super, jeśli USG wyjdzie dobrze to nie ma się czym przejmować. Ja miałam robione wyniki papy na Roche a nie kryptor, lekarz tak zaleca ale czemu to nie wiem. W każdym razie wyższe beta HCG może wskazywać na dziewczynkę ale nie musi. Ja rozkminiam moje niskie białko ale mam początki cukrzycy ciążowej więc kto wie czy to się nie łączy. ...
Moje wyniki robiłam w 12t2d więc białko nienajgorzej chybaZobacz załącznik 1360064
 
Właśnie dziewczyny, mi lekarka kazała zrobić pappa we wtorek aby na środę mieć wyniki. A ja się boję, że wyjdzie coś ponad normę i będę sobie wkręcać. Już dwie bliskie mi osoby miały tak z tym testem, jedna robiła amniopunkcje potem bo ryzyko z pappy miala bardzo wysokie w druga Nifty. Oba dzieciaczki zdrowe więc stres niepotrzebny :/
Mi lekarka nie zleciła pappy idę tylko na USG ja to w ogóle mam wszystko bardzo ograniczonej ilości patrząc na inne dziewczyny
 
Dziewczyny odebrałam wyniki i wyszła mi glukoza 92, tsh 3,33. Bardzo się martwić? Lekarza mam dopiero za tydzień. Co przy takich wynikach może zalecić?
 
Dziewczyny odebrałam wyniki i wyszła mi glukoza 92, tsh 3,33. Bardzo się martwić? Lekarza mam dopiero za tydzień. Co przy takich wynikach może zalecić?
Nie wiem czy się leczysz u endokrynologa, ale jeśli nie to dzwoń i mów że jesteś w ciąży który tydzień i podaj wynik, może uda się przyspieszyć wizytę. Mi przy 2, 7 zwiększyli dawkę leku (z tym że ja korzystam z usług Endo regularnie).
Co do glukozy, wynik na pograniczu normy, pewnie wyślą Cie na zrobienie krzywej, bądź będą kazali kontrolować się samemu w domu (kwestia jak ocenia ryzyko cukrzycy ciążowej, czyli nadwaga, wiek, historia)
 
Nie wiem czy się leczysz u endokrynologa, ale jeśli nie to dzwoń i mów że jesteś w ciąży który tydzień i podaj wynik, może uda się przyspieszyć wizytę. Mi przy 2, 7 zwiększyli dawkę leku (z tym że ja korzystam z usług Endo regularnie).
Co do glukozy, wynik na pograniczu normy, pewnie wyślą Cie na zrobienie krzywej, bądź będą kazali kontrolować się samemu w domu (kwestia jak ocenia ryzyko cukrzycy ciążowej, czyli nadwaga, wiek, historia)
Nie leczę się u endokrynologa bo nigdy nie badałam tarczycy, z cukrem też nigdy nie miałam problemów. Pewnie lepiej ograniczyć cukier co? Ale ciężko będzie
 
reklama
Do góry