reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Powiedz mi proszę robiłaś krzywą? A jeśli tak to jakie miałaś wyniki po godzinie i po dwóch? Mi na czczo też przekracza 90 niestety, po obciążeniu mieści się w normach
Na tsh dostaniesz leki, letrox lub eutyrox.
Glukoza może wskazywać cukrzyce ciążową. Ja już dziś dostałam insuline na noc, wlasnie z powodu przekroczeń glukozy na czczo powyzej 90. No ale u mnie wysoka glukoza juz potwierdzona kilkukrotnie, stąd zlecona insulina
 
reklama
Podsyłam portretowe foto mojej glizdy ;) z OM dziś niby 13+0, ale człowiek duży wychodzi na 13+6, całe 7,6cm CRL 🙂 dobrze, że nie zwlekaliśmy dłużej z tymi prenatalnymi. Płeć niestety na razie nie do określenia, ale człowiek wygląda na zdrowego i pappa też wyszła ok 😊
20220120_150236.jpg
 
Tak prenatalne, czekam tylko na wyniki z pappy do takiej końcowej opinii, wtedy jeszcze raz konsultacja z genetykiem i decyzja co dalej. Ale poprzednio już samo USG było tragiczne a teraz idealne. Pappa zrobi mi wysokie ryzyko bo raz że 2 straty, i wiek. Ale to będę się martwic za tydzień dwa.
a właśnie.. w poprzednich ciazach co wyszlo ci z USG? czy robilas pozniej tez z krwi?
 
Podsyłam portretowe foto mojej glizdy ;) z OM dziś niby 13+0, ale człowiek duży wychodzi na 13+6, całe 7,6cm CRL 🙂 dobrze, że nie zwlekaliśmy dłużej z tymi prenatalnymi. Płeć niestety na razie nie do określenia, ale człowiek wygląda na zdrowego i pappa też wyszła ok 😊
Zobacz załącznik 1360103
Matko i córko fajnie widzieć że nie tylko ja nazywam swoje robalem 😂😂😂😂

Cudny profil 😁
 
Właśnie dziewczyny, mi lekarka kazała zrobić pappa we wtorek aby na środę mieć wyniki. A ja się boję, że wyjdzie coś ponad normę i będę sobie wkręcać. Już dwie bliskie mi osoby miały tak z tym testem, jedna robiła amniopunkcje potem bo ryzyko z pappy miala bardzo wysokie w druga Nifty. Oba dzieciaczki zdrowe więc stres niepotrzebny :/
wiem cos o tym... 🤦‍♀️
 
Dziewczyny odebrałam wyniki i wyszła mi glukoza 92, tsh 3,33. Bardzo się martwić? Lekarza mam dopiero za tydzień. Co przy takich wynikach może zalecić?
Ja miałam tsh 3,4. Mój ginekolog jest również endokrynologiem- powiedział że taki poziom nic nie znaczy. Miałam zrobić badanie anty-tpo i wyszły niskie przeciwciała. Więc przy poziomie 3,4 nie dostałam żadnych leków, pod 2 tygodniach tsh spadło do 2,2.
 
Dziewczyny odebrałam wyniki i wyszła mi glukoza 92, tsh 3,33. Bardzo się martwić? Lekarza mam dopiero za tydzień. Co przy takich wynikach może zalecić?
Mi też w 10 tc wyszło 93, - lekarz ustnie mi powiedział, że powinnam zrobić już krzywą. W domu się zorientowałam, że mi nie wypisał skierowania. Byłam w przychodni przy okazji innych badań i pytam na recepcji, co robić. Babeczka poszła do innego lekarza ginekologa, opisała mu moją sytuację. Ten lekarz nie widział jeszcze wskazania, aby wydać mi skierowanie...
Tsh mam w normie, ale ten 2 lekarz tego nie wiedział.
Nie mam telefonu do pierwszego lekarza...
Będę dzwonić jeszcze do innego lekarza po "3" opinię... Ale trochę mi to niepoważnie wygląda,
Pierwszy lekarz mi mówił, że norma jest 92, w literaturze jest 90...
Ja tu oszaleję 🙆‍♀️
 
Podsyłam portretowe foto mojej glizdy ;) z OM dziś niby 13+0, ale człowiek duży wychodzi na 13+6, całe 7,6cm CRL 🙂 dobrze, że nie zwlekaliśmy dłużej z tymi prenatalnymi. Płeć niestety na razie nie do określenia, ale człowiek wygląda na zdrowego i pappa też wyszła ok 😊
Zobacz załącznik 1360103
Piękny dzidziuś, zazdroszczę zdjęcia. Moje dzidzi nie chce tak ładnie pozować. Na każdym badaniu mocno się rusza 😂
 
reklama
Powiedz mi proszę robiłaś krzywą? A jeśli tak to jakie miałaś wyniki po godzinie i po dwóch? Mi na czczo też przekracza 90 niestety, po obciążeniu mieści się w normach
Nie robilam krzywej. Natomiast każde badanie na czczo, to wynik 105. A na glukometrze codziennie od 85 do 98, więc włączyła mi 3jednostki insuliny.
Dobrze ze nie kazala zrobić krzywej, bo ja ze swoimi mdłosciami moglabym nie dać rady po wypiciu glukozy.
 
Do góry