reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny które już się zdecydowały na dodatkowe badania prenatalne NIPT jakie dokładnie wybrałyście? Muszę się szybko na coś zdecydować.
Ja nifty pro. Kierowałam się tym,ile kobiet było już zbadanych. Poza tym bada dużo i jako jedyni wypłacają odszkodowanie w razie wyniku fałszywie negatywnego. Oczywiście nie myślę w ogóle o żadnym odszkodowaniu,przekonuje mnie to,ze musza być bardzo pewni swojej nieomylności,ze oferują jako jedyni odszkodowanie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie wiem czy wszystkie tu pamiętacie moje podejrzenie przeciwciał w grupie krwi, ale zaleciły mi w diagnostyce dodatkowe badanie z informacją że jeśli nie wyjdą przeciwciała oddadzą mi pieniądze, uwaga 300 zł. Odebrałam wyniki, przeciwcial nie stwierdzono, dostałam informację żeby zgłosić się do punktu po pieniądze, no myślę ok, w sumie 300 zł na drodze nie leży. Jakie było moje zdziwienie gdy pani po 3 telefonach do innych miast oznajmiła mi że nie odda mi pieniędzy. No myślę ok, tylko chyba sobie nie wyobraża jaki mi zafundowali stres, bo przeciwciała to nie byle co. Ale na tym nie było końca, powiedziała że jeśli raz wyszło podejrzenie to przy każdym badaniu będzie wychodziło i z każdym badaniem będą kierowały mnie na te dodatkowe. Myślę no nie, Kobieto ja wam co dwa miesiące 300 zł płacić nie będę za wasze podejrzenia. W sumie to już sama nie wiem czy jestem zła czy co.
 
No weź. No jak nie, jak tak. Plamiłam 5dni w grudniu. Czekoladowe, różowe a potem plamki czerwone. Jedna tabletka luteiny i znikło jak ręką odjął. Nie ma od miesiąca bo tyle ją biore. No możliwy jest taki zbieg okoliczności? Na moją chłopską logikę wymyśliłam że skoro przeminęło od luteiny to musiał być niedobór progesteronu.
To jak nie, to co innego? W taki zbieg okoliczności ciężko mi uwierzyć
Tez myślałam tak jak Ty …
Tylko pewnie na to nie ma reguły.
Ja na przykład biorę od tygodnia i od pierwszej tabletki z brązowych zrobiły sie różowe ,gdzie 2 lekarzy stwierdziło,ze to normalne po podaniu progesteronu.
Później krew po dwóch dniach,a teraz osłabło ( odpukać) ,ale mam cały czas jakieś tam..
 
No weź. No jak nie, jak tak. Plamiłam 5dni w grudniu. Czekoladowe, różowe a potem plamki czerwone. Jedna tabletka luteiny i znikło jak ręką odjął. Nie ma od miesiąca bo tyle ją biore. No możliwy jest taki zbieg okoliczności? Na moją chłopską logikę wymyśliłam że skoro przeminęło od luteiny to musiał być niedobór progesteronu.
To jak nie, to co innego? W taki zbieg okoliczności ciężko mi uwierzyć
Tez myślałam tak jak Ty …
Tylko pewnie na to nie ma reguły.
Ja na przykład biorę od tygodnia i od pierwszej tabletki z brązowych zrobiły sie różowe ,gdzie 2 lekarzy stwierdziło,ze to normalne po podaniu progesteronu.
Później krew po dwóch dniach,a teraz osłabło ( odpukać) ,ale mam cały czas jakieś tam..
 
Dlaczego niefajny? Bo niezgodny z tym co myślisz? Wyraziłam swoje zdanie. Jestem w ciąży z czwartym dzieckiem, mam 35lat i dla mnie to był ostatni dzwonek jeśli chodzi o ciążę. Świadomie nie zdecydowalabym się na jeszcze późniejsze macierzyństwo. Nie mówię o wpadkach czy o ciąży po wielu latach starań, ale na celowym odkładaniu macierzyństwa. Jesli komuś to odpowiada - w porządku. Majac jednak 60lat chcę mieć odchowane dzieci, a nie odbierać telefon, ze moj 15latek został przyłapany np na paleniu papierosów. Wiek życia może się wydłużać, mogę wyglądać na 10lat mniej, ale w tym wieku nie będę miała tyle energii co teraz. Pewnie dałabym radę urodzić majac 40+, ale oszukiwałbym się twierdząc, ze będę tak samo energiczna babcia w wieku 75, jak w wieku 50lat.
Nie wiem po co jesteś niegrzeczna i nie wiem dlaczego wydaje Ci się,ze wiesz co myślę? Zwyczajnie uważam,ze Twój komentarz był mocno niestosowny. Jest nas tu więcej w tym wieku i uważam,ze było to nie na miejscu. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, ale trzeba je wyrażać w taki sposób, żeby nie zrobić przykrości innym.
 
Niefajny komentarz. Tak,będę uczyła (prawie) w tym wieku dzieci literek,czy będę w czymś gorsza wg Ciebie od 20- czy 30-latki? Jakie znaczenie ma tutaj wiek? Mam już dwoje samodzielnych dzieci. Czuję się dojrzałą,spełnioną kobietą i właśnie teraz mogę dać swojemu trzeciemu Maleństwu wszystko.
Nie czuj się gorsza ani o grosz! Żeby być dobrą mamą i dać dziecku miłość to nie trzeba mieć peselu, który mówi że studia dopiero skończone❤️ 👌
 
Mam dokładnie kochana tak samo niby się cieszę że serduszko bije że wszystko okej ale z tyłu głowy cały czas mam te plamienia które niestety cały czas się zdarzają. Ach moze przez to że to moja pierwsza ciąża I się boję strasznie się boję a jeszcze moja psychika i kolejne plamienie to kosmos.
ja tez tak mam.Jest wszystko super,juz zaczynam myslec pozytywnie,do momentu,gdy nie zobacze plamienia.Wtedy wszystko szlag trafia i zaczynaja sie od nowa najgorsze scenariusze...
 
Ja nifty pro. Kierowałam się tym,ile kobiet było już zbadanych. Poza tym bada dużo i jako jedyni wypłacają odszkodowanie w razie wyniki fałszywie negatywnego. Oczywiście nie myślę w ogóle o żadnym odszkodowaniu,przekonuje mnie to,ze musza być bardzo pewni swojej nieomylności,ze oferują jako jedyny odszkodowanie.
Już robiłaś czy dopiero będziesz robić? Też właśnie o tym myślałam.
 
reklama
Do góry