reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ojej przestańcie z ta starością 🤢 nie mogę tego czytać, nie rozumiem tego, dlaczego kobiety dorzucają sobie stresu myśląc o swoim wieku. Jeśli jesteście płodne, to nie ma opcji, żebyście były stare. Ja mam nawet zamiar być mloda będąc babcia, to kwestia podejścia 😉mam jakoś tak, ze się czuje 10 lat młodziej niż mam i myśle, ze z takim podejściem w życiu jest łatwiej. Nie dorzucajmy sobie kolejnych ciężarów! 💪

To chyba bardziej chodzi o po prostu zmęczenie. Choć ja myślę, że sam wiek nie jest tak ważny, co ilość dzieci bardziej. Ja np już nie mam tyle energii co mając 21 lat. I jakość czasu z moimi dziećmi zdecydowanie spada. Chociażby np. mając termin na 29 sierpnia jakos początkiem sierpnia zabrałam syna z Warszawy do Łodzi pociągiem. Byliśmy tam w zoo, potem w maufakutrze wszystko na nogach lub komunikacja. Syn mi zasnął w między czasie więc nawet go sporo nosiłam (miał 4 lata, ważył pewnie z 30kg). I ja się czułam świetnie. Mimo upału i końca ciąży. Teraz? W życiu bym się na takie coś nie porwała 😉 Wtedy miałam nie całe 24 lata, teraz mam 32 😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
A jak długo bierzesz metformine? Ja teraz przed ciaza bralam jakies 3 miesiace, bo byłam karmiłam syna a lekarka jest z tych, które nie zalecają metforminy podczas ciąży i kp, więc dopiero jak stopniowo zaczelam schodzic z sesji(odciagam mleko) to mi ją przepisala. I kazala odstawic od razu, jakbym zaszla w ciaze. W pierwszej ciazy bralam około roku, tez odstawiłam po pozytywnym tescie.

Co do glodu, to mam to samo - moglabym jesc non stop, najlepiej to co niezdrowe i najbardziej przetworzone [emoji2360]na wadze na razie +1kg, ale muszę przystopować..

Ostatnio tez zaczelam mierzyc cukry na czczo - tu akurat poki co jest ok, bo mieszczą się w przedziale 78-84, ale wiadomo, że im pozniej, tym beda bardziej skakac[emoji43]
Ja brałam metę w 2 ciąży i od 7 tc zaczęłam co tydzień schodzić po 1 tabl.
Teraz w 2 nie chciałam schodzić do 20tc, ale że cukier na czczo fajnie był uregulowany to zmniejszyłam o 1 tabletkę, do tego większa uwaga na dietę, dietetyczka mówiła, że u mnie jest większy problem z niesystematycznym jedzeniem i zbyt długie bycie bez jedzenia i chyba miała rację. Tak się bałam odstawienia mety. Teraz z jakieś 2-3 tygodnie jestem już całkowicie bez i cukier na czczo poniżej 90. Fakt muszę się pilnować. rzeczywiście jak zbyt wcześnie pójdę spać to mam około 92-94
 
Ja mam 31 lat i jestem w swojej pierwszej ciąży. Czuje, ze to idealny wiek. Po 30 lepiej mi się poukładało w głowie, nie przejmuje się głupotami, wiem, ze można wyjść z każdej sytuacji i ogólnie czuje wewnętrzny spokój. W pracy osiągnęłam co chciałam o teraz mogę zrobić sobie przerwę na macierzyństwo. Będzie dobrze. Będziemy świetnymi matkami, dziewczyny.
 
U

U mnie podobnie, rocznik 84 😀. Gratuluje niskich cukrów na czczo, ja wciąż z nimi walczę, te po posiłkach w miarę uregulowane ale na czczo potrafi wybić ponad 90….😔
A dzisiaj to już w ogóle na zawał prawie zeszłam bo zobaczyłam jakieś ślady na bieliźnie, niby nic i wiem ze większość dziewczyn je ma ale ja nie miałam plus nie biorę żadnych leków typu acard czy luteina. I teraz się zastanawiam czy to może być związane z faktem, ze w ciągu ostatnich 5 dni byłam na basenie 2 razy? Co sądzicie? Przed ciąża dużo pływałam i teraz mi tego brakuje, ale się powstrzymywałem bo ginekolog mnie przestrzegał ze na basenie najszybciej można jakaś infekcje złapać.
Ja i acard i luteina- plamienie już za mną 🙈
 
reklama
Ojej przestańcie z ta starością 🤢 nie mogę tego czytać, nie rozumiem tego, dlaczego kobiety dorzucają sobie stresu myśląc o swoim wieku. Jeśli jesteście płodne, to nie ma opcji, żebyście były stare. Ja mam nawet zamiar być mloda będąc babcia, to kwestia podejścia 😉mam jakoś tak, ze się czuje 10 lat młodziej niż mam i myśle, ze z takim podejściem w życiu jest łatwiej. Nie dorzucajmy sobie kolejnych ciężarów! 💪
Dokładnie i popieram,
Mamy tyle lat na jakim nam licznik się zatrzymał, Ja mam wg peselu 42 l. i chyba jestem tu najstarsza. Niby płodna jestem ale jakoś mi nie wychodzi. czuję się jakbym miała cały czas 30 lat. I tego się trzymam.
 
Do góry