reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Ja rocznik 89, a też juz mam takie poczucie, że chyba za stara juz jestem na ciażę. Tak sie czuję dziwnie, bardzo chciałam mieć trzecie dziecko, plany musiały być odłożone " na później" by najpierw zakonczyć leczenie operacyjne drugiego syna i gdzies tam z tyłu glowy przerażało mnie to, że przez to, skonczy się to tak, że trzecia ciąża będzie po 30-stce. Jednak posiadanie tej trójki dzieci było dla mnie tak oczywiste od zawsze i wpisane w wizję naszej rodziny, że byłam cały czas zdecydowana. Czekałam cierpliwie, odliczałam miesiące do ustalonego wspólnie z mężem momentu, że zaczynamy, aż w końcu nastał ten moment, że możemy próbować, a teraz, mam czasem takie myśli: kobieto jesteś stara, jak ty przetrwasz tą ciąże, tu cie boli, tam cie boli, a gdzie tam jeszcze do końca. Nie boje się, że nie podołam opieki nad dzieckiem, ale boje się przebiegu ciąży i porodu 🥴
U mnie co prawda drugie w formie niespodzianki świątecznej. Z mężem byliśmy już za wygodni żeby podjąć taka decyzję świadomie 🤣🤣🤣
Wiem że strasznie to brzmi, jednak taka jest prawda.

To jak się teraz czuję jest dla mnie totalnym szokiem
 
A jak długo bierzesz metformine? Ja teraz przed ciaza bralam jakies 3 miesiace, bo byłam karmiłam syna a lekarka jest z tych, które nie zalecają metforminy podczas ciąży i kp, więc dopiero jak stopniowo zaczelam schodzic z sesji(odciagam mleko) to mi ją przepisala. I kazala odstawic od razu, jakbym zaszla w ciaze. W pierwszej ciazy bralam około roku, tez odstawiłam po pozytywnym tescie.

Co do glodu, to mam to samo - moglabym jesc non stop, najlepiej to co niezdrowe i najbardziej przetworzone [emoji2360]na wadze na razie +1kg, ale muszę przystopować..

Ostatnio tez zaczelam mierzyc cukry na czczo - tu akurat poki co jest ok, bo mieszczą się w przedziale 78-84, ale wiadomo, że im pozniej, tym beda bardziej skakac[emoji43]
Ja w sumie na mecie prawie 3lata. A schodziłam pod opieką Endo po 500 co tydzień. Niestety w mojej miejscu nie bie znalazłam lekarza który by mi ciąże poprowadził na mecie (shit, szkoda że Endo nie może, bo tego mma świetnego).
Co do cukrów to raz w tygodniu chodzę się kłuć, lekarze z racji otyłości (matko i córko jak ja nienawidzę tego określenia) boją się cukrzycy więc dieta cukrzycowa o niskim ig wymiata. Co do złych cukrów rano, sproboj robić 8godzinna przerwę między kolacja i śniadaniem. No i kolacja białkowa, u mnie to cuda działa :)
 
Ja mam 31 lat i jesteśmy z mężem razem ponad 11 lat. Gdyby nie to, że na własnej skórze przekonaliśmy się jak długo można próbować zajść w ciąże, a samo zajście to nie wszystko to jeszcze byśmy się nie decydowali... tutaj raczej było to podejście lepiej teraz niż nigdy ale czy to czas idealny? Ja mogłabym spokojnie poczekać jeszcze 2-3 lata jakby mi ktoś dał gwarancje, że zajdę za pierwszym razem i urodzę zdrowe dziecko 😊😊😊
 
Ja mam 31 lat i jesteśmy z mężem razem ponad 11 lat. Gdyby nie to, że na własnej skórze przekonaliśmy się jak długo można próbować zajść w ciąże, a samo zajście to nie wszystko to jeszcze byśmy się nie decydowali... tutaj raczej było to podejście lepiej teraz niż nigdy ale czy to czas idealny? Ja mogłabym spokojnie poczekać jeszcze 2-3 lata jakby mi ktoś dał gwarancje, że zajdę za pierwszym razem i urodzę zdrowe dziecko 😊😊😊
Żeby na to była gwarancja, to by nam minimum połowa stresów odeszła
 
Ja rocznik 89, a też juz mam takie poczucie, że chyba za stara juz jestem na ciażę. Tak sie czuję dziwnie, bardzo chciałam mieć trzecie dziecko, plany musiały być odłożone " na później" by najpierw zakonczyć leczenie operacyjne drugiego syna i gdzies tam z tyłu glowy przerażało mnie to, że przez to, skonczy się to tak, że trzecia ciąża będzie po 30-stce. Jednak posiadanie tej trójki dzieci było dla mnie tak oczywiste od zawsze i wpisane w wizję naszej rodziny, że byłam cały czas zdecydowana. Czekałam cierpliwie, odliczałam miesiące do ustalonego wspólnie z mężem momentu, że zaczynamy, aż w końcu nastał ten moment, że możemy próbować, a teraz, mam czasem takie myśli: kobieto jesteś stara, jak ty przetrwasz tą ciąże, tu cie boli, tam cie boli, a gdzie tam jeszcze do końca. Nie boje się, że nie podołam opieki nad dzieckiem, ale boje się przebiegu ciąży i porodu 🥴
Ja jestem 85' a urodziłam całkiem niedawno bo syn ma 14mscy😉 też mi się tak na początku wydawało że jestem już ciut wiekowa na te sprawy ale jak już się zdecydowalusmy na takiego maluszka to od razu powiedziałam że chce jeszcze jedno, żeby razem się chowali, bawili, bili i przyjaźnili 😉 spokojnie, i starsze rodzą. Pamiętacie tą aktorkę z Klanu bodajże co urodziła chyba koło 60-tki😉? I my damy radę 😉
 

Załączniki

  • 2022-01-18_13.58.37.jpg
    2022-01-18_13.58.37.jpg
    234 KB · Wyświetleń: 43
reklama
Do góry