reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

A i ma znaczenie w jakim miesiącu będziesz bo czasem umowę się przedłuża do dnia porodu o ile to UOP
Mi mowiono,ze nic pracodwaca nie musi. Gosc u ktorego bylam na poradzie ,dzwonil jeszcze do inspekcji pracy i powiedzieli mu,ze to jest tylko ich dobra wola.
Ochrona matki jest 6 tygodni przed i 8 po porodzie ,ale mnie niestety to nie bedzie dotyczyć.
 
reklama
Ja będę pracować ile dam rade choć środowisko mam średnio sprzyjające. Mam czasową umowę do końca marca i chciałabym ją przedłużyć bo zależy mi na pracy.

Ja uwielbiam z gruszką ale na jogurtów naturalnym bo mleka nie mogę.

Mój gin mówił ze czosnek można jak każdy antybiotyk przedawkować.


Trzymam kciuki.

Ja na 6 sierpnia wg om, a wg usg 7 sierpnia.

Mój gin mówi ze co ma się wchłonąć to się zdąży wchłonąć. Te upławy to norma.
serio czosnek mozna przedawkować? :o to musze uwazac bo jem go dosc często..
 
Dziewczyny jedna rzecz nie daje mi spokoju…
Ponad dwa tygodnie temu w macicy nie było nic tylko przy jajniku dwa cialka żółte.
Tydzień temu na usg już jedno w macicy z bijącym serduszkiem z usg 6t4d ale to drugie dalej gdzieś tam przy jajniku…
Lekarz twierdził ze dwa razy w życiu miał przypadek ze były dwie ciąże na raz wewnątrzmaciczną i pozamaciczna. Ale ja nie mam żadnych niepokojących objawów i zachodzę w głowę do następnej wizyty 15.01 co się wydarzy z tym czyms drugim…
 
Tez mam tylozgiecie i zdecydowanie brzuch jest większy w 7 tyg. Tylko zapewne to kwestia świat 😅 i nie mogę go wciągnąć i jest cały czas taki najbardziej wydety.
no właśnie...ja czuje tez jakby w srodku byl balonik... jak np.opre sie o blat w kuchni to czuje opór i nie moge go juz wciagnac.
Ale poki co mysle,ze jeszcze go nie widać..
 
reklama
Mi mowiono,ze nic pracodwaca nie musi. Gosc u ktorego bylam na poradzie ,dzwonil jeszcze do inspekcji pracy i powiedzieli mu,ze to jest tylko ich dobra wola.
Ochrona matki jest 6 tygodni przed i 8 po porodzie ,ale mnie niestety to nie bedzie dotyczyć.
Nie kojarzę teraz czy to Ty pracujesz za granicą a tam to nie wiem jak jest ale w Polsce. Sporo nas i szczegółów już o każdej z nas 🙈
Zgodnie z art. 177 kodeksu pracy umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający 1 miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży, przedłuża się do dnia porodu. Przepis ten nie ma zastosowania w przypadku umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
 
Do góry