reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja nie jestem zaszczepiona, więc sama nie jesteś ❤️. W ciąży szczepić się nie będę ❤️.
Dziękuje wszystkim za swoje opinie, absolutnie nie jestem anty szczepionkowcem. Po prostu pracuje z domu, nie podróżuje, nie chodzę na imprezy masowe ani nawet do restauracji, na początku nie chciałam się zaszczepić, ponieważ miałam duże problemy z zajściem w ciąże bo od 2018 roku. No i na początku nikt w sumie nie wiedział co i jak z tą szczepionką. Później, ginekolog powiedziała, że przy szczepieniu trzeba byłoby zaprzestać starań i wznowić 2 miesiące po szczepieniu. W między czasie zmarła moja mama (nie covid) i nie miałam głowy do myślenia ani o szczepieniu ani o ciąży. Rok jakoś zleciał, ostatecznie się nie zaszczepiłam ale zaszłam w ciąże.
 
reklama
Kiedy planujecie poinformować pracodawcę o ciąży?
Ja myślałam, żeby powiedzieć w połowie stycznia, tuż po 12 tygodniu.
Wiem, że im się trochę posypie plan jeśli chodzi o moją działkę w pracy, i jeśli wszystko było by ok planuję pracować gdzieś do końca marca
 
Kiedy planujecie poinformować pracodawcę o ciąży?
Ja myślałam, żeby powiedzieć w połowie stycznia, tuż po 12 tygodniu.
Wiem, że im się trochę posypie plan jeśli chodzi o moją działkę w pracy, i jeśli wszystko było by ok planuję pracować gdzieś do końca marca
Ja jestem w styczniu umówiona, zeby sie dowiedzieć, gdzie od lutego mialam wrócić po macierzynskim. Jakoś mnie brzuch boli,na sama myśl o rozmowie i powiedzeniu, że jednak nie wracam w najblizszym czasie[emoji87]
 
Kiedy planujecie poinformować pracodawcę o ciąży?
Ja myślałam, żeby powiedzieć w połowie stycznia, tuż po 12 tygodniu.
Wiem, że im się trochę posypie plan jeśli chodzi o moją działkę w pracy, i jeśli wszystko było by ok planuję pracować gdzieś do końca marca
W sumie od początku, tak samo jak o pierwszej (mimo że pracowałam do 8 miesiąca praktycznie), wiem że to wrażliwy okres i zdarzają się różne historie ale powiedzenie w pracy o ciąży ani ich nie wywoła ani im nie zapobiegnie. Że się o dziecko staram też mój szef i bliżsi znajomi wiedzieli.
 
Ja jestem rozdarta co robić. Z jednej strony chce jak najszybciej by chronić siebie. Więc pewnie ok 12-13 tygodnia. Z drugiej - wolałabym w 3 trymestrze by dziecko dostało jak najwiecej przeciwciał i miało je dalej przy narodzinach.
A dwóch szczepionek nie dostanę w ciąży bo nie byłoby przerwy tych 6 miesięcy.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem 😑. Pracuję w miejscu gdzie przychodzi dużo ludzi i większość zaszczepionych tak czy siak zachorowała, nie mówiąc już o tym że po podaniu szczepionki też chorowali 😱. I bądź tu człowieku mądry ehhh.
 
Kiedy planujecie poinformować pracodawcę o ciąży?
Ja myślałam, żeby powiedzieć w połowie stycznia, tuż po 12 tygodniu.
Wiem, że im się trochę posypie plan jeśli chodzi o moją działkę w pracy, i jeśli wszystko było by ok planuję pracować gdzieś do końca marca
U mnie pracodawca wymagał poinformowania nawet jak tylko wyjdzie test ciążowy pozytywny, ze względu na pracę nocną i dźwiganie
 
reklama
Mój pracodawca wiedział że się staram bo powiedziałam mu o tym już rok przed. Na zwolnieniu jestem od 26 listopada.
 
Do góry