reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Hej, a ja zadam zapewne trudne pytanie choć ważne dla mnie. Czy któraś z was również nie jest zaszczepiona i teraz w ciąży tym bardziej boi się to zrobić? Podobno należy zrobić to w 2 trymestrze ale ile ludzi tyle opinii i teorii…
 
reklama
Cześć dziewczyny 😊 gratuluje wszystkim przyszłym mamusiom😊 nieśmiało podglądam Wasze wpisy i chyba pora się przywitać😊 o pierwszą ciążę walczyliśmy ok. 2 lata- suplementy, diety, stymulacje i takie inne przyjemności... w efekcie na pokładzie mamy 10cio miesięcznego brzdąca. Poltora tygodnia temu kiedy wybieralalm się na ostatki i pomyślałam że wypije jakiegoś drinka, dla świętego spokoju zrobiłam test. To był pierwszy cykl po ciazy więc spodziewałam się że będzie coś przesunięte... wynik pozytywny... szok i oczywiście radosc bo nie spodziewaliśmy że możemy zajść tak po prostu, nawet nie wiem kiedy była owulacja. W środę byłam u gina, widać pęcherzyk ciążowy z żòltkowym, ciąża ok 5 tydzień, w przyszłym tygodniu mam nadzieję że zobaczymy serduszko😊
 
Hej, a ja zadam zapewne trudne pytanie choć ważne dla mnie. Czy któraś z was również nie jest zaszczepiona i teraz w ciąży tym bardziej boi się to zrobić? Podobno należy zrobić to w 2 trymestrze ale ile ludzi tyle opinii i teorii…
Ja szczepiłam się co prawda nie w ciazy, ale podczas karmienia i trzecia dawke tez zamierzam przyjąć, w ciazy:)
 
Hej, a ja zadam zapewne trudne pytanie choć ważne dla mnie. Czy któraś z was również nie jest zaszczepiona i teraz w ciąży tym bardziej boi się to zrobić? Podobno należy zrobić to w 2 trymestrze ale ile ludzi tyle opinii i teorii…
Hej😊szczepilam się pół roku temu, byłam wtedy jeszcze kp. Zamierzam szczepic się dawką przypominająca niedługo ale jeszcze skonsultuje to z moim ginem. Z tego co czytałam to Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca szczepienia po 8 tygodniu ciazy, wtedy kończy się proces tzw. organogenezy. A np z tego co pamiętam w Austrii po 15 tygodniu. Myślę że chyba poczekam do końca pierwszego trymestru
 
Hej, a ja zadam zapewne trudne pytanie choć ważne dla mnie. Czy któraś z was również nie jest zaszczepiona i teraz w ciąży tym bardziej boi się to zrobić? Podobno należy zrobić to w 2 trymestrze ale ile ludzi tyle opinii i teorii…
Ja co prawda jestem ale w ciąży wezmę przypominającą i każdego namawiam.
Ja szczepiłam się co prawda nie w ciazy, ale podczas karmienia i trzecia dawke tez zamierzam przyjąć, w ciazy:)
Hej😊szczepilam się pół roku temu, byłam wtedy jeszcze kp. Zamierzam szczepic się dawką przypominająca niedługo ale jeszcze skonsultuje to z moim ginem. Z tego co czytałam to Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca szczepienia po 8 tygodniu ciazy, wtedy kończy się proces tzw. organogenezy. A np z tego co pamiętam w Austrii po 15 tygodniu. Myślę że chyba poczekam do końca pierwszego trytrymestru
Ja w pełni zaszczepiona nie w ciąży będąc. Teraz mój lekarz przy umawianiu wizyty powiedział, że nie ma przeciwwskazań do dawki przypominającej ani nie ma jakiś widełek czasowych kiedy lepiej to zrobić. Nie mniej zamierzam poczekać do wizyty w poniedziałek i na spokojnie z nim pogadać na ten temat. Chociaż ja bym wolała poczekać do końca pierwszego trymestru. Ale to tylko moje wewnętrzne przekonanie.
 
Hej, a ja zadam zapewne trudne pytanie choć ważne dla mnie. Czy któraś z was również nie jest zaszczepiona i teraz w ciąży tym bardziej boi się to zrobić? Podobno należy zrobić to w 2 trymestrze ale ile ludzi tyle opinii i teorii…
Ja nie jestem zaszczepiona, więc sama nie jesteś ❤️. W ciąży szczepić się nie będę ❤️.
 
reklama
Ja w pełni zaszczepiona nie w ciąży będąc. Teraz mój lekarz przy umawianiu wizyty powiedział, że nie ma przeciwwskazań do dawki przypominającej ani nie ma jakiś widełek czasowych kiedy lepiej to zrobić. Nie mniej zamierzam poczekać do wizyty w poniedziałek i na spokojnie z nim pogadać na ten temat. Chociaż ja bym wolała poczekać do końca pierwszego trymestru. Ale to tylko moje wewnętrzne przekonanie.
Ja jestem rozdarta co robić. Z jednej strony chce jak najszybciej by chronić siebie. Więc pewnie ok 12-13 tygodnia. Z drugiej - wolałabym w 3 trymestrze by dziecko dostało jak najwiecej przeciwciał i miało je dalej przy narodzinach.
A dwóch szczepionek nie dostanę w ciąży bo nie byłoby przerwy tych 6 miesięcy.
 
Do góry