reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny, czy Wam lekarze korygowali daty porodów w oparciu o usg 1 trymestru? U mnie początkowo termin był na 29.08, z I trymestru wyszło 21.08 i tego terminu miałam się trzymać. Jak rodziłam 5 lat temu to syn od początku był duży i mimo różnic miesiączka-I trymestr nikt nic nie korygował a urodziłam i tak 1,5 tyg po terminie. Teraz jest jakieś novum ale wczoraj byłam na ktg w szpitalu i starszy lekarz powiedział mi że to błąd zwłaszcza jeżeli mam mieć cc 16.08 czyli 2 tyg przed pierwszym terminem. I sama nie wiem co o tym myśleć... To teraz norma takie przy przyspieszanie? W sumie może się okazać że urodzę w 38 tyg. bo tak wyznaczone mam cc
U mnie z @ to 26.08 ale na podstawie USG i tego że to kolejna ciąża na skierowaniu mam termin 23.08. nie przejmuje się tym bo u mnie to nie wielką różnica.

Wcześniej dużo CC przeprowadzało się w 38 tygodni ciąży, bo podobno bezpieczniej zanim zacznie się akcja porodowa. A teraz to słyszę że czekają z CC jak najdłużej. Hmmm ....... Wszystko tak szybko się zmienia.
Ps. Mam na myśli planowana Cesarkę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja w pierwszej ciąży CC miałam 8dni po terminie a teraz będę miała 7dni przed terminem. Widać że cały czas coś się zmienia w tej kwestii.
 
Druga, ale po 10 latach poważnie nie pamiętam jak to było z synem, kiedy brzuch opadł itp. Wiem tylko że faktycznie miało to miejsce. No i wiem, że rodził się tydzień przed terminem co by wskazywało że powinnam teraz jeszcze z tydzień wytrzymać. Termin mam na 12 sierpnia.
U nas super chłodno też. W końcu 😁
Mi w żadnej ciąży brzuch nie opadł i teraz pewnie też tak będzie. Chciałabym chociaż raz urodzić przed terminem i bez wywoływania.
 
Dziewczyny, czy Wam lekarze korygowali daty porodów w oparciu o usg 1 trymestru? U mnie początkowo termin był na 29.08, z I trymestru wyszło 21.08 i tego terminu miałam się trzymać. Jak rodziłam 5 lat temu to syn od początku był duży i mimo różnic miesiączka-I trymestr nikt nic nie korygował a urodziłam i tak 1,5 tyg po terminie. Teraz jest jakieś novum ale wczoraj byłam na ktg w szpitalu i starszy lekarz powiedział mi że to błąd zwłaszcza jeżeli mam mieć cc 16.08 czyli 2 tyg przed pierwszym terminem. I sama nie wiem co o tym myśleć... To teraz norma takie przy przyspieszanie? W sumie może się okazać że urodzę w 38 tyg. bo tak wyznaczone mam cc
Mi nikt nie korygowal terminu. Mam ten z OM i tego lekarz się trzyma.
 
O mag co za ból, po obu stronach podbrzusza parę sekund i puściło. Jak to był skurcz to masakra zapomniałam że to może tak boleć. Zmieniłam pozycję, spacerek do łazienki pomógł, ale chyba czas spakować torbę by była w pogotowiu. Zastanawiam się czy nie poprosić jutro o wizytę a nie czekać do poniedziałku
 
O mag co za ból, po obu stronach podbrzusza parę sekund i puściło. Jak to był skurcz to masakra zapomniałam że to może tak boleć. Zmieniłam pozycję, spacerek do łazienki pomógł, ale chyba czas spakować torbę by była w pogotowiu. Zastanawiam się czy nie poprosić jutro o wizytę a nie czekać do poniedziałku
Powtórzył sie jeszcze? Jeżeli Cię to niepokoi to przełóż wizytę na jutro.
 
Powtórzył sie jeszcze? Jeżeli Cię to niepokoi to przełóż wizytę na jutro.
Nie powtórzyło się, ruchy młodego dalej czuję. Przez zgagę wypiłam teraz dużo mleka i mam wzdęcia. Jutro zadzwonię do ginekologa i zapytam czy mnie przyjmie. A jeśli powie że nie to podjadę tylko po skierowanie do szpitala bo moje przepadło.
 
reklama
Do góry