reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Tylko podczas zaparcia trochę lub długiego siedzenia, ale tego unikam. Jak na razie tylko raz pękł delikatnie na toalecie.
Teraz możesz sobie jedynie ulżyć podmyciem się tym naparem z kory lub maścią nie zlikwidujesz go już przed porodem a jeśli zmaleje to podczas porodu SN znów wyjdzie.
Mam nadzieję, że chociażby troche pomoże i zmaleje przed porodem. Zaparć nie mam, a mimo to wyszły. Za tydzień mam wizytę to jeszcze porozmawiam o tym z lekarzem.
 
reklama
No to czekamy do porodu…. Ja dzis ostatnie badania krwi porobilam, w sobote gbs wymaz i chyba mam komplet….
A u Was juz wszystko gotowe?!
A domowilam jeszcze te male kolka na cycki ktore mozna zalozyc na sutki: chornic uszkodzone sutki, zbierac mleko lub wietrzyc, goic i wyciagac brodawki. Na szkole rodzenia mowili. To sie chyba nazywa muszle laktacyjne
Ja w poniedziałek robiłam ostatnie badania, wyniki idealne, gbs ujemny, więc mam już wszystko 🙂
Mam też te muszle, pomocne żeby zbierać mleko - więcej zbieralam muszlami niż ściągałam.
 
A co to za dieta??
Ja jem praktycznie codziennie owsianke z platkow gorskich zalewam wrzatkiem dodaje sliwke suszona i maline. Tak od lat.. hemoroidy wyszly jak mialy wyjsc:/
Mnie się wydaje że właśnie to nie ma wielkiego znaczenia. Bo sama byłam w szoku że pomimo dobrej diety i ruchu wyszły i tak. Hemoroidy to wynik zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej, zaparć związanych z rozleniwieniem jelit przez progesteron. Niektóre z nas nie mają nic aż do momentu porodu i wtedy nagle wychodzi ich tyle że tylko płakać. No takie uroki :(

@Kostka9992 gratulacje! Teraz dużo zdrowia i oby szybko postawili diagnozę. Dzielni jesteście ❤️
 
U mnie gbs ujemny, karte grupy krwi nawet zdążyłam zrobić. Pozostałe wyniki w normie oprócz tej hemoglobiny, ale spoko - nad tym już działam.
Wygląda na to że mam już wszystko oprócz wymarzonej bluzy dla mamy i dziecka. Takiej do chustonoszenia :D ale to zaliczam w poczet fanaberii :D
 
U mnie gbs ujemny, karte grupy krwi nawet zdążyłam zrobić. Pozostałe wyniki w normie oprócz tej hemoglobiny, ale spoko - nad tym już działam.
Wygląda na to że mam już wszystko oprócz wymarzonej bluzy dla mamy i dziecka. Takiej do chustonoszenia :D ale to zaliczam w poczet fanaberii :D
Mi hemoglobina podskoczyła z 11,0 do 11,1 :p Już się powoli poddaje. Nie mam ochoty jeść mięsa w te upały. Będę tylko pilnować, żeby nie spadła jeszcze niżej.
 
No to czekamy do porodu…. Ja dzis ostatnie badania krwi porobilam, w sobote gbs wymaz i chyba mam komplet….
A u Was juz wszystko gotowe?!
A domowilam jeszcze te male kolka na cycki ktore mozna zalozyc na sutki: chornic uszkodzone sutki, zbierac mleko lub wietrzyc, goic i wyciagac brodawki. Na szkole rodzenia mowili. To sie chyba nazywa muszle laktacyjne
Ja już w sumie mam wszystko gotowe, czekam na wyniki GBS i chce jeszcze zgrać sobie muzykę na słuchawki (może pomoże się w jakimś stopniu "zrelaksować" podczas 1 fazy porodu). Te muszle też kupiłam ☺️
 
Ja już w sumie mam wszystko gotowe, czekam na wyniki GBS i chce jeszcze zgrać sobie muzykę na słuchawki (może pomoże się w jakimś stopniu "zrelaksować" podczas 1 fazy porodu). Te muszle też kupiłam ☺️
Też mam takie muszle, ale w sumie nie wiem od kiedy je stosować. Po porodzie lepiej od razu nosić taką muszlę, czy zacząć od zwykłych wkładek?
 
reklama
Mnie się wydaje że właśnie to nie ma wielkiego znaczenia. Bo sama byłam w szoku że pomimo dobrej diety i ruchu wyszły i tak. Hemoroidy to wynik zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej, zaparć związanych z rozleniwieniem jelit przez progesteron. Niektóre z nas nie mają nic aż do momentu porodu i wtedy nagle wychodzi ich tyle że tylko płakać. No takie uroki :(

@Kostka9992 gratulacje! Teraz dużo zdrowia i oby szybko postawili diagnozę. Dzielni jesteście ❤️
Wyjść i tak wyjdą, myślę że owsianka wspomogła jej leczenie tym że nie dopuszczała do zaparć.
 
Do góry