reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Cześć z tej strony Aneta. Trochę późno się podczepiam, ale dopiero teraz znalazłam to forum :)
Termin mam na 5 sierpnia, ale do szpitala idę już 1 sierpnia bo mam wskazanie na CC ze względu na rozchodzące się spojenie.
Ostatnie badania już mam zrobione, tylko czekam na wyniki. Pod koniec ciąży musiałam dodatkowo brać żelazo bo mi spadło, a nie mam ochoty na mięso żeby to uzupełnić.
Czuje się już bardzo ciężko, przytyłam 14kg, ale wszystko poszło tylko w brzuch, dlatego miednica już nie wytrzymuje. W nocy często wstaje, źle śpię, ciągła zgaga, zaparcia, teraz przez upał ciągle duszno. Ledwo już chodzę, czuję ciągłe zmęczenie. Co tydzień ktg, prawidłowe. Zaczynam się coraz bardziej bać, że mnie weźmie szybciej, że zacznie się w nocy jak jestem sama, jestem podenerwowana, dziecko mocno się rozpycha, często napina mi się brzuch ale nie czuję bólu. Dodatkowo zaczęły już plecy boleć.
Chyba tyle, wszystkie żale wylałam:)
 
reklama
Hej, hej,
termin na 4 sierpnia : )
Napiszcie mi proszę, co jeśli w mieszkaniu mamy w te upały temperaturę 28 - 30 stopni? Nawet teraz, gdy piszę posta, blisko 23:00... Mieszkanie jest tak ulokowane, że się bardzo nagrzewa w ciągu dnia i nie ma chłodniejszych miejsc. Czy taka temperatura może zaszkodzić niemowlęciu? A jeśli tak, to co zrobić? Czy konieczne jest kupienie klimy?
 
Hej, hej,
termin na 4 sierpnia : )
Napiszcie mi proszę, co jeśli w mieszkaniu mamy w te upały temperaturę 28 - 30 stopni? Nawet teraz, gdy piszę posta, blisko 23:00... Mieszkanie jest tak ulokowane, że się bardzo nagrzewa w ciągu dnia i nie ma chłodniejszych miejsc. Czy taka temperatura może zaszkodzić niemowlęciu? A jeśli tak, to co zrobić? Czy konieczne jest kupienie klimy?
Dziecku nic nie będzie, ważne żeby go nie zawiało. Ja mam też bardzo słoneczne mieszkanie i wieczorem ok 30 stopni. Wietrze tylko jak się da, wentylator chodzi i czekam aż temperatury na dworze w końcu spadną.
 
Ostatnia edycja:
Hej, hej,
termin na 4 sierpnia : )
Napiszcie mi proszę, co jeśli w mieszkaniu mamy w te upały temperaturę 28 - 30 stopni? Nawet teraz, gdy piszę posta, blisko 23:00... Mieszkanie jest tak ulokowane, że się bardzo nagrzewa w ciągu dnia i nie ma chłodniejszych miejsc. Czy taka temperatura może zaszkodzić niemowlęciu? A jeśli tak, to co zrobić? Czy konieczne jest kupienie klimy?
Miałam takie temperatury w mieszkaniu przy pierwszej córce. Wentylator chodził ale nie bezpośrednio przy małej, a w oknach zawiesiłam zasłony. Gdy tylko było chłodniej wierzyłam, a później zamykałam okna żeby się nie zdążyli nagrzać. Mała leżała w samym bodziaku lub pampersie pod tetrowa pieluszką.
 
Hej, hej,
termin na 4 sierpnia : )
Napiszcie mi proszę, co jeśli w mieszkaniu mamy w te upały temperaturę 28 - 30 stopni? Nawet teraz, gdy piszę posta, blisko 23:00... Mieszkanie jest tak ulokowane, że się bardzo nagrzewa w ciągu dnia i nie ma chłodniejszych miejsc. Czy taka temperatura może zaszkodzić niemowlęciu? A jeśli tak, to co zrobić? Czy konieczne jest kupienie klimy?
Też mnie martwią te temperatury. Mam zaciemniające zasłony i kupiliśmy wentylator, a w pokoju i tak 26 stopni. Na dodatek jak patrzę na prognozę to właściwie do końca lipca nie widać jakiegoś większego ochłodzenia, a termin mam na 1 sierpnia. Przy takich temperaturach od razu zaczynam zatrzymywać wodę - palce u stóp mam jak serdelki.
 
Też mnie martwią te temperatury. Mam zaciemniające zasłony i kupiliśmy wentylator, a w pokoju i tak 26 stopni. Na dodatek jak patrzę na prognozę to właściwie do końca lipca nie widać jakiegoś większego ochłodzenia, a termin mam na 1 sierpnia. Przy takich temperaturach od razu zaczynam zatrzymywać wodę - palce u stóp mam jak serdelki.
Ja też stopy i ręce mam spuchnięte. U mnie niby w sierpniu ma już być chłodniej tzn ok 24 stopni, więc juz bez upałów i oby to się sprawdziło.
 
Czy Was też tak boli teraz spojenie łonowe? Czy chodzicie jak kaczuszki zaraz po wstaniu, zanim to rozchodzicie? Ja czuję już wieczorem jak mnie to bardzo piecze i promieniuje na kość ogonową.
 
Czy Was też tak boli teraz spojenie łonowe? Czy chodzicie jak kaczuszki zaraz po wstaniu, zanim to rozchodzicie? Ja czuję już wieczorem jak mnie to bardzo piecze i promieniuje na kość ogonową.
Czegoś takiego chyba nie mam. Mam kłucia i rozpieranie w pachwinach wieczorem. Przy silniejszych ruchach małego czuję jakby zaraz miał wyjść. Od kilku tygodni słyszę, że główka nisko, ale nic się nie dzieje.
 
reklama
U mnie teraz 38+3, kilka dni temu ważył 3300. Też chciałam zrobić ktg, ale położna mi powiedziała, że teraz się nie należy - dopiero od terminu porodu.
 
Do góry