reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja za dnia jak jestem w ruchu, w ogóle nie czuję ruchów. Czuję je tylko jak się budzę, za dnia jak coś zjem i wieczorem przed snem. Także też czasem się zastanawiam, że to normalne, że ruchy są tak mało odczuwalne podczas dnia. (24t6d) i ja z kolei wolałabym, żeby dziecko ruszało się częściej :)
W aktywne dni mam tak samo. Kiedy nie mam czasu by się położyć na chwilę by odpocząć. Później późnym wieczorem się zastanawiam czy wszystko ok. I czekam na ruchy nieraz celowo sięgam po czekoladę ponieważ zawyczaj po jej zjedzeniu czuję kopniaczki.
 
reklama
Dziewczyny czy którejs z Was wyszła nietolerancja na glukozę po badaniu? Co Wasi lekarze na to? Zrobiłam badania w sobotę i wyjechałam a wizytę mam doperio 9 maja.
 
Dziewczyny czy którejs z Was wyszła nietolerancja na glukozę po badaniu? Co Wasi lekarze na to? Zrobiłam badania w sobotę i wyjechałam a wizytę mam doperio 9 maja.
Nietolerancja? Czy po prostu zły wynik sugerujący którąś cukrzycę?
Nie wiem co powie Twój lekarz, ale mój mówił mi że jak wynik jest zły, to zazwyczaj powtarza się badanie. Radził też być minimum 12h na czczo, a ostatnio posiłek zjeść mega leki i bez żadnych owoców, bo te potrafia być zdradliwe.Powiedział, że to oszczędzi mi nerwów, bo często przez właśnie dietetyczne wpadki można zakłamać wynik.
Oczywiście nie mówię, że na sto procent jest tak w Twoim wypadku. Skonsultować na pewno musisz. Dla własnego spokoju do wizyty jadlabym lekko i ograniczyła takie najpopularniejsze cukry jak białe pieczywo, pierogi, kluski itp. i spróbowała więcej warzyw jeść oraz wiecej rzeczy o niskim indeksie glikemicznym. Łatwo na necie znaleźć wskazówki.
Ja swoje badanie robię w środę 😱
 
Nietolerancja? Czy po prostu zły wynik sugerujący którąś cukrzycę?
Nie wiem co powie Twój lekarz, ale mój mówił mi że jak wynik jest zły, to zazwyczaj powtarza się badanie. Radził też być minimum 12h na czczo, a ostatnio posiłek zjeść mega leki i bez żadnych owoców, bo te potrafia być zdradliwe.Powiedział, że to oszczędzi mi nerwów, bo często przez właśnie dietetyczne wpadki można zakłamać wynik.
Oczywiście nie mówię, że na sto procent jest tak w Twoim wypadku. Skonsultować na pewno musisz. Dla własnego spokoju do wizyty jadlabym lekko i ograniczyła takie najpopularniejsze cukry jak białe pieczywo, pierogi, kluski itp. i spróbowała więcej warzyw jeść oraz wiecej rzeczy o niskim indeksie glikemicznym. Łatwo na necie znaleźć wskazówki.
Ja swoje badanie robię w środę 😱
Właśnie wg opisu z laboratorium to nietolerancja bo sama cukrzyca już jest w wyższych granicach. Wyczytałam już sporo i staram się bez cukru ale czekolada tak mi pachnie...
 
Nietolerancja? Czy po prostu zły wynik sugerujący którąś cukrzycę?
Nie wiem co powie Twój lekarz, ale mój mówił mi że jak wynik jest zły, to zazwyczaj powtarza się badanie. Radził też być minimum 12h na czczo, a ostatnio posiłek zjeść mega leki i bez żadnych owoców, bo te potrafia być zdradliwe.Powiedział, że to oszczędzi mi nerwów, bo często przez właśnie dietetyczne wpadki można zakłamać wynik.
Oczywiście nie mówię, że na sto procent jest tak w Twoim wypadku. Skonsultować na pewno musisz. Dla własnego spokoju do wizyty jadlabym lekko i ograniczyła takie najpopularniejsze cukry jak białe pieczywo, pierogi, kluski itp. i spróbowała więcej warzyw jeść oraz wiecej rzeczy o niskim indeksie glikemicznym. Łatwo na necie znaleźć wskazówki.
Ja swoje badanie robię w środę 😱
Ja też mam jutro badanie, ciągnie mnie strasznie do czekolady, ale dziś staram się po nią nie sięgnąć. Niestety białe pieczywo na śniadanie musi być z szynką, pomidorem ogórkiem, sałata i papryką.
W poprzednich ciążach tak się ta glukozą nie przejmowałam jak teraz.
 
Ja też mam jutro badanie, ciągnie mnie strasznie do czekolady, ale dziś staram się po nią nie sięgnąć. Niestety białe pieczywo na śniadanie musi być z szynką, pomidorem ogórkiem, sałata i papryką.
W poprzednich ciążach tak się ta glukozą nie przejmowałam jak teraz.
Sałata papryka pomidorem i ogoreczek 😍 weź bo ja już poszczę 🤭🤭
 
reklama
Idę głodna spać. I jeszcze rano do 10:30 będę pościć. Koszmar.
Też w końcu muszę iść 🙈 wstępnie planuje we wtorek. Idziecie same czy z kimś? Mi zawsze mówili, żeby z kimś przyjść, bo możecie słabo zrobić, ale zawsze się dobrze czułam, więc teraz chyba pójdę sama 🤔
 
Do góry