reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny czy jest tu jakaś, która miała hematokryt i płytki krwi przy górnej granicy w ciąży? Wiem, że w ciąży praktycznie zawsze jest to przy dolnej granicy i trochę się martwię ☹️ Biorę acard i heparynę ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia. Wiem, że były dziewczyny, które też biorą heparynę - jak u Was wyniki?
Ja mam trombofilię, więc też jestem na heparynie, ale badania będę robiła dopiero w środę.
 
reklama
Cześć[emoji4]
Dopiero 3 dni temu znalazłam to forum. Szkoda, że dziewczyny nie przyjmują już do grupy prywatnej, ale rozumiem ich decyzję. Przeczytałam przez te 3 dni prawie wszystkie strony [emoji85] mam jednak nadzieję, że na tym forum uda nam się porozmawiać i wymienić doświadczeniami [emoji846]
Kilka słów o mnie: to moja 6 ciąża, ale tylko dwie zakończyły się szczęśliwie i mam dwie córki: prawie 12letnią i 20 miesięczną. Ta ciąża była kompletnie nie planowana i bardzo długo zajęło mi zaakceptowanie tej sytuacji. Tak naprawdę dopiero od badań prenatalnych zaczęłam się z niej cieszyć. Do tego początek był bardzo ciężki, mdłości, wymioty , senność przez ponad miesiąc. Teraz na szczęście jest już dobrze i w większości odzyskałam siły. USG prenatalne wyszło bardzo dobrze czekam jeszcze na wyniki testu pappa, ale ze względu na mój wiek może być różnie.
U mnie dokładnie taki sam wynik. Też 2/5 i teraz nieplanowana 6ciąża. Będzie dobrze, musi być [emoji8]
 
U mnie dokładnie taki sam wynik. Też 2/5 i teraz nieplanowana 6ciąża. Będzie dobrze, musi być [emoji8]
Też tak myślę 😊 nie ma innego wyjścia 😊
Tym bardziej teraz się cieszę, bo na prenatalnych lekarz powiedział, że jego zdaniem to chłopiec, więc mam nadzieję, że to się potwierdzi 😊 ale najważniejsze żeby było zdrowe 😊
 
Miałam jakby podobną sytuację. Tzn. od początku miałam koszmarne bóle brzucha i plamienia. Ale w pewnym momencie bardzo mi spadł poziom beta hcg - ponieważ nic nie znaleziono na USG lekarz stwierdził, że to poronienie i rzeczywiście w przeciągu kilku dni plamienia przeszły w krwawienie i było dość boleśnie i wizualnie niefajnie. No ale potem okazało się, że beta znowu rośnie, ale ponieważ nadal nie było 100% pewności gdzie ta ciąża jest to podano mi metotreksat. Leżąc w szpitalu dołączono mi w pewnym momencie dziewczynę ... znowu w identycznej sytuacji niby coś poroniła, ale po tygodniu ból się nasilił i jak przyjechała do szpitala to jajowód już pęknięty w dwóch miejscach. I nikt się nie śpieszył z operacją, zrobili ją jakieś 14h odkąd pojawiła się w szpitalu.

I o tyle jest to ciekawe, że 3 mamy poczucie, że było jakieś poronienie wcześniej - a lekarze strasznie się upierali tam u mnie w szpitalu że to niemożliwe bo pseudo pęcherzyk czy ciąża heterotopowa to są strasznie rzadkie przypadki
Niestety ale rzadkie nie usprawiedliwia ignorowania... Ja już po tym "poronieniu" czułam się normalnie wręcz doskonale i gdyby nie to że zastanowaIalam się kiedy znów będę mieć okres i zrobiłam zwykly test domowy żeby sprawdzić czy mam nadal podwyższone beta hcg to pewnie bym się dowiedziała jak byłby już za późno żeby się ratować... W sumie po teście jak trafiłam na wizytę to dalsza diagnostyka czy to to czy mi na głowę padło (tak odbierałam stosunek lekarzy) trwała 10 dni do zabiegu...
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa dopiero odkryłam to forum bo szukam trochę informacji bo to moja pierwsza ciąża. Termin mam na 14 sierpnia :) kończę 13 tydzień i dopadły mnie dziwne objawy pojawiły mi się silne bole w podbrzuszu promieniujące czasami do boku ud albo do lędźwi biorę nospe3x dziennie, czy któraś z Was miała takie rzeczy? czy to coś niepokojącego? Czy to rozciąganie macicy ? Trochę mnie martwi że obecnie są dosyć silne i ile mogą tak trwać?
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa dopiero odkryłam to forum bo szukam trochę informacji bo to moja pierwsza ciąża. Termin mam na 14 sierpnia :) kończę 13 tydzień i dopadły mnie dziwne objawy pojawiły mi się silne bole w podbrzuszu promieniujące czasami do boku ud albo do lędźwi biorę nospe3x dziennie, czy któraś z Was miała takie rzeczy? czy to coś niepokojącego? Czy to rozciąganie macicy ? Trochę mnie martwi że obecnie są dosyć silne i ile mogą tak trwać?
Myślę że jak mocne są to lepiej pójść na izbę przyjęć żeby sprawdzili czy wszystko jest ok 🙂
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa dopiero odkryłam to forum bo szukam trochę informacji bo to moja pierwsza ciąża. Termin mam na 14 sierpnia :) kończę 13 tydzień i dopadły mnie dziwne objawy pojawiły mi się silne bole w podbrzuszu promieniujące czasami do boku ud albo do lędźwi biorę nospe3x dziennie, czy któraś z Was miała takie rzeczy? czy to coś niepokojącego? Czy to rozciąganie macicy ? Trochę mnie martwi że obecnie są dosyć silne i ile mogą tak trwać?

Każde niepokojące objawy powinno się konsultować z lekarzem. I też pod jego okiem brać leki bo mam nadzieję, że nie robisz tego na własną rękę
 
reklama
W pierwszej ciazy nie mialam żadnych boli brzucha, przy obecnej boli mnie od początku tak jak na okres, zwłaszcza gdy mam dużo ruchu.
 
Do góry