reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja powiem tak - jestem wielką fanką medycyny jako nauki. Sama w drugiej ciąży robiłam USG dosłownie co tydzień bo Młoda miała tam jakieś swoje problemy. Na dzień dzisiejszy wiemy, że USG jest w 100% bezpieczne i właściwie można niczym Katie Holmes kupić je sobie do domu i robić kilka razy dziennie. Ale to co dzisiaj jest w 100% bezpieczne nie wiadomo czy będzie w 100% bezpieczne, za 10 czy 20 lat.
Ja nie muszę szukać daleko - 11 lat temu, w mojej pierwszej ciąży bez problemu słuchałam serca u 6-8 tygodniowej ciąży, teraz mówi się że jednak nie powinno się tego serca słuchać tak wcześnie bo jednak może to być szkodliwe 🤷‍♀️
To zależy jaki lekarz gdzie się uczy. Jak gadałam z tych od prenatalnych to on też powiedzial że bardzo dobrze że tak rzadko bo częściej nie ma potrzeby. Więc teraz się nie łudzę że mi zrobi tylko musze czekać do połówkowych
 
reklama
Ja Wam powiem tylko od siebie, ze moim zdaniem zrobienie usg na początku ciąży chociażby, powinno być jednak obowiązkowe. Tak uważam. Lekarz powinien określić gdzie znajduje się ciąża i czy jest umiejscowiona w macicy. Dzięki temu w razie nieprawidłowości lekarz może szybko zadziałać i uratować np jajowód, jeśli tam umiejscowiła sie ciąża.
 
Ja Wam powiem tylko od siebie, ze moim zdaniem zrobienie usg na początku ciąży chociażby, powinno być jednak obowiązkowe. Tak uważam. Lekarz powinien określić gdzie znajduje się ciąża i czy jest umiejscowiona w macicy. Dzięki temu w razie nieprawidłowości lekarz może szybko zadziałać i uratować np jajowód, jeśli tam umiejscowiła sie ciąża.
Tak na początku żeby stwierdzić ciaze to robią tylko później nie chcą ale to jak mówię nie ma żadnej reguły zależy na kogo się trafi
 
Ja Wam powiem tylko od siebie, ze moim zdaniem zrobienie usg na początku ciąży chociażby, powinno być jednak obowiązkowe. Tak uważam. Lekarz powinien określić gdzie znajduje się ciąża i czy jest umiejscowiona w macicy. Dzięki temu w razie nieprawidłowości lekarz może szybko zadziałać i uratować np jajowód, jeśli tam umiejscowiła sie ciąża.

Moje doświadczenia ostatnich tygodni mówią, że z tym lokowaniem się ciąży to nie jest do końca taka prosta sprawa. Ale nie wiem czy to wynika z ogólnych procedur czy po prostu prawa aborcyjnego (a raczej jego braku) w Polsce. Ja chodziłam sobie z tą ciąża pozamaciczną tak naprawdę od 9 grudnia do 18 stycznia. I serio nikt się nie spieszył
 
Ale wiesz ile mnie kosztowało juz w pewnym momencie to od zmysłów odchodziłam teraz też czekam żeby poczuć ruchy to wtedy będę spokojna 🙂
Oj wiem, bo też wariowałam i nie obyło się bez jednej wizyty awaryjnej, kiedy byłam przekonana, że ciąża się zatrzymała. Też czekam na ruchy. To będzie moje pierwsze dziecko, nawet nie umiem sobie wyobrazić na co czekam :D
 
Oj wiem, bo też wariowałam i nie obyło się bez jednej wizyty awaryjnej, kiedy byłam przekonana, że ciąża się zatrzymała. Też czekam na ruchy. To będzie moje pierwsze dziecko, nawet nie umiem sobie wyobrazić na co czekam :D

Pływałaś kiedyś w jakiejś wodzie i trąciła Cię ryba?
Bo dla mnie to jest takie uczucie xD
 
reklama
Oj wiem, bo też wariowałam i nie obyło się bez jednej wizyty awaryjnej, kiedy byłam przekonana, że ciąża się zatrzymała. Też czekam na ruchy. To będzie moje pierwsze dziecko, nawet nie umiem sobie wyobrazić na co czekam :D
U mnie też pierwsza ciąża 🙂
 
Do góry