reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Czy któraś z Was zdecydowała się prywatnie na testy genetyczne z krwi??

Macie jakieś opinie na ich temat? Warto? Może ktoś z znajomych robił?

Jutro mam badania w poradni genetycznej i od dwóch dni spać nie mogę. Budzę się rano i myslę... już chciałabym być po, aby wszystko było dobrze...
Ja robiłam badanie Sanco. Krew była pobierana w poniedziałek a wynik miałam po tygodniu w poniedziałek popoludniu. Płaciłam 2600 , dużo bo zwykle koło 2000 kosztuje ale mieszkam w mieście gdzie tylko jedną lekarka wysyła i chyba dolicza te 600 za fatygę. Wcześniej na tym wątku jakąś dziewczyną pisała że wynik miała po 2 dniach.
 
Ja robiłam badanie Sanco. Krew była pobierana w poniedziałek a wynik miałam po tygodniu w poniedziałek popoludniu. Płaciłam 2600 , dużo bo zwykle koło 2000 kosztuje ale mieszkam w mieście gdzie tylko jedną lekarka wysyła i chyba dolicza te 600 za fatygę. Wcześniej na tym wątku jakąś dziewczyną pisała że wynik miała po 2 dniach.
Mi doradzono, że jeśli po prenatalnych byłyby złe wyniki to warto te nowoczesne robić. I jeśli masz 35 lat i więcej.
Być może zrobię samo oznaczenie rhd dziecka, bo jestem mamą rh-.
Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 
Mam termin na październik, chciałam prosić Was o radę ws. badań na przeciwciała Toxo, rożyczka i cytomegalia w obu klasach IgG i IgM w sieci Diagnostyka. W e-sklepie klasy IgM i igG są osobnymi badaniami. A może któraś z Was w punkcie pobrań dowiedziała się, że jest jedno badanie obejmujace obie klasy i wychodzi taniej? Wydaje mi się, że kieeeedys tak było.
Nie wiem czy wszystkie tu pamiętacie moje podejrzenie przeciwciał w grupie krwi, ale zaleciły mi w diagnostyce dodatkowe badanie z informacją że jeśli nie wyjdą przeciwciała oddadzą mi pieniądze, uwaga 300 zł. Odebrałam wyniki, przeciwcial nie stwierdzono, dostałam informację żeby zgłosić się do punktu po pieniądze, no myślę ok, w sumie 300 zł na drodze nie leży. Jakie było moje zdziwienie gdy pani po 3 telefonach do innych miast oznajmiła mi że nie odda mi pieniędzy. No myślę ok, tylko chyba sobie nie wyobraża jaki mi zafundowali stres, bo przeciwciała to nie byle co. Ale na tym nie było końca, powiedziała że jeśli raz wyszło podejrzenie to przy każdym badaniu będzie wychodziło i z każdym badaniem będą kierowały mnie na te dodatkowe. Myślę no nie, Kobieto ja wam co dwa miesiące 300 zł płacić nie będę za wasze podejrzenia. W sumie to już sama nie wiem czy jestem zła czy co.
Czy to podejrzenke było na podstawie odczynu Coombsa Link do: Sklep - Wszystkie Badania - Sklep Diagnostyki ?
Lekarz mi napisał, że mam zrobic "przeciwciała grupowe" i zachodze w głowę, czy chodziło mu własnie o to...
 
Mam termin na październik, chciałam prosić Was o radę ws. badań na przeciwciała Toxo, rożyczka i cytomegalia w obu klasach IgG i IgM w sieci Diagnostyka. W e-sklepie klasy IgM i igG są osobnymi badaniami. A może któraś z Was w punkcie pobrań dowiedziała się, że jest jedno badanie obejmujace obie klasy i wychodzi taniej? Wydaje mi się, że kieeeedys tak było.Czy to podejrzenke było na podstawie odczynu Coombsa Link do: Sklep - Wszystkie Badania - Sklep Diagnostyki ?
Lekarz mi napisał, że mam zrobic "przeciwciała grupowe" i zachodze w głowę, czy chodziło mu własnie o to...
Tak, dokładnie właśnie o te przeciwciała chodzi 😊
 
Cześć dziewczyny :) O ile jeszcze w ogóle ktoś tu jest... Termin mam na 31 lipca, mam 29 lat i jestem ze Ślaska. Trochę późno się zorientowałam, że jest takie forum, parę stron przeczytałam i chciałabym dołączyć do prywatnego wątku jeśli jest jeszcze taka możliwość 🙂 Fajnie byłoby popisać z kimś kto jest na tym samym etapie i wymienić się doświadczeniami. Pozdrawiam 🙂
 
Cześć dziewczyny :) O ile jeszcze w ogóle ktoś tu jest... Termin mam na 31 lipca, mam 29 lat i jestem ze Ślaska. Trochę późno się zorientowałam, że jest takie forum, parę stron przeczytałam i chciałabym dołączyć do prywatnego wątku jeśli jest jeszcze taka możliwość 🙂 Fajnie byłoby popisać z kimś kto jest na tym samym etapie i wymienić się doświadczeniami. Pozdrawiam 🙂
To chyba bardziej na lipcowe mamy się zaliczasz ja też możliwe że będę mieć na lipiec mimo że termin na sierpień mam ogólnie do grupy zamkniętej tylko administrator może Cię dołączyć
 
reklama
To chyba bardziej na lipcowe mamy się zaliczasz ja też możliwe że będę mieć na lipiec mimo że termin na sierpień mam ogólnie do grupy zamkniętej tylko administrator może Cię dołączyć
Właśnie wydaje mi się, że lipcowe mamusie są hen przede mną. Jakoś dużo bliżej mi tutaj po tym co zdążyłam przeczytać 😊 A to trzeba gdzieś coś napisać czy czekać? Dzięki za odpowiedź 🙂
 
Do góry