reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Umowa o pracę na czas nieokreślony zwolnienie od 25 grudnia i podstawa 2800 brutto było. Do tej pory l4 i jak oni wyliczają te wyplaty bo się pogubiłam. Wiadomo teraz podstawa wzrasta a co z chorobowym?
 
Umowa o pracę na czas nieokreślony zwolnienie od 25 grudnia i podstawa 2800 brutto było. Do tej pory l4 i jak oni wyliczają te wyplaty bo się pogubiłam. Wiadomo teraz podstawa wzrasta a co z chorobowym?
 
Umowa o pracę na czas nieokreślony zwolnienie od 25 grudnia i podstawa 2800 brutto było. Do tej pory l4 i jak oni wyliczają te wyplaty bo się pogubiłam. Wiadomo teraz podstawa wzrasta a co z chorobowym?
Podstawa Ci wzrośnie, ale dopiero jak wrócisz do pracy, jeśli masz na myśli podwyższenie stawki za 2022. Na razie wyliczą z tego, co wypracowałaś przez 12 miesięcy - średnią, ale 100% a nie 80% jak jest przy zwykłym L4.
Jeśli pracowałaś krócej - "Jeżeli pracownica była ubezpieczona krócej niż rok, pod uwagę bierze się średnie miesięczne wynagrodzenie za pełne miesiące kalendarzowe trwania ubezpieczenia. Wlicza się do niego również premie oraz wynagrodzenie za np. pracę w godzinach nadliczbowych." - Link do: L4 w ciąży — ile płatne? Jak i kiedy ZUS je wypłaca? [2022]
 
Napisz może w jakiej sytuacji jesteś? UOP, zlecenie itd.
Na UOP liczą średnią z ostatnich przepracowanych 12 miesięcy.
Umowa o pracę na czas nieokreślony zwolnienie od 25 grudnia i podstawa 2800 brutto było. Do tej pory l4 i jak oni wyliczają te wyplaty bo się pogubiłam. Wiadomo teraz podstawa wzrasta a co z chorobowym?
 
Podstawa Ci wzrośnie, ale dopiero jak wrócisz do pracy, jeśli masz na myśli podwyższenie stawki za 2022. Na razie wyliczą z tego, co wypracowałaś przez 12 miesięcy - średnią, ale 100% a nie 80% jak jest przy zwykłym L4.
Jeśli pracowałaś krócej - "Jeżeli pracownica była ubezpieczona krócej niż rok, pod uwagę bierze się średnie miesięczne wynagrodzenie za pełne miesiące kalendarzowe trwania ubezpieczenia. Wlicza się do niego również premie oraz wynagrodzenie za np. pracę w godzinach nadliczbowych." - Link do: L4 w ciąży — ile płatne? Jak i kiedy ZUS je wypłaca? [2022]
Czyli co powinnam dostać minimalna krajowa chyba?
 
Z tego wynika, że tak, ale stawka za 2021 rok, a nie 2022, bo w tym roku nie przepracowałaś żadnego dnia.
 
reklama
Do góry