reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Kobieto 3:19 rano (czy to jeszcze w nocy)? Czemu ty nie śpisz o tej godzinie 😉
Ach dobre pytanie 😂 otóż od lat mam taką przypadłość związaną z hemoroidami i stresem - w nocy budzi mnie..ból odbytu. Taki jakby skurcz. 🙈 Już nauczyłam się, że w takiej sytuacji muszę wziąć nospę i trochę się rozluźnić, ewentualnie rozważyć 2 🙈
Więc wstałam w nocy, wzięłam tabletkę i zaczęłam czytać forum dla rozluźnienia. Jak mi przeszło, stwierdziłam, że czuję coś pomiędzy głodem a mdłościami i wymyśliłam, że zjem cząstkę mandarynki dla orzeźwienia. W tym celu otworzyłam lodówkę i..zaatakował mnie zapach pieczonego schabu teściowej 😳
Zrobiłam sprint do muszli i to były moje pierwsze ciążowe wymioty. W 10 tygodniu. Jak myślałam, że teraz będzie już tylko lepiej 🤦
Odebrałam wyniki krwi i moczu. Niby dobre, w normach. Niepokoi mnie tylko TSH i toxo Igm.
TSH mam 5,46 a normą jest oznaczona do 4,20. Czyli za wysokie. Co to oznacza? W poprzedniej ciąży miałam 2,76 bo spojrzałam w stare wyniki.

Igm mam teraz 0,216 a w poprzedniej ciąży 0,819. Czemu więcej?
Czekaj, czasem teraz nie masz mniej? Mi wyszło z badań również 0,216 co jest wynikiem ujemnym.
 
reklama
Powiem Wam, że czuję się jak w telenoweli. Ja się zastanawiam, czy jeszcze jestem w ciąży, a moja siostra rodzi za dwa tygodnie. Rodzina cieszy się i czeka, to jedyne o czym mówią, a ja... Wiedziałam, że życie łatwe nie jest, ale bez przesady :oops:
Doskonale Cię rozumiem.. Ja po dwóch poronieniach bylam, a szwagierka w ciąży i tylko jeden temat rozmów był.. Bardzo przykre doświadczenie..
 
Przy pierwszej wizycie u ginekologa dostałam w zaleceniach liste suplementów (DHA, Jod, kwas foliowy itd.) wraz z gramaturą zalecaną przez Towarzystwo Ginekologiczne dla I trymestru ciąży oraz propozycją preparatów które spełniają te normy.. Wydaje mi się, że to jest najważniejsze podczas wyboru witamin ciążowych.

Już chyba wspominałam biorę Puerie Uno (dwie kapsułki (jedna z DHA a druga z resztą) :)
Czytałam u Pana Tabletki, i ta Pueria Uno też ma super skład, ja przy wyborze też się kierowałam, żeby miała to, co w zaleceniach i wtedy wybrałam mamaDHA premium+.
A ta Pueria ma duże kapsułki? Bo jeśli miałabym zmieniać witaminy, to tylko z tego powodu, bo ogólnie jestem zadowolona z tych co biorę, tylko czasem przy połykaniu mam problem.
 
Czy któraś z Was cierpi w ciąży na krwawienia z nosa? W pierwszej ciąży miałam z tym problem i to właśnie w grudniu krew z nosa zasugerowała mi trzy dni przed spodziewaną miesiączką, żebym zrobiła test ciążowy i był pozytywny. To był mój pierwszy objaw. Właśnie po kilku dniach spokoju mnie dopadło, to z ciekawości pytam :)
 
Czytałam u Pana Tabletki, i ta Pueria Uno też ma super skład, ja przy wyborze też się kierowałam, żeby miała to, co w zaleceniach i wtedy wybrałam mamaDHA premium+.
A ta Pueria ma duże kapsułki? Bo jeśli miałabym zmieniać witaminy, to tylko z tego powodu, bo ogólnie jestem zadowolona z tych co biorę, tylko czasem przy połykaniu mam problem.
Ok, znalazłam wymiary tych kapsułek, te owalne są takie same jak moje :)
 
No właśnie dzwoniłam na infolinię Medicover i chciałam się umówić do endokrynologa, a babka mi mówi że żeby się załapać na ten termin że wizyta max w ciągu 7dni to muszę mieć skierowanie bo jak nie to dopiero 2luty🥴 Napisałam do mojego ginekologa z prośbą o wystawienie skierowania i czekam. Boje się tego. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą 😭
Spokojnie, ja też miałam tsh wysokie tylko ze mi spadło bez żadnych leków, pamiętaj tsh bardzo skacze w ciąży.jedynie jestem pod opieką endokrynologa. Ja skierowanie brałam od rodzinnego, możesz też u rodzinnego spróbować 😊
 
Ja byłam na prenatalnych w 11+2. Pani doktor mówiła że super czas 😊
Co lekarz to opinia, no mnie umówili na prenatalne 13+2 i chciałam żeby przenieśli trochę wcześniej to mi powiedzieli że pan doktor woli mierzyć większe dzieci i że idealny jest 13+2. Zależało mi tydzień szybciej bo robią badania tylko raz w tygodniu a potem szybko ogarnelabym Nifty pro, a tak zostaje mi czekanie do 13+2.
 
Doskonale Cię rozumiem.. Ja po dwóch poronieniach bylam, a szwagierka w ciąży i tylko jeden temat rozmów był.. Bardzo przykre doświadczenie..
miałam tak samo, ja poroniłam, a w najbliższej rodzinie męża dwie zdrowe ciąże i nikt nawet nie wie co to poronienie…osobiście nie chciało mi się nawet do nich chodzić i miałam gdzieś czy ktoś miałby mi coś za złe
 
reklama
Czy któraś z Was cierpi w ciąży na krwawienia z nosa? W pierwszej ciąży miałam z tym problem i to właśnie w grudniu krew z nosa zasugerowała mi trzy dni przed spodziewaną miesiączką, żebym zrobiła test ciążowy i był pozytywny. To był mój pierwszy objaw. Właśnie po kilku dniach spokoju mnie dopadło, to z ciekawości pytam :)
Ja mam ten problem chociaż nie są one mocne raczej słabe. 😉😉
 
Do góry