reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Nie wiem co gorsze. Ja mam fale mdłości i czuje się jakbym była bardzo głodna choć nie jestem i ciągle muszę to zajadać. W poprzedniej ciąży tak nie miałam, a teraz strach ile przytyje 😅
A czy zmienilyscie jakos szczególnie swoją dietę podczas ciąży ? Wprowadziliście jakie nowe menu , żeby dostarczac jak najwięcej ''dobrego" czy raczej jecie na co macie ochotę ? Bo ja się boje, że nie wystarczająco dobrze się odżywiam :( to moja pierwsza ciąża dlatego mam jakieś wątpliwości
 
reklama
A czy zmienilyscie jakos szczególnie swoją dietę podczas ciąży ? Wprowadziliście jakie nowe menu , żeby dostarczac jak najwięcej ''dobrego" czy raczej jecie na co macie ochotę ? Bo ja się boje, że nie wystarczająco dobrze się odżywiam :( to moja pierwsza ciąża dlatego mam jakieś wątpliwości
Tak jak już pisałam u mnie w diecie tylko bułka, ryz i marchewka, bo mój organizm nic innego nie przyjmuje, ale się tym nie przejmuje. Zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku:

 
Zdarzyło mi się jakieś pół roku pracować na ginekologii, uciekłam szybko zachodząc w ciąże. Każdy dyżur to kilka pacjentek roniących. Pamiętam swoje zmieszanie i zakłopotanie kiedy musiałam zostać z pacjentką sam na sam przy poronieniu np w 16 czy 20 tyg. Nikt nas nie uczy jak wspierać pacjentki, jak z nimi rozmawiać. Temat kulejący strasznie, nie tylko wśród personelu med ale w ogóle w społeczeństwie. Ludzie nie wiedzą czy pytać, poruszać ten temat, pewnie dlatego w większości milczą albo paplają bez sensu chcą jakoś pocieszyć ( teksty typu urodzisz następne itd.)
To prawda.. Niestety personel szpitala często przyczynia się do zdenerwowania i nierzadko depresji. Mam wrażenie że podchodzą mocno przedmiotowo do pacjentki. A dostęp do psychologa w szpitalu graniczy z cudem.
 
A czy zmienilyscie jakos szczególnie swoją dietę podczas ciąży ? Wprowadziliście jakie nowe menu , żeby dostarczac jak najwięcej ''dobrego" czy raczej jecie na co macie ochotę ? Bo ja się boje, że nie wystarczająco dobrze się odżywiam :( to moja pierwsza ciąża dlatego mam jakieś wątpliwości
Bardzo pilnuję codziennych koktajli. Nutribullet z Mango :D jest genialny. Miksuję w różnych konfiguracjach: jabłko, banan, ananas, szpinak, jarmuż, seler naciowy, imbir, ogórek, natka pietruszki, sałaty, mrożone owoce, burak, siemię lniane. Do tego codziennie orzechy (kilka sztuk). Koktajle pomagają mi bardzo na zaparcia
 
A czy zmienilyscie jakos szczególnie swoją dietę podczas ciąży ? Wprowadziliście jakie nowe menu , żeby dostarczac jak najwięcej ''dobrego" czy raczej jecie na co macie ochotę ? Bo ja się boje, że nie wystarczająco dobrze się odżywiam :( to moja pierwsza ciąża dlatego mam jakieś wątpliwości
Unikam świństw, jedzenia mocno przetworzonego, ale poza tym jem normalnie.
 
Ja mam wizytę dopiero 7/02. W weekend znowu pojawiło się plamienie. Ostatnie USG 9/01. I tak się zastanawiam czy nie umówić się gdzieś za tydzień…
Ja miałam mieć wizytę 20.01 ale zadzwoniłam dzisiaj bo niestety też miałam dziś większe plamienie ach zaś cała w stresie jestem na 17.30 dziś jadę.
 
reklama
Do góry