reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

W pierwszej ciąży miałam przygodę w lidlu. Stałam już przy kasie i robiło mi się słabo. Co chwilę kucałam, podpierałam się i ogólnie tragedia. Brzuch też było widać dość pokaźny. Nikt, kompletnie nikt nie reagował nawet żeby zapytać czy na pewno ok łącznie z kasjerka. Jeszcze udało mi się pyknąć karta i poszłam posiedzieć na podłodze i mi przeszło😅 jakiś czas po tym incydencie Lidl reklamował się jaki jest pro dla kobiet w ciąży a mnie cholera brała na te ich hasła 🙈
 
reklama
Zawsze się zastanawiam, gdzie tym ludziom starszym - dziadkom i babciom się spieszy? Co oni mają takiego do zrobienia w ciągu dnia, co by nie mogło poczekać dosłownie kilka minut. Niestety, ale większość starszych ludzi jest po prostu wredna. Zastanawiam się czy tylko w Polsce czy w innych krajach też tacy są.. Mnie to krew zalewa jak oni się czasem zachowują.
Tez się nieraz nad tym zastanawiałam. Ciągle w pędzie, ciągle na pełnej... 🙊 kiedyś okazało się, że w PSS nie działa terminal, a ja mam za mało gotówki. Musiałam zrezygnować z części zakupów. Na chwilę siłą rzeczy przystopowałam kolejkę, a w tym czasie starszy pan za mną tak mnie zwymyślał...w życiu nikt mnie tak od zarabiających ciałem kurtyzan nie zwyzywał :o
Hej, w końcu i ja się przywitam ;) mam 34 lata to moja trzecia ciąża, dwójka urwisów już na pokładzie (lat 6 i 4).termin mam ok 17 sierpnia. Wczoraj miałam pierwszą wizytę i na szczęście wszystko w porządku, za tydzień kolejna wizyta bo lekarka zauważyłam małego krwiaka i przypisała mi duphaston. Początek ciąży miałam bardzo stresujący bo w święta miałam operacje ręki, ale na szczęście wszystko zmierza ku końcowi, w dobra stronę;)
Witaj, ja też mam termin na 17 sierpnia 🥀 niech dalej też wszystko idzie Wam w dobrą stronę 😊
Dołączam do klubu. Ja też słabo śpię i dziś też od 4 na nogach :( oczy mnie szczypią, a gdzie tu do wieczora ;)
Mam podobnie, budzę się o 4, wczoraj już nie zasnęłam i byłam taka padnięta cały dzień 🙈
 
To nie przywilej, ale jak sobie założysz kartę Rossman i zaznaczysz, ze jesteś w ciąży to co jakiś czas będziesz dostawać coś za 1gr (oliwkę, pieluszki itd).
Na pierwsze urodziny dziecka też jest prezent. Zazwyczaj zabawki do kąpieli 😁 pieluszki za grosik od któregoś tygodnia ciąży, dopiero chyba przy końcówce ciąży
 
Nie musi być widoczna trzeba mieć tylko potwierdzenie ze się jest w ciąży
a no tak ,jak masz przy sobie to ok.Bo kiedys jak sie powiedzialo np.w kolejce w sklepie o ciąży,a nie bylo jej widać,a nie mialo sie nic na potwierdzenie to nic z tego :D
Mogłaś zapomniec,ze ktos cie wpuści .
I mowie to jako niejednokrotny swiadek takich zdazen ;)
 
reklama
to chyba jest umowne, kobieta w ciąży to kobieta w ciąży. Wspomniany dzisiejszy przypadek był jeszcze inny ponieważ chodziło o 1,5h badanie glukozy. W mojej przychodni punkt pobrań jest czynny od 8 do 9:30 i zawsze przez pierwsze 10 min pielęgniarka wychyla się czy jest ktoś w na glukozę z obciążeniem. Nie ważne czy ciąża czy nie, to badanie ma bezwzględne pierwszeństwo i takie są zasady przychodni. Jeśli komuś w kolejce się to nie podoba to niech szuka innego punktu pobrań 🤷🏻‍♀️ A z tym pierwszeństwem w ciąży to trochę tak, że może być kobieta w 8 miesiącu co będzie się czuła świetnie, a jest taka co w 8 tygodniu ledwie trzyma się na nogach- chyba nie będziemy wybierać która jest lepsza, a która gorsza…
Nie chodzi tu o to,w ktorym miesiacu ciaza jest ważniejsza bo oczywiscie to zalezy od kobiety i przebiegu jej ciąży,ale o to,ze po prostu ludzie jak nie widza to nie wierzą i jest dym.

Chyba,ze ma sie widoczny brzuch lub oczywiscie zaświadczenie.

A tak nawiasem z ta wczesna ciaza to tez jest tak,ze kobiety szczegolnie starsze,ktore zapomniały juz jak to jest lub kobiety,ktore nigdy nie byly w ciąży ,twierdza najczęściej,ze tylko w pozniejszej ciazy nalezy się jakas ulga.
 
Do góry