reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

U mnie przy becie 7300 było jeszcze pusto w macicy…
Pęcherzyk w macicy pojawił się przy becie 11499.
Ale u mnie to wg sytuacja z kosmosu jakaś i czekam na 15.01 na wizytę jak na zbawienie🙂
U mnie było widać przy becie 3000, także ciąża ciąży nierówna -każda inna.Tylko tyle nas to stresu kosztuje
 
reklama
Kurczę,ale jaja.
Ja jak miałam pierwsze usg to myślałam,ze na zdjęciu usg widać już zarodek,a wy mówicie ze to pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym 🙈😅🤦‍♀️
Ja właśnie taka „ strukturę „jak to powiedział lekarz mam przy jajniku w dalszym ciągu.
A w macicy już pęcherzyk z pięknie bijącym serduszkiem wg usg 6t4d było 27.12.
 
Znajoma położna twierdzi ze na kolejnym usg 15.01 doktor z pewnością znajdzie drugie serduszko.
Ale mi jakoś trudno to pojąć zeby moglobyc tak ze jedno już bije a drugie dopiero się „pojawi” 🤔😱
 
Ja też 2 stany przedrzucawkowe i 2 szybkie cesarki, powiedziano mi że przez moje mega wysokie ciśnienie nie wolno mi zachodzić w ciąże, ale w wieku 38 lat wielka niespodzianka , termin na 20 sierpień ale dr wczoraj powiedział że ciąże rozwiążemy dużo wcześniej jak dotrwam.W domu dzieci 10 i 13 lat
Dobrze wiedzieć że nie jestem sama .
W moim przypadku wysokie ciśnienie pojawia się w III trymestrze , starszego syna urodziłam naturalnie a z młodszym miałam CC z dnia na dzień a przy samej cesarce ciśnienie mi skoczyło na 220/120.
Teraz jak mierze to mam w granicach 115/75
😁
 
Mi dziewczyny wczoraj lekarz powiedział że tylko sprawdzimy czy pulsuje serduszka bo badania mówią że Doppler może zatrzymać wzrost ciąży i zabić zarodek....a 10 lat temu jak mi robili usg to normalnie słyszałam bicie serduszka.Dużo się zmienia-wczesniej również miałam w zaleceniach no-spe forte 3x1 a teraz kazał tylko sporadycznie i w wyjątkowych sytuacjach...
Podobno są takie badania, aczkolwiek niepotwierdzone żadnym przypadkiem. Lekarze wola dmuchać na zimne moim zdaniem. Ja słyszałam bicie serduszka w 7tc. Przez 2-3sekundy raczej nic nie zaszkodzi, w tych badaniach zapewne chodzi o dłuższe słuchanie i dłuższe narażanie na fale.
 
Podobno są takie badania, aczkolwiek niepotwierdzone żadnym przypadkiem. Lekarze wola dmuchać na zimne moim zdaniem. Ja słyszałam bicie serduszka w 7tc. Przez 2-3sekundy raczej nic nie zaszkodzi, w tych badaniach zapewne chodzi o dłuższe słuchanie i dłuższe narażanie na fale.
chodzi właśnie o to, żeby nie słuchać w ogóle. Na tym etapie nie jest to do niczego potrzebne
 
Jedno mnie męczy że gdzieś wyczytałam ze we wczesnej ciąży lepiej nie słuchać tętna dziecka przez te fale a mi w sumie dziś włączył 8tydzien skończony. Czy tez mogliście już podsłuchać ?
Tak, słyszałam dwa razy, ale to dlatego, że tym razem pozwoliła wejść mojemu mężowi, myślę, że chciała jemu pokazać.
 
Hm... ja miałam w Sylwestra przy badaniu (9 tc) ciśnienie 129/87. Z tego, co rozumiem, zalicza się powoli do wysokiego prawidłowego.

Dziś dałam znać w pracy o zaświadczeniu. Niby normalna rzecz, ale stresik był. 😅
Wiem, że trochę wcześnie dałam znać pracodawcy, ale liczę jak każda z nas, że będzie ok.
 
reklama
Do góry