reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Kurczę,ale jaja.
Ja jak miałam pierwsze usg to myślałam,ze na zdjęciu usg widać już zarodek,a wy mówicie ze to pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym 🙈😅🤦‍♀️
 

Załączniki

  • IMG_4195.jpg
    IMG_4195.jpg
    243,6 KB · Wyświetleń: 58
reklama
Następne usg 13 stycznia. Czy powinnien być już zaeodek i bicie serca, dzisiaj wg kalendarza 5t 7d. Jestem pełna nerwów i płacze, nie mam się też komu wyżalić bo jedyną osobą którwj ufałam to moja mama która zmarła na raka dwa lata temu😭.. dziewczyny tyle się słyszy i czyta, że rodzice biją swoje dzieci, albo o śmierci noworodków spowodowanej przez rodziców, a my oddałybyśmy wszystko za dzieciątko i byłybyśmy najlepszymi matkami na świecie, a jednak tyle problemów nas spotyka. Trzymam za każdą z osobna kciuki kochane!
Kochana ja w takim tygodniu jak Ty jesteś miałam jedynie widoczny sam pęcherzyk pusty.... serduszko zobaczyłam dopiero wczoraj po 2-ch tygodniach od poprzedniego usg. Będzie u Ciebie też dobrze, ale rozumiem Cie ja też się zamartwiałam ale okazało się że zupełnie niepotrzebnie!! Ściskam
 
Hej kobietki :) 1.01 beta wyszła 36.99 , 3.01 prawie 90 ,test pozytywny ,na początku wychodził z blada kreska teraz już obydwie są mocno widoczne ,czy to już czas żeby stawić się na USG? Czytałam że jeszcze trochę może być za wcześnie,jak to było u Was ?:)
Usg najwcześniej za 10 dni bo będziesz się stresować że nic nie widać
 
Hej kobietki :) 1.01 beta wyszła 36.99 , 3.01 prawie 90 ,test pozytywny ,na początku wychodził z blada kreska teraz już obydwie są mocno widoczne ,czy to już czas żeby stawić się na USG? Czytałam że jeszcze trochę może być za wcześnie,jak to było u Was ?:)
Jeśli nie masz żadnych wskazań do szybszej wizyty, wylicz kiedy mniej więcej beta może wynosić ok. 1000 i wtedy jest szansa na zobaczenie pęcherzyka czy jest w dobrym miejscu
 
U mnie przy Becie 1000 było jeszcze pusto w macicy

I to jest normalne, bo generalnie dużo zależy od samego sprzętu USG i od lekarza.
Dlatego książki mówią, że teoretycznie od 750, ale w praktyce to najlepiej tak koło 1500.
Ja osobiście uważam, że jeżeli nic się nie dzieje - nie ma niepokojących bóli, plamień, krwawień itp. to nie ma co się spieszyć i taki 6/7 tydzień ciąży jest idealny. Tak byłam na USG z poprzednimi dziećmi, beta pewnie była powyżej 3 tys. i wszystko było pięknie widać tj. już zarodek z bijącym serduszkiem i od razu głowa spokojna
 
Mi dziewczyny wczoraj lekarz powiedział że tylko sprawdzimy czy pulsuje serduszka bo badania mówią że Doppler może zatrzymać wzrost ciąży i zabić zarodek....a 10 lat temu jak mi robili usg to normalnie słyszałam bicie serduszka.Dużo się zmienia-wczesniej również miałam w zaleceniach no-spe forte 3x1 a teraz kazał tylko sporadycznie i w wyjątkowych sytuacjach...
 
reklama
Hej kobietki :) 1.01 beta wyszła 36.99 , 3.01 prawie 90 ,test pozytywny ,na początku wychodził z blada kreska teraz już obydwie są mocno widoczne ,czy to już czas żeby stawić się na USG? Czytałam że jeszcze trochę może być za wcześnie,jak to było u Was ?:)
U mnie przy becie 7300 było jeszcze pusto w macicy…
Pęcherzyk w macicy pojawił się przy becie 11499.
Ale u mnie to wg sytuacja z kosmosu jakaś i czekam na 15.01 na wizytę jak na zbawienie🙂
 
Do góry