reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dzieki, ja zadzwonilam na infolinie ZdroweGeny ale nie powiem zeby ta rozmowa mi cos rozjasnila. A chyba jeszcze bardziej namieszala mi w glowie bo teraz znowu zaczelam czytac o Nifty
Właśnie w Zdrowych genach robiłam w zeszłym roku Nifty :) Dla mnie plusem Nifty i Sanco jest możliwość pobrania krwi w domu
 
reklama
Bo on jest dość specyficzny, mało mówi, jest wręcz gburowaty, ale jak będzie coś źle to powie i nie będzie owiał w bawełnę. Kiedyś od razu jak było coś źle to kierował do szpitala w którym pracuje na amniopunkcję. Ja mam jeszcze z nim taką historię, że miałam dość nietypowe problemy z córką w brzuchu i nikt nie potrafił mi pomóc, on również powiedział, że medycyna nie zna takich przypadków, ale to raczej nie jest nic groźnego, do obserwacji po urodzeniu. No ale ja mam zawsze ograniczone zaufanie do każdego więc jeszcze wybrałam się na usg do Makowskiego, który też jest w Warszawie polecany no i ja mu jakoś tak od słowa do słowa powiedziałam, że jestem po USG u Roszkowskiego, a on do mnie: była Pani u niego i teraz przyszła do mnie? Po co? :D Tak wiec nie jest tylko dobry według pacjentów, ale też jak i widać według innych lekarzy



Nie wiem jak w Medicover, ale w lux med można wysłać położnej jakich badań się potrzebuje i normalnie dają skierowania i można tam sobie robić za darmo jak się ma w pakiecie. Choć ja np. obie ciąże prowadziłam zawsze na NZF w przychodni przyszpitalnej i prywatnie bo tak lubię. Na dwie karty ciąży
Czytałam opinie na znanym lekarzu i faktycznie mogą odstraszyć :) U Makowskiego byłam, bardzo sympatyczny lekarz, ale prenatalne zrobił bardzo pobieżnie w porównaniu do innych lekarzy i już nie wróciłam do niego
 
Czytałam opinie na znanym lekarzu i faktycznie mogą odstraszyć :) U Makowskiego byłam, bardzo sympatyczny lekarz, ale prenatalne zrobił bardzo pobieżnie w porównaniu do innych lekarzy i już nie wróciłam do niego
A czy dlugo sie czeka na wizyte w celu badan prenatalnych na NFZ?
 
Ile z Was ma lekarzy prowadzących, którzy robią także prenatalne?
Gadałam z koleżanką, i ona mi wałkowała, że powinnam zmienić prowadzącego na takiego, co robi też prenatalne. Chodziło jej o to, że po co sobie szukać kolejnych opinii, że to więcej stresu.
Mój ginekolog podał mi gdzie to można zrobić i mam zamiar tam dzwonić.
Nie wiem mi to obojętne, polubiłam mojego ginekologa, czuję, że mogę zapytać go o wszystko.
Jedynie mnie zmartwiła, że jej od razu dał jej swój numer telefonu i jest też kontakt e-mail, a ten mój nie oferował takiego kontaktu. Z tym, że ona ma ciążę bliźniaczą, więc koniec końców wyjątkową.
Ja i ona chodzimy prywatnie.
Teraz jestem w 9 tc. Powinnam już szukać położną? Jak to było u bardziej doświadczonych z Was?
No i się domyślam, że już powinnam zaklepać termin na prenatalne pierwsze.
Zwykła wizyta u mnie będzie 28.01, poprzednia była 31.12.
Ja jak dobrze pójdzie to będę miała lekarza prowadzącego który robi prenatalne😉
Ale naszła mnie ochota dzisiaj na szpinak. Dobrze ze był w zamrażalce ;)
Jest tu któraś z Was która nie była jeszcze na żadnej wizycie ? Zastanawiam się czy zostałam sama ;)
A co do prenatalnych to nie wykonywałam ich u lekarza u którego prowadziłam ciążę. Jeździłam i tym razem też pojadę do kliniki gdzie takie badania robią.
Nie zostałaś sama, ja mam pierwszą wizytę 05.01 i powiem wam szczerze że zaczynam się stresować 😳
 
Ale naszła mnie ochota dzisiaj na szpinak. Dobrze ze był w zamrażalce ;)
Jest tu któraś z Was która nie była jeszcze na żadnej wizycie ? Zastanawiam się czy zostałam sama ;)
A co do prenatalnych to nie wykonywałam ich u lekarza u którego prowadziłam ciążę. Jeździłam i tym razem też pojadę do kliniki gdzie takie badania robią.
Ja również jeszcze przed.. :D miałam mieć wizytę wyznaczoną dopiero 25 stycznia, ale napisałam do mojego lekarza jak to wygląda czy nie jest za późno jak na pierwszą wizytę, zwłaszcza że ja mam często problemy z cukrem ,no i w poprzedniej ciąży po porodzie miałam podana immunoglobulinę, wiec chciałabym zrobić też komplet badań do tego czasu. Wcisnął mnie jutro przed pracą na 14 40. Udalo mi się wziąć na jutro urlop, także stresa mam strasznego. Nie spodziewam się że zobaczę zarodek, bo w środę miałam betę 595, a w piątek 1219, więc myślę że powinien być sam pęcherzyk/ciałko żółte.. w każdym razem nie nastawiam się. Tylko martwię się żeby ciąża była ulokowana w macicy :)
 
reklama
Drogie Mamy będę wdzięczna za rozwiązanie wątpliwości. Jak to jest z kartą ciąży? Wiem, że na kolejnej wizycie jak już będę miała wyniki badań kwi i moczu lekarz stworzy mi kartę ciąży. Mój lekarz przyjmuje prywatnie, a wybrałam go z tego względu, że pracuje w szpitalu, w którym chciałabym rodzić.

Z drugiej strony mam również prywatną opiekę w Medicover - chciałabym w ramach abonamentu robić sobie odpowiednie badania (choćby cytologię i morfologię) i ostatnio internista przepisując mi zlecenie na badania sugerował abym wybrała lekarza prowadzącego ciąże w Medicover aby było prościej w takich przypadkach. Tylko, że nie ma tam żadnego, któremu mogłabym zaufać (po przejrzeniu opinii etc.)

Czy mogę mieć dwie karty ciąży? Czy jednak lepiej jedną, a z Medicovera korzystać w ramach normalnych wizyt ginekologicznych a nie "prowadzenia ciąży"?
Na nfz jedną a prywatnie nawet 10.
Dziewczyny help.

Przez plamienia wczorajsze i dzisiejsze zrobiłam badanie progesteronu. Wyszło 6,5 ng/ml. Wiem że to cholernie mało. Zaraz zabieram się ma IP bo nerwy mi puszczają. Chce mi się wyć.

Jest nadzieja? Powiedzcie mi realnie. Nie ku pokrzepieniu serc. Proszę
Dawaj znać co u Ciebie!!
A czy dlugo sie czeka na wizyte w celu badan prenatalnych na NFZ?
Ja zadzwoniłam do rejestracji, pytanie było kiedy kończę 12 tygodni i dostałam pasujący termin. Bez proszenia.
 
Do góry