reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

To że Twoje dzieci nie mają wad genetycznych jak trisomie w żaden sposób nie zmniejsza ryzyka dla kolejnego dziecka. Ba, kolejne ma większe ryzyko (zawsze) bo dochodzi czynnik wieku matki.
To nie są wady dziedziczne, w większości są zupełnie przypadkowe.
Tak samo szereg mikrodelecji.

Co do chorób monogenowych (ale bada je tylko Veragene i tylko na nosicielstwo rodziców) wynik to ryzyko rzędu 25% więc „mendlowsko” jak najbardziej możesz mieć kilkoro zerowych dzieci a kolejne chore.
Dzięki za wyjaśnienie

@EwelinaW tak ponoć jak jest długa przerwa od posiłku, to może wybić cukier, tak przynajmniej pisały dziewczyny na tej grupie mam z cukrzycą.
 
reklama
Dziewczyny, czy bezpośrednio przed tymi wszystkimi Nifty itd robicie usg? W poprzedniej ciąży robiłam takie szybkie, kontrolne, żeby upewnić się, że dziecko żyje. Teraz badanie będę robiła prawdopodobnie między 10 a 13.01, a wizytę mam tydzień później. Zastanawiam się czy jednak nie podjechać wcześniej na samo usg.
Tez się nad tym zastanawiałam. Wychodzi, ze będę na usg w środę przed poniedziałkiem kiedy chce zrobić badanie ale myślałam czy nie powtórzyć raz jeszcze. Zreszta ja to najchętniej bym codziennie sprawdzała :)
 
Mnie ginekolog skierowała, więc nie mialam wyjścia. Jakbym sama miała się decydować, to bym nie robiła. Bo czekanie na ten drugi wynik jest za bardzo stresujące. Zreszta potem analiza tych wyników też..
Betę już masz w bardzo dużych wartościach i ten przyrost już nie jest tak duży jak na początku. 3mam kciuki, żeby wszystko było OK ❤️
 
Robię
Dziewczyny, czy bezpośrednio przed tymi wszystkimi Nifty itd robicie usg? W poprzedniej ciąży robiłam takie szybkie, kontrolne, żeby upewnić się, że dziecko żyje. Teraz badanie będę robiła prawdopodobnie między 10 a 13.01, a wizytę mam tydzień później. Zastanawiam się czy jednak nie podjechać wcześniej na samo usg.
 
Hehe widzie dziewczyny że prawie u każdej dziś rządzi picollo;) u mnie również będzie także wasze zdrowie ;) Szczęśliwego Nowego roku pełnego spokoju i szczęścia ;) żeby nowy rok przyniósł same dobre i pozytywne wieści ;) żeby każde usg było radością i szczęściem ;) a w sierpniu szybkich rozwiązań i zdrowych maluchów ;)
U mnie ze względu na to, że odstawiłam calkiem cukier, to niestety " impra" bez picollo, co najwyżej woda czy herbata z cytryną 😂
 
Dziewczyny, ja się powoli zbieram na imprezę weselno-sylwestrowa bo znajomi postanowili w ten dzień się pobrać :).
Życzę Wam wszystkim cudownego, przepełnionego miłością i szczęściem Nowego Roku! Samych szczęśliwych rozwiązań i żebyśmy mogły tulić nasze bobaski w okresie letnim 😀🥰
 
Jak się dziś masz?
😘
Strasznie sie rozchorowalam,przezebienie mnie dopadlo ale plamienie od wczoraj ustalo calkiem,juz nie wiem co myslec.
Jak cos wtedy zobaczylam na papierze to od razu zero nadziei itd a teraz juz zglupialam,czekam.Dzwonilam do szpitala na early pregnancy unit I kazali mi poczekac 2 dni czy minie plamienie .
Czekam dalej co bedzie,to bylby cud jakby sie udalo
 
Sprzęt sprzętem, liczy się operator tego sprzętu.
USG robił ten sam lekarz. Powiedział że zdarzają się przypadki gdzie zarodek z serduszkiem pojawia się nawet przy pęcherzyku 25mm. Jeżeli jest powyżej 25mm to szans nie ma. Niejednokrotnie czytałam na forum o takich przypadkach jak mój i w tym czasie oczekiwania bardzo mi to pomogło.
 
reklama
Do góry