reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Kiedy badalas betę ?

Przy takim progesteronie, warto być badała regularnie co 2/3 dni betę i sprawdzała jak przyrasta. Sam niski progesteron o niczym nie świadczy, co więcej, wydzielany jest skokowo i waha się aż do 50%. Czyli zbadalabys 3h wcześniej i byłoby 16ng.

Natomiast jeśli obok tego byłaby beta nie przyrastająca tych 66% co dwa dni a jednak idąca w górę sprawa się komplikuje i warto to w takim przypadku monitorować.
Beta póki co rosła ładnie, wynosi już ponad 3600, ostatnio przyrost był mały co mnie martwiło ale wyniki były z innego laboratorium także lekarz powiedział ze wgl mam na to nie patrzeć i ze przy takich wartościach to już usg, także mam nadzieje ze jutro wieczorem będzie wszystko w porządku i się trochę odstresuje... ale dziękuje bardzo za odpowiedz duzo mi to daje
 
reklama
Nie ma nic gorszego niż dr Google. Można się wykończyć psychicznie. A ciężko nie czytać. Brałam cała ciąże leki na podtrzymanie i ani razu nie leżałam nawet na podtrzymaniu. A opiekowałam się wtedy szalonym niespełna dwulatkiem,który postanowił nie mieć drzemki od momentu mojego zajecia w ciąże. Byłam wykończona psychicznie i fizycznie ;)
To prawda... ojeju podziwiam w takim razie!
 
Beta póki co rosła ładnie, wynosi już ponad 3600, ostatnio przyrost był mały co mnie martwiło ale wyniki były z innego laboratorium także lekarz powiedział ze wgl mam na to nie patrzeć i ze przy takich wartościach to już usg, także mam nadzieje ze jutro wieczorem będzie wszystko w porządku i się trochę odstresuje... ale dziękuje bardzo za odpowiedz duzo mi to daje
Faktycznie, miałaś już wysoki wynik i wtedy opiera się na usg. Czyli lekarz widział pęcherzyk w macicy?

Pytam dlatego że niski progesteron może (nie musi !!! ) być markerem CP. Wraz ze średnio rosnącą betą to marker bardzo mocny (ale beta wtedy przyrasta nieregularnie często już od 200-300).
Jeśli lekarz widział pęcherzyk to jesteś bezpieczna pod tym kątem i jeśli bierzesz progesteron nie ma się o co martwić :)

Trzymam kciuki, ja w pierwszej ciąży mocno plamiłam i byłam u lekarza chyba co dwa dni 😂 raz był pęcherzyk, raz YS a 2 dni później zarodek z serduszkiem. Pamietam jakie to stresujące było.

Za to teraz w drugiej ciąży, przy książkowym mocnym „okresie” czekam na totalnym luzie na piątkową wizytę by wykluczyć CP (bo niestety tak mocne krwawienie to też mocny marker). Dwa lata temu chodziłabym po ścianach i ryczała przez dwa tygodnie.
Jednak roczniak w domu dużo zmienia w kwestii tego czym się stresować a czym nie 🙊🙉🙈
 
Ostatnia edycja:
U mnie na razie cisza z plamieniami ale za to mdli mnie na potęgę i w nocy przytulałam się z wc. Teraz coś zjadłam żeby było lepiej ale nie jest. Dzieje się to czego się obawiałam, nie mogę przełknąć nic do picia bo od wszystkiego mnie odrzuciło ....po wodzie też niedoborze a coś pić muszę. Na razie parzę sobie herbatkę z dzikiej róży....w każdej ciąży tak miałam, łudziłam się że może teraz będzie inaczej. A tu dopiero dziś by wychodził 6 tydzień. Jak pomyślę że poprzednio odpuszczali mi dopiero po 16 to słabo mi się robi...
 
Dzień dobry Kochane, jadę za chwilkę na badanie BETA hcg zobaczyć czy rośnie. Mam wielką nadzieję że wszystko jest w porządku. Jutro lekarz ogólny bo muszę zostać na zwolnieniu ( dzwigam, prace na drabinie itp), a potem jadę do gina się wcisnąć na jakiś dzień. Napiszę jak będą wyniki 😚😘🤗
 
Dzień dobry Kochane, jadę za chwilkę na badanie BETA hcg zobaczyć czy rośnie. Mam wielką nadzieję że wszystko jest w porządku. Jutro lekarz ogólny bo muszę zostać na zwolnieniu ( dzwigam, prace na drabinie itp), a potem jadę do gina się wcisnąć na jakiś dzień. Napiszę jak będą wyniki 😚😘🤗
Wiesz że pracodawca musi Ci zmienić stanowisko na bezpieczne w ciąży lub zwolnić ze świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia ?
 
Wiesz że pracodawca musi Ci zmienić stanowisko na bezpieczne w ciąży lub zwolnić ze świadczenia pracy z zachowaniem

Wiesz że pracodawca musi Ci zmienić stanowisko na bezpieczne w ciąży lub zwolnić ze świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia ?
Tak🙂 Tylko zastanawiam się czy już teraz powinnam do niej iść i rozmawiać na ten temat bo to początki początków, czy po prostu umówić się na rozmowę jak już będę po wizycie u gina bo niestety na zmianę stanowiska pracy nie ma możliwości.
 
Bardzo martwiłam się, że mam zbyt niską betę, jeszcze lekarz trochę mnie wystraszył, ale myślę, że moje wyniki są w porządku teraz
02.12. - 159,26
03.12. - 234,95
04.12. - 432,47
Co myślicie?
 
Tak🙂 Tylko zastanawiam się czy już teraz powinnam do niej iść i rozmawiać na ten temat bo to początki początków, czy po prostu umówić się na rozmowę jak już będę po wizycie u gina bo niestety na zmianę stanowiska pracy nie ma możliwości.
Lekarz - ginekolog powinien wydać Ci zaświadczenie o ciąży i potrzebie zmiany warunków pracy
 
reklama
Do góry