reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Cześć, termin mam na 29-lipca ale niestety forum znalazłam dosyć późno i lipcowe mamy zdążyły się przenieś na grupę zamknięta 😀. Mam nadzieje, ze mimo to mnie przygarnięcie.
U mnie dzisiaj 9t6d, to moja pierwsza ciąża wiec trochę świruje a takie miejsce gdzie można pogadać z dziewczynami w tej samej sytuacji jest na wagę złota. Tym bardziej, ze jeszcze nie mówimy bliskim. Najpierw chce mieć wynik badań prenatalnych.
 
reklama
Mi lekarka mówiła żeby poczekać bo jeśli jest dziewczynka to może być za mało dna wytworzone i mogą źle wyselekcjonować i badać mnie a nie dziecka. Nie wiem czy dobrze pisze ale sens był taki by jednak trochę później.
Mi również lekarz mówił żeby badania typu Nipf robić dopiero w skończonym 12-tym tygodniu. Ja planuje zrobić je rownolegle do badań prenatalnych, tylko wciąż się zastanawiam który konkretnie test zrobić, na ta chwile waham się między Nifty a Sanco.
 
Witam sierpniowe mamusie❤️🙂
Cześć 🥰 8tc 4dc od wczoraj mam straszne wzdęcia, że aż z bólu zemdlałam. Dzisiaj znowu te okropne wzdęcia. Wzięłam nospe i rapacholin błonnik . To chyba przez sałatki warzywne. Wizytę u gina mam we wtorek. Co jeszcze mogę zrobić ??? Odstawiłam też Ass czyli acard bo miałam krwotok po nim. Heparyna 0,4 Progesteron 200mg x3, encorton 5mg x 4 no i witaminy metylowane. Dziś włączyłam musli błonnik koper do picia i nospe i rapacholin. Poradzicie kobietki co robić ??
 
jak tutaj dużo można się nauczyć, pływanie w chlorowanej wodzie nie jest zalecane w ciąży?
Według mojego lekarza to pływać można. On jednak zwracał mi uwagę, ze w czasie ciąży częściej mogą się pojawić infekcje a basen niestety temu sprzyja.
Ja póki co chodzę ale jakoś tak wyszło, ze dużo rzadziej niż przed ciąża.
 
Mi również lekarz mówił żeby badania typu Nipf robić dopiero w skończonym 12-tym tygodniu. Ja planuje zrobić je rownolegle do badań prenatalnych, tylko wciąż się zastanawiam który konkretnie test zrobić, na ta chwile waham się między Nifty a Sanco.
Ja tak jak poprzednio, standardowo prenatalne, Pappa wyjdzie mi źle bo co mocno wpłynie to wiek. Poprzednio tez tak chciałam zrobić i teraz też tak zrobię. Robie prenatalne, pappa, Dla mnie najbardziej decydującym będzie USG jeśli tam wyjdzie wszystko ok. to pappa się nie stresuję tylko siedzę i czekam, pop poprzednich prenatalnych miałam różne przemyślenia i czas prawie miesiąc na decyzję i ostatecznie skoczyło się, że postanowiłam że nie ważne co będzie nie poddaje się terminacji a wtedy los za mnie juz sam zadecydował, tak więc teraz o tyle będę miała łatwiej, że wiem jaka będzie moja decyzja nawet gdyby, więc wynik z Nifty nie wpłynie na zdanie a jeśli badanie typu nifty wyjdzie źle to amnipunkcja i tak będzie wówczas jak dla mnie obowiązkowa. Jeśli usg wyjdzie z uwagami robię amniopunkcję, choć zobaczę co takiego będzie nie tak w USG, jeśli np serduszko to robię amnio by wiedzieć czy to faktycznie wada z trisomią czy może sama wada serca a wtedy będzie prawie 100% pewne co robić. Czy może już działać w ciąży czy się szykować na poród w szpitalu o odpowiedniej referencyjności. Wiem, że u mnie wyjdą problemy z łożyskiem, poprzednio też tak bylo więc myślę, że będzie podobnie, tym bardziej że teraz to jest pewność z zakrzepicą.
Ech trudne wybory przed nami. Ja mam prenatalne umówione jako teleporadę z genetykiem na 18,01 więc samo badanie pewnie ok. 25.01. Nie wiem po co umawiają na teleporadę skoro wiadomo że mam wiek to mi się należy, A potem to samo się pytają na samym badaniu.
 
Ja tak jak poprzednio, standardowo prenatalne, Pappa wyjdzie mi źle bo co mocno wpłynie to wiek. Poprzednio tez tak chciałam zrobić i teraz też tak zrobię. Robie prenatalne, pappa, Dla mnie najbardziej decydującym będzie USG jeśli tam wyjdzie wszystko ok. to pappa się nie stresuję tylko siedzę i czekam, pop poprzednich prenatalnych miałam różne przemyślenia i czas prawie miesiąc na decyzję i ostatecznie skoczyło się, że postanowiłam że nie ważne co będzie nie poddaje się terminacji a wtedy los za mnie juz sam zadecydował, tak więc teraz o tyle będę miała łatwiej, że wiem jaka będzie moja decyzja nawet gdyby, więc wynik z Nifty nie wpłynie na zdanie a jeśli badanie typu nifty wyjdzie źle to amnipunkcja i tak będzie wówczas jak dla mnie obowiązkowa. Jeśli usg wyjdzie z uwagami robię amniopunkcję, choć zobaczę co takiego będzie nie tak w USG, jeśli np serduszko to robię amnio by wiedzieć czy to faktycznie wada z trisomią czy może sama wada serca a wtedy będzie prawie 100% pewne co robić. Czy może już działać w ciąży czy się szykować na poród w szpitalu o odpowiedniej referencyjności. Wiem, że u mnie wyjdą problemy z łożyskiem, poprzednio też tak bylo więc myślę, że będzie podobnie, tym bardziej że teraz to jest pewność z zakrzepicą.
Ech trudne wybory przed nami. Ja mam prenatalne umówione jako teleporadę z genetykiem na 18,01 więc samo badanie pewnie ok. 25.01. Nie wiem po co umawiają na teleporadę skoro wiadomo że mam wiek to mi się należy, A potem to samo się pytają na samym badaniu.
Mi również Pappa może wyjść z podwyższonym ryzykiem ze względu na wiek. Usg mam umówione na 21/01 a krew mam oddać 17/01. Wtedy tez pewnie będę oddawać krew na test nipt.
 
reklama
A jeszcze pytanie do dziewczyn, które planują badanie typu sanco/nifty- zamierzacie robić je w 10 tygodniu? Czy z jakiegoś powodu lepiej poczekać do 11go albo badań prenatalnych?
Planuję zrobić na początku 10tygodnia, w poprzedniej ciąży tez tak robiłam. Usg prenatalne było potem poniekąd potwierdzeniem wyników.
 
Ostatnia edycja:
Do góry