reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Dziewczyny a jest wam też tak strasznie zimno? Nie wiem czy to wina temperatur na zewnątrz.
Normalnie nie mogę się dogrzać, zwłaszcza stopy mi marzną.

Tak, cały czas mi zimno. Zresztą to był mój pierwszy objaw ciąży i już wiedziałam że coś jest na rzeczy. Ogólnie to mi zawsze było najcieplej a teraz w domu 25 stopni a ja się trzęsę.
Ooo super 😁😁😁 ja mam chłopaka z lutego😉

Mój jest z 2 sierpnia. Ja poraz kolejny na sierpniowkach ;)
Ale my wszyscy jesteśmy "letni jeżeli chodzi o urodziny". Zaczynam stawkę ja początkiem czerwca a kończy mój mąż końcem sierpnia ;)
A czy któraś z Was ma tak, że ciało pracuje na wyższych obrotach? Leżąc mam przyspieszony oddech, puls jest cały czas Ok. 85-90. Mam wrażenie jakbym dużo robiła, nie robiąc nic. Pokrywa się to trochę z informacjami, że ciało ma co teraz robić 😊 w końcu tworzy życie ale pytam z ciekawości czy u Was tez jest to tak zauważalne? Mi czasem zabraknie aż oddechu jak np. się ubieram do wyjścia

Ja też szybciej się męczę co mnie mega wkurza bo jednak trzeba zrobić to co zawsze a czasu teraz potrzebuje na to znacznie więcej. Ja nawet nie chce myśleć o upałach i olbrzymim brzuchu w lipcu i sierpniu. Juz raz to przechodziłam i dziękuję 🤣
 
Witam,
dołączam do grupy. W dniu 21.12 na teście pojawił się cień cienia, 25.12 już wyraźne 2 kreski. Z OM wychodzi termin na 30.08, obecnie 5+1, wizyta dopiero na 07.01.2022. Pewnie oszaleje do tego czasu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i przede wszystkim wewnętrznego spokoju. ;)
 
Witam,
dołączam do grupy. W dniu 21.12 na teście pojawił się cień cienia, 25.12 już wyraźne 2 kreski. Z OM wychodzi termin na 30.08, obecnie 5+1, wizyta dopiero na 07.01.2022. Pewnie oszaleje do tego czasu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i przede wszystkim wewnętrznego spokoju. ;)

Witamy, gratulujemy i łącze się w bólu szaleństwa oczekiwania na pierwsze USG 🤭
 
Noo dokładnie 🙄 ja wiedziałam, że to nie będzie lekki czas i że dobrze nie będzie, a w kółko słyszałam, że będzie.
To ja myślałam ze to tylko mnie denerwuje i że tylko ja mam z tym jakiś problem.
Jak coś mnie bardzo mocno dotyka to nawet nie że wzbudza złość tylko na takie słowa się rozklejam jeszcze bardziej. Albo to że ludzie mi współczują czy normalnie powiedzą że im przykro to ja już duszę łzy w sobie albo muszę odejść żeby się nie rozryczec.
Kiedyś z jedna sprawa otarłam się o psychologa i nic mi to nie dało. nie byłam w stanie współpracować długo myślałam że to właśnie przez to że rozmowa mnie tak dotyka. Na same słowa że ktoś "rozumie" to już jest kaplica jak dla mnie.
Nie jestem osobą do terapii nie nadaje się
 
To ja myślałam ze to tylko mnie denerwuje i że tylko ja mam z tym jakiś problem.
Jak coś mnie bardzo mocno dotyka to nawet nie że wzbudza złość tylko na takie słowa się rozklejam jeszcze bardziej. Albo to że ludzie mi współczują czy normalnie powiedzą że im przykro to ja już duszę łzy w sobie albo muszę odejść żeby się nie rozryczec.
Kiedyś z jedna sprawa otarłam się o psychologa i nic mi to nie dało. nie byłam w stanie współpracować długo myślałam że to właśnie przez to że rozmowa mnie tak dotyka. Na same słowa że ktoś "rozumie" to już jest kaplica jak dla mnie.
Nie jestem osobą do terapii nie nadaje się
Mnie jakdopadła depresja i zdecydowałam się wybrac na wizytę do psychiatry, to byłam przekonana, że on tak poprowadzi rozmowę, że jakoś ogarnę się bez płakania. A ja usiadłam, a on zapytał " to co panią do mnie sprowadza?" I to był koniec😛 rozryczałam sie, chliptając próbowałam wyjaśnić co sie ze mną dzieje. Nawet nie wiem czy cos zrozumiał 😛 uznał, że rozmowa na ten moment nie ma sensu, że od razu muszą wejść leki i dopiero jak zapanuje lekami nad moim stanem to będziemy mogli umawiać się na sesje z rozmowami...
 
Mnie jakdopadła depresja i zdecydowałam się wybrac na wizytę do psychiatry, to byłam przekonana, że on tak poprowadzi rozmowę, że jakoś ogarnę się bez płakania. A ja usiadłam, a on zapytał " to co panią do mnie sprowadza?" I to był koniec😛 rozryczałam sie, chliptając próbowałam wyjaśnić co sie ze mną dzieje. Nawet nie wiem czy cos zrozumiał 😛 uznał, że rozmowa na ten moment nie ma sensu, że od razu muszą wejść leki i dopiero jak zapanuje lekami nad moim stanem to będziemy mogli umawiać się na sesje z rozmowami...
I jak się ustabilizowałas lekami to wtedy rozmowa była ok? Bo u mnie nie rzuciłam to tylko bardziej mnie wkurzała ta baba
Nie nadaje się do rozmów totalnie nie
 
I jak się ustabilizowałas lekami to wtedy rozmowa była ok? Bo u mnie nie rzuciłam to tylko bardziej mnie wkurzała ta baba
Nie nadaje się do rozmów totalnie nie
Nie wolno się zniechęcać po jednym nieudanym razie. Znalezienie terapeuty, który będzie nam odpowiadał czasami wymaga czasu, nie każdy nurt będzie też do każdego przemawiał.
 
Pamietam, ze jak byłam ciąży kilkanaście lat temu to wtedy włączali bicie serduszka żeby można było posłuchać, po latach lekarka mówiła, ze już się od tego odchodzi i sprawdzała bez dźwięku. Dwie ostatnie ciąże prowadzi lekarz, który na tak wczesnym etapie sprawdza tylko czy jest widoczne pulsowanie :)
No właśnie,miałam zapytać o to lekarza. W dwóch poprzednich ciążach słyszałam bicie serduszek,a teraz tylko powiedział,ze bije. Ciekawe dlaczego?
 
reklama
Ma 38 lat i dwójkę nastolatków.Przed pierwszym dzieckiem były zabiegi, laparoskopia, udrożnianie jajowodów, leki, zastrzyki aby były upragnione 2 kreski-a teraz bez planu niespodzianka.Troche sie boje ponieważ poprzednie ciążę były trudne do utrzymania , problemowe, wysokie ciśnienie, pessar w 6 miesiącu, stan przedrzucawkowy.Teraz dochodzi wiek, jeszcze wyższe nadciśnienie i niedokrwienie serca oraz szeroka blizna po cesarkach i choroba kręgosłupa....5-go stycznia kolejne usg oby było wszystko dobrze
Trzymam kciuki,ja 39 i tez wpadka. Będzie dobrze!
 
Do góry