reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Witam was dziewczyny;)Ja również dołączam do was termin mam na 13 sierpnia. Według lekarza 6tydzien i 3 dni. Od 5 tygodnia trochę zaczęłam plamić na brązowo dostałam Duphaston I biorę 2x1 mam nadzieje ze wszytko będzie dobrze. Plamienia nadal są niestety. Strasznie bolą mnie piersi i od jakiś 3 dni dość spore mdłości ale bez wymiotów tylko częste odbijanie. Jutro kolejna wizyta mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam
Może warto zapytać lekarza czy można zwiększyć do 3 razy dziennie skoro nadal są te plamienia
 
reklama
Powiem Wam ze ja ze swoja prawie czterdziestka na karku boje sie wypowiadac 🤭
A z ciekawosci jak do tej pory rodzilyscie?
Ja 2x sn i ostatnio 1cc (planowane z powodu problemów z kręgosłupem) i bardzo mnie cieszy to że znów CC. Nie mam wyboru ale CC w porównaniu do traumatycznych moich sn przeszłam jak przez łąkę kwietną 😂
I sto lat kobieto❤️ ja 37 za miesiąc 👌❤️
 
Może warto zapytać lekarza czy można zwiększyć do 3 razy dziennie skoro nadal są te plamienia
Jutro właśnie będę na wyzicie to zapytam doktora co i jak czy to normalne czy zwiększyć dawke. Już tydzień biorę to powinny ustąpić te plamienia? Masz jakieś doświadczenia z tym ?
 
Ale tez jesli plamienia nie są spowodowane zbyt niskim progesteronem to duphaston i tak na to nie wpłynie.
Kurcze właściwie lekarz nie przepisal mi żadnych badan by to sprawdzić tylko przepisal ten lek. Od tamtego czasu nie byłam u niego więc mam nadzieję że jutro zdecyduje co dalej i może zaleci jakie badania.
 
Kurcze właściwie lekarz nie przepisal mi żadnych badan by to sprawdzić tylko przepisal ten lek. Od tamtego czasu nie byłam u niego więc mam nadzieję że jutro zdecyduje co dalej i może zaleci jakie badania.
Bo Polscy lekarze rozdają duphaston jak cukierki, zupełnie bez sensu. Jeśli kobieta nie ma niedomogi lutealnej, bardzo niskiego progesteronu to ten lek jest bez sensu. Plamienia mogą występować na takim etapie - wszystko jest mocno ukrwione, tworzą się nowe połączenia naczyń krwionośnych, wystarczy że raz na kilka dni pójdzie małe naczynko i w efekcie kilka dni później są plamienia podbarwione na kolor kawy.
Ja mam wrażenie, że duphaston przepisywany jest głównie jako placebo, dla świetego spokoju lekarza i zadowolenia pacjentki.

Krwawienia to duży powód do niepokoju, plamienia (o ile po prostu brudzą wkładkę a nie trzeba na nich zmieniać co chwile podpasek) ma co druga ciężarna.

Możesz zbadać progesteron, najlepiej rano (duphaston nie wpływa na badany wynik progesteronu - to co jest na wyniku to Twój naturalny hormon) jeśli jest powyżej 20-25 to progesteron jest ok i duphastonem nic się nie zdziała.
 
Ale tu nie ma mowy o przepływach, nie da się ich zmierzyć na takim etapie ciąży przecież. Zazwyczaj acard wprowadzany jest o wiele później (chyba że o problemach wiadomo wcześniej np z historii)
Źle się wyraziłam ale stwierdził że ukrwienie jest za słabe. Może troszkę w złym momencie USG było robione i jeszcze nie do końca ukształtowane ale coś może zacząć się dziać, dobrze że w ogóle dał acard, warto byłoby zrobić USG czy faktycznie coś nie tak czy może wina sprzętu że jeszcze widać nie było. Ale to już sama musi zadecydować tak czy siak na tym etapie niewiele da się pomóc.
 
reklama
Kurcze właściwie lekarz nie przepisal mi żadnych badan by to sprawdzić tylko przepisal ten lek. Od tamtego czasu nie byłam u niego więc mam nadzieję że jutro zdecyduje co dalej i może zaleci jakie badania.
Ale jak nie miałas żadnych badań? Lekarz robi usg chocby po to by sprawdzić czy nie ma żadnych krwiakow czy nie odkleja się kosmowka
 
Do góry