reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Porównując oba porody swoje SN był lepszy, mimo że miałam krzyżowe bóle i w zasadzie to umierałam przez samo to. Ale jakoś po porodzie szybko do siebie doszłam, raz dwa i było po wszystkim.

Tu przy CC może nie bolało na każdym wyboju na drodze, ale jak mówisz - ja też sobie nie żałowałam p/bólowych. Na zmianę Ibuprofen i paracetamol z zegarkiem w reku.

Byłam po 3 tygodniach u pani fizjoterapeutki uro-gin. Zbadała mnie, nie tylko bliznę, ale całe ciało w zasadzie. Powiedziała co już moge a czego nie. Ponieważ ja w ogóle nie brałam CC pod uwagę, i jakoś do końca się łudziłam, że będzie SN, to nie bardzo wiedziałam nawet jak kichać, kaszleć czy wstawać. Ona mi to wszystko wytłumaczyła.
Bliznę poogladala, dała kilka ćwiczeń oddechowych + zaleciła suche szczotkowanie brzucha, żeby pobudzić krążenie dookoła blizny. Teraz w poniedziałek idę znowu i mam nadzieję że już przejdziemy do sedna i zaczniemy z sama blizna pracować (to będzie już 6tyg prawie).

Ponoć już nie chodzi nawet o aspekt wizualny tylko, ale przede wszystkim o to co tam w środku jest i żeby zachować jak najlepsze zdrowie po takiej operacji.

Czy któraś z Was już była na wizycie po połogu? Ciekawa jestem czy bliznę na macicy będzie oglądał na USG..
Brzmi fajnie. Muszę znaleźć jakiegoś fizjoterapeute u siebie w mieście.
Właśnie się zabieram od kilku tygodni za to szczotkowanie na sucho, ale trudno mi utrzymać regularność.
 
Ile wasze pączuszki ważą? Ja dzisiaj tak trochę metoda chaupnicza, ale zwazylam się z małą i potem sama i mi wyszło że ma około 5.5kg 😱🤭❤️
W poniedziałek będzie położna to się dowiem dokładnie.
 
Brzmi fajnie. Muszę znaleźć jakiegoś fizjoterapeute u siebie w mieście.
Właśnie się zabieram od kilku tygodni za to szczotkowanie na sucho, ale trudno mi utrzymać regularność.
Ja w ogóle szczotki jeszcze nawet nie kupiłam. Tak mnie niunia absorbuje, że nie mam się czasu zdoktoryzować na temat jakichś szczotek w ogóle. Masz jakąś która możesz polecić?
 
Ja w ogóle szczotki jeszcze nawet nie kupiłam. Tak mnie niunia absorbuje, że nie mam się czasu zdoktoryzować na temat jakichś szczotek w ogóle. Masz jakąś która możesz polecić?
Ja mam lullalove. Wydaje się ok - na YouTube mają serię filmików jak szczotkować. Do twarzy i piersi mają osobne, bo ta jest za ostra, ale ja piersi też nią delikatnie szczotkuje - zwłaszcza przy zastojach.
Ile wasze pączuszki ważą? Ja dzisiaj tak trochę metoda chaupnicza, ale zwazylam się z małą i potem sama i mi wyszło że ma około 5.5kg 😱🤭❤️
W poniedziałek będzie położna to się dowiem dokładnie.
Mój 5,3 w 8 tygodniu ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry