reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Jestem już po wizycie i mam mieszane uczucia... W poniedziałek byłam na wizycie prywatnie - wyszło mi 7+4 - lekarka mówiła ze tętna się nie słucha ale jakoś sprawdziła z jaka prędkością bije serduszko - bo ma bardzo nowoczesny sprzęt. W pon serce biło 141. Dzisiaj byłam w luxmedzie (przede wszystkim żeby mieć darmowe badania i tez podglądać czasem dzidziusia) i wg rozmiaru wszystko się zgadza i dzisiaj było 8+2 - lekarka jednak powiedziała ze nie może sprawdzić tętna bo już się nie słucha i na jej sprzęcie nie pokaze z jaka prędkością bije tylko tak na „oko”- i powiedziała ze wg niej trochę jest za wolno. Pokazywała mi monitor i rzeczywiście widać było bijące serduszko, dla mnie wydawało się ze szybko bije, ale wiadomo ja się nie znam.
Kazała mi przyjść za tydzień żeby sprawidzic czy wsYstko jest ok. No i teraz zaczęłam się martwić- po jakości zdjec widziałam ze jest gorszy sprzęt, ale boje się ze ciąża może przestać się rozwijać.
Kochana na oko to chlop w szpitalu umarl, o ile znasz takie powiedzenie. Jednym słowem lekarka albo ma sprzęt i mierzy tetno i mówi konkretnie z jak szybko bije, albo niech się nie wypowiada bo moim zdaniem taka odpowiedź jest nieetyczne. No chyba że wlepiła wzrok w monitor na 15 bądź 30 sekund policzyła uderzenia i odpowiednio pomnożyła, w co wątpię. :)
Wiec nie denerwuj się, bo naprawdę takim wróżeniem nie ma się co przejmować.
 
reklama
Jestem po wizycie. Widziałam maluszka. Wszystko w porządku. Wg USG 12tydzien, wg terminu z okresu 12+4 także zobaczymy kiedy się wykluje. Maluszek był bardzo spokojny,chyba spał ;)
IMG_20210115_124834.jpeg
 

Załączniki

  • IMG_20210115_124837.jpeg
    IMG_20210115_124837.jpeg
    42,8 KB · Wyświetleń: 57
Jestem już po wizycie i mam mieszane uczucia... W poniedziałek byłam na wizycie prywatnie - wyszło mi 7+4 - lekarka mówiła ze tętna się nie słucha ale jakoś sprawdziła z jaka prędkością bije serduszko - bo ma bardzo nowoczesny sprzęt. W pon serce biło 141. Dzisiaj byłam w luxmedzie (przede wszystkim żeby mieć darmowe badania i tez podglądać czasem dzidziusia) i wg rozmiaru wszystko się zgadza i dzisiaj było 8+2 - lekarka jednak powiedziała ze nie może sprawdzić tętna bo już się nie słucha i na jej sprzęcie nie pokaze z jaka prędkością bije tylko tak na „oko”- i powiedziała ze wg niej trochę jest za wolno. Pokazywała mi monitor i rzeczywiście widać było bijące serduszko, dla mnie wydawało się ze szybko bije, ale wiadomo ja się nie znam.
Kazała mi przyjść za tydzień żeby sprawidzic czy wsYstko jest ok. No i teraz zaczęłam się martwić- po jakości zdjec widziałam ze jest gorszy sprzęt, ale boje się ze ciąża może przestać się rozwijać.
Wiem, że łatwo powiedzieć nie martw się, będzie wszystko dobrze ale ja bym się wcale nie martwiła tą dzisiejszą wizytą. Wszystko wygląda na to, że kobieta miała przestarzały sprzęt jeśli nawet nie była w stanie powiedzieć Ci jakie jest tętno dziecka. Najprawdopodobniej jest wszystko w porządku a ona tylko zasiała w Tobie niepokój. Jeśli bardzo się denerwujesz może poproś prywatnego lekarza o wizytę?
 
@Stara Pierwiastka

Aktualna lista:
1.aczarniecka
2.agus1989
3.Ajotwu
4.Aleksaaaandra
5.ania_g21
6.Anula1111
7.anula88
8.auslanderka
9.Bilala88
10.bogmila
11.Brokatowa
12.Dorota144
13.elciaaaak
14.Ellie2021
15.emm
16.Eukaliptus
17.fa.solka
18.hanutek89
19.jag0dka
20.jane.joenn
21.k_katerina
22.kaja910
23.Kajojcia244
24.Karka89
25.Kasia.M-R
26.Kasienka.K87
27.Kasik.K
28.kat_sa90
29.Kat-mal1
30.KiedyPytam
31.kinaa
32.Kkaarroo22
33.Kleopatra91
34.Kofuku
35.krecona94
36.laurelle
37.LenkaM
38.Liana93
39.Lilika26
40.Lisa_
41.Lunania
42.madziejkaa359
43.Magsie
44.Majeczka788
45.Mała111
46.MamaLili89
47.Mana_lena
48.Mandarynka33
49.Margerita91
50.marsi.13
51.Martyna.aa
52.Mio@
53.moniśka89
54.Monszea
55.MtV
56.Mysza01
57.najwanimri
58.naomi89
59.NattaliaKrk
60.Nilcia89
61.Nunia
62.Ohmess
63.Olaaaa93
64.OlaW
65.Oldzitaa
66.Olg333
67.Oliqa
68.Olivka3
69.Pełna nadzieji
70.Pink9
71.princess_88
72.Reniferek92
73.ROGACZ020678
74.Sarna94
75.sensibile
76.SiK
77.Stara Pierwiastka
78.swing88
79.Sylwiaa89
80.Sylwiaaa1234
81.tina123
82.ZajKat
83.Zuzkon
84.🤰🍼👶🏼
 
Dziewczyny a kiedy planujecie zacząć kompletować wyprawkę lub już coś kupiłyście? Bo mnie strasznie już ciągnie ale z drugiej strony myśli są zeby nie zapeszać czy coś w tym stylu
 
Dziewczyny a kiedy planujecie zacząć kompletować wyprawkę lub już coś kupiłyście? Bo mnie strasznie już ciągnie ale z drugiej strony myśli są zeby nie zapeszać czy coś w tym stylu
Moj maz to już dzisiaj chciał wozek nowy kupować chociaż jedna gondola już leży na strychu... w pierwszej ciazy zaczynałam od pierwszych tygodni i dzięki temu rozłożyłam koszty, teraz cześć mam ale mimo wszystko czekam bo jak bedzie dziewczynka to już nie będę miała wiele rzeczy do kupienia, a jak chlopak to będę musiała kupować praktycznie wszystkie ubranka
 
Jestem już po wizycie i mam mieszane uczucia... W poniedziałek byłam na wizycie prywatnie - wyszło mi 7+4 - lekarka mówiła ze tętna się nie słucha ale jakoś sprawdziła z jaka prędkością bije serduszko - bo ma bardzo nowoczesny sprzęt. W pon serce biło 141. Dzisiaj byłam w luxmedzie (przede wszystkim żeby mieć darmowe badania i tez podglądać czasem dzidziusia) i wg rozmiaru wszystko się zgadza i dzisiaj było 8+2 - lekarka jednak powiedziała ze nie może sprawdzić tętna bo już się nie słucha i na jej sprzęcie nie pokaze z jaka prędkością bije tylko tak na „oko”- i powiedziała ze wg niej trochę jest za wolno. Pokazywała mi monitor i rzeczywiście widać było bijące serduszko, dla mnie wydawało się ze szybko bije, ale wiadomo ja się nie znam.
Kazała mi przyjść za tydzień żeby sprawidzic czy wsYstko jest ok. No i teraz zaczęłam się martwić- po jakości zdjec widziałam ze jest gorszy sprzęt, ale boje się ze ciąża może przestać się rozwijać.
Dobrze dziewczyny piszą . Na oko to sobie można. Zasiała tylko zamęt. Nie zrozumiem jak tak można.
trzymaj się i nie daj się zwariować :)
tak jak kiedyś usłyszałam że mój mięśniak jest rakiem a na to tylko mydełka są :)
 
reklama
Dziewczyny a kiedy planujecie zacząć kompletować wyprawkę lub już coś kupiłyście? Bo mnie strasznie już ciągnie ale z drugiej strony myśli są zeby nie zapeszać czy coś w tym stylu
Ja myślę że gdzieś po połówkowych :) większość rzeczy mam,jeśli okaże się drugi chłopiec. A jeśli dziewczynka to będę musiała kupować :) marzy mi się kosz mojzesza i kokon. Wcześniej mieliśmy tylko łóżeczko :)
 
Do góry