reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Dziewczyny, czy któraś z was może podpowiedzieć mi kogo mogłabym dopytać o kwestię wynagrodzenia podczas L4 w ciąży. Jeżeli mam wypłacaną premię roczną z pensją za marzec, czyli realnie na konto kasa trafia powiedzmy 3 kwietnia, to czy idąc na L4 od np. 10 kwietnia ta wyższa wypłata z premią roczną będzie mi się liczyć do zasiłku chorobowego? Czy powinnam iść na L4 dopiero od 1 maja lub 4 maja, żeby wypłata za premie roczną liczyła mi się do zasiłku? W moim przypadku jest to kwestia kilkudziesięciu tysięcy złotych wliczanych do dochodu więc bardzo zależy mi na tym, żeby się wliczało to do średniej.
 
reklama
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na bóle głowy? Trzeci dzień mnie już męczy, a dziś ledwo wytrzymuję. Jak wzięłam apap, to po długim czasie przeszło, ale tylko na chwilę. Mam ochotę zapaść się pod ziemię [emoji17]
 
Usg i pappa jakoś 600 zł u mnie prywatnie, dobrze, że badania udało mi się w pakiecie lux med ogarnąć to nie musiałam dodatkowo chociaż za to płacić 🙈
 
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na bóle głowy? Trzeci dzień mnie już męczy, a dziś ledwo wytrzymuję. Jak wzięłam apap, to po długim czasie przeszło, ale tylko na chwilę. Mam ochotę zapaść się pod ziemię [emoji17]
Mnie czasami pomagał zimny recznik na czoło, trochę przynosiło ulgę, może spróbuj? I trzeba pić dużo wody, ale z tą woda to wiem, że może być ciężko bo sama mam teraz w ciąży problem... Jak piję samą wodę od razu 🤢🤢 naprawdę dziwne 🙈 i rozcieńczam różne soki, kompoty.. Ale już mi powoli to bokiem wychodzi 🙈
 
No właśnie moj doktorek powiedział, że do tego służy to badanie "awidność toksoplazmozy" to jest szansa się dowiedzieć :) jutro pojadę na badania.. jak będzie wynik to dam znać.
Tylko to badanie określa czy infekcja była w ciągu ostatnich 20 tygodni czy wcześniej.
Ja w czerwcu robiłam toxoplazmozę IgG i IgM i już wtedy były duże przeciwciała, więc podejrzewam, że najprawdopodobniej przeszłam to w dzieciństwie, tymbardziej, że "chowałam się" u dziadków z mnóstwem zwierząt gospodarskich i jedząc warzywa i owoce prosto "z krzaka" nie zawsze super umyte ;)
 
Dziewczyny, czy któraś z was może podpowiedzieć mi kogo mogłabym dopytać o kwestię wynagrodzenia podczas L4 w ciąży. Jeżeli mam wypłacaną premię roczną z pensją za marzec, czyli realnie na konto kasa trafia powiedzmy 3 kwietnia, to czy idąc na L4 od np. 10 kwietnia ta wyższa wypłata z premią roczną będzie mi się liczyć do zasiłku chorobowego? Czy powinnam iść na L4 dopiero od 1 maja lub 4 maja, żeby wypłata za premie roczną liczyła mi się do zasiłku? W moim przypadku jest to kwestia kilkudziesięciu tysięcy złotych wliczanych do dochodu więc bardzo zależy mi na tym, żeby się wliczało to do średniej.
Pieniądze za L4, zwłaszcza gdy ktoś ma niestałe dochody i jest liczona średnia liczy się od miesiąca poprzedzającego pójście na zwolnienie. Pytałam o to samo cioci która w zusie pracuje ale nie ma związku z takimi sprawami i powiedziała mi się że jej tak samo się wydaje, bo miałam identyczną sytuację, więc jeśli zdrowie pozwala ja na twoim miejscu bym poczekała 🙂 Ale chyba też trochę zależy jak kadry to przedstawią i do którego mca podciągną rozliczenie(kompletnie się nie znam na takich rzeczach) Ja nie miałam wyjścia i lekarz odrazu mnie wysłał na L4 bez dyskusji, a zabrakło mi dosłownie paru dni do premii. ALE tak naprawdę przekonam się jak dostanę pierwszy przelew za pełny miesiąc zwolnienia.
 
reklama
Do góry