reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ja jestem na zwolnieniu bo plamilam a wcześniej bylam na zdalnym. Niestety u mnie w pracy przetoczyła sie wielka fala covidu i jak tak dalej pójdzie to przechorują wszyscy-zostaly pojedyncze osoby i ciągle słyszymy o kimś nowym. Chcialabym wrócić do pracy zdalnej ale nie wiem czy to dobry pomysł bo mam dość stresujące stanowisko...a na wolnym jest super tylko len mnie ogarnia straszny...
Wy tak nie narzekajcie na lenia. Te co są w ciąży z pierwszym dzieckiem. Docenicie ten czas teraz przy drugiej ciąży 😂😂😂😂
 
reklama
Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem
Napisze z mojego doświadczenia:
Z rożka korzystałam, bo mi się tym dobrze owijalo dziecko, potem korzystałam z niego jako kocyk
- może być śpiworek lub otulacz (np tulik lub taka duża bambusowa albo muślinowa chusta, która omijasz dziecko). Moje akurat nie lubiło być ściśnięte wiec to były moje niewypały zakupowe
- kokon uważam, ze jest zbędny, małe dziecko nie przemieszcza się wiec nie ma możliwości uderzenia się w szczebelki, dla starszych nie widzę sensu. Pamiętajcie, ze nie poleca się tez ochraniaczy na łóżeczko w przypadku noworodków (kiedyś były bardzo modne)
- ja zawsze miałam laktator i ściągałam nim dużo pokarmu, ale faktycznie można z tym poczekać. Jeśli ktos jesnak będzie kupować i może sobie an to pozwolić to polecam od razu na dwie piersi (co za oszczędność czasu!) i koniecznie z gorsetem żeby mieć wolne ręce.

- od siebie polecam poduchę do spania dla ciężarnych. Miałam z różnych firm i najlepsza jakościowo według mnie jest z Poofi
 
Moja lekarka podczas wizyty tłumaczyła mi ze Igg świadczą o dawnym kontakcie z toksoplazmoza lub przejściu toxo - przeciwciała w tej klasie zabezpieczaja przed ponownym zakażeniem ( ja miałam wysokie miano Igg i nieobecne igM i powiedziała,że teraz juz jestem zabepieczona).
Czyli wychodzi na to że przeszłam ta chorobę ?
 
Napisze z mojego doświadczenia:
Z rożka korzystałam, bo mi się tym dobrze owijalo dziecko, potem korzystałam z niego jako kocyk
- może być śpiworek lub otulacz (np tulik lub taka duża bambusowa albo muślinowa chusta, która omijasz dziecko). Moje akurat nie lubiło być ściśnięte wiec to były moje niewypały zakupowe
- kokon uważam, ze jest zbędny, małe dziecko nie przemieszcza się wiec nie ma możliwości uderzenia się w szczebelki, dla starszych nie widzę sensu. Pamiętajcie, ze nie poleca się tez ochraniaczy na łóżeczko w przypadku noworodków (kiedyś były bardzo modne)
- ja zawsze miałam laktator i ściągałam nim dużo pokarmu, ale faktycznie można z tym poczekać. Jeśli ktos jesnak będzie kupować i może sobie an to pozwolić to polecam od razu na dwie piersi (co za oszczędność czasu!) i koniecznie z gorsetem żeby mieć wolne ręce.

- od siebie polecam poduchę do spania dla ciężarnych. Miałam z różnych firm i najlepsza jakościowo według mnie jest z Poofi
W szpitalu mieli medele. Na jednego cycka. Ale to miało ssanie...w domu kupili mi inny....porażka. Zresztą jak całe moje kp .
Teraz mam nadzieję lepiej mi pójdzie. Znajoma ma na obie piersi. Matko. Moment ściągnięte. Ona była KPI akurat. Zaklepalam sobie u niej w razie co. Żeby jeszcze nie sprzedawała.
Na pewno przy pierwszym dziecku robi się pełno nietrafionych zakupów. Ale szału zakupowego CIEZKO nie dostać. A jeszcze gorzej go okiełznać 😂
W moim odczuciu oczywiście, z ubranek teraz omijam sklep 5-10-15 . Po praniu wszystko poskręcane. Fakt że masę rzeczy mam po pierwszym. Ale coś tam dokupic trzeba będzie. Będzie bliżej porodu to będę się dopytywać o walizke do szpitala. Co wziąć dziecku. Bo w marcu rodziłam to jechałam na pajacach. Miałam kilka bodziakow i polspiochow , śpiochów . Ale i tak pajac namber łan był. A latem? Nie mam pojęcia w co takie maleństwa latem na oddziałach ubierają...
Ooo nie wiem czy znacie takie kompresy multi gyn. Mi przynosiły ogromną ulgę. Stosowałam dopiero w domu. Ale teraz biorę do szpitala. Fakt że byłam ponacinana i szwy mi puściły. Może jak ktoś urodził bez tego to i nie potrzebował.
 
Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem
Rożek miałam. Zawsze to większą pewność w trzymaniu pierwszego dziecka.
Śpiworki nie wiem jakie masz na myśli? Otulacze podobno są dobre bo dziecko im ma ciaśniej i jest otulone tym lepiej śpi bo ma jak w brzuchu. Ale tego nie używałam.
Kokonu nie miałam, ale w tej ciąży mnie kusi 😁 ja miałam łyse łóżeczko, ponieważ bardziej się bałam śmierci łóżeczkowej niż tego, że się uderzy. Kładłam w rożku więc nigdzie mi syn nie uciekł. Laktator ręczny zwykły kupił mi mąż jak byłam w szpitalu. Taki najprostszy i nie po to żeby składować ten pokarm czy coś, tylko dlatego, że miałam taki nawał, że musiałam odciągać bo piersi mi chciały pęknąć. Do teraz nie rozumiem jakim cudem miałam pierś większa od główki dziecka 😂😂 w szpitalu w razie czego użyczają laktatorów. Przynajmniej w moim tak było.

Aaa i u mnie się laktator ten sam ręczny przydał jak zrobił mi się zastój w piersi.
 
Ostatnia edycja:
Witam przyszłe mamusie, z wypowiedzi waszych wynika, ze większość z was odpoczywa w domu. Czy macie już zwolnienia lekarskie czy po prostu nie pracujecie lub pracujecie zdalnie? Ja ciagle w pracy i tak się zastanawiam czy przy epidemii powinnam się bać ?
Mi się w sierpniu skończył urlop wychowawczy. Rozwiązali ze mną umowę i nie znalazłam pracy do teraz i raczej już nie znajdę będąc w ciąży.
 
W szpitalu mieli medele. Na jednego cycka. Ale to miało ssanie...w domu kupili mi inny....porażka. Zresztą jak całe moje kp .
Teraz mam nadzieję lepiej mi pójdzie. Znajoma ma na obie piersi. Matko. Moment ściągnięte. Ona była KPI akurat. Zaklepalam sobie u niej w razie co. Żeby jeszcze nie sprzedawała.
Na pewno przy pierwszym dziecku robi się pełno nietrafionych zakupów. Ale szału zakupowego CIEZKO nie dostać. A jeszcze gorzej go okiełznać 😂
W moim odczuciu oczywiście, z ubranek teraz omijam sklep 5-10-15 . Po praniu wszystko poskręcane. Fakt że masę rzeczy mam po pierwszym. Ale coś tam dokupic trzeba będzie. Będzie bliżej porodu to będę się dopytywać o walizke do szpitala. Co wziąć dziecku. Bo w marcu rodziłam to jechałam na pajacach. Miałam kilka bodziakow i polspiochow , śpiochów . Ale i tak pajac namber łan był. A latem? Nie mam pojęcia w co takie maleństwa latem na oddziałach ubierają...
Ooo nie wiem czy znacie takie kompresy multi gyn. Mi przynosiły ogromną ulgę. Stosowałam dopiero w domu. Ale teraz biorę do szpitala. Fakt że byłam ponacinana i szwy mi puściły. Może jak ktoś urodził bez tego to i nie potrzebował.
No właśnie ja mam Medelę. Przy pierwszym dziecku miałam ręczny Avent, był ok, ale traciłam sporo czasu i energii. Przy drugim milam medele, ale na jedna pierś. Po miesiącu pojechaliśmy kupić drugi - na dwie piersi i tym razem z gorsetem.
jesli chodzi o noworodkowe ubranka to pewnie body na krótki rekaw plus pajacyk albo sam pajacyk. ituli ma fajne na suwak wiec szybko się ubiera :)
 
Tak. Mięśni prostych. Ponad 4 cm [emoji1751][emoji1751][emoji1751][emoji1751] tak wiec jeski ktoras wie z czym to sie wiaze to tak. Plecy nie bolą, są dni gdy napier...wrecz.
Także ten... Po porodzie zgubilam szybko 17 kg, fakt że z 10 zostalo. Ale brzuch...kochane...brzuch to ja mam jakbym była w 6 mcu nadal....dlatego w marcu idę znowu do fizjo. Jestem niestety obwisłe rzeczy mądrzejsza teraz.
To mamy to samo. Niestety w Polsce jest to temat pomijany wiele kobiet nawet nie wie, że to ich dotyczy. Ja zdiagnozowałam się sama, potem zasięgnęłam porady lekarza i tylko odpowiednie ćwiczenia mogą to zniwelować tak jak pisałaś żadnych brzuszków i ćwiczeń na siłowni można tylko sobie zaszkodzić. Bardzo dużo na ten temat znalazłam na zagranicznych stronach i są zestawy ćwiczeń na Youtube.
A czy są jakieś sposoby żeby do tego rozejścia mięśni nie doszło? Jakieś ćwiczenia na youtube czy coś ten deseń?
Chyba raczej nie da się temu zapobiec. Niestety objawia się to dopiero po ciąży kiedy mięśnie wracają na swoje miejsce. Ja winie za to cc, mało kobiet o tym wie ale to jest operacja podczas której właśnie mięśnie proste są rozciągane na boki po to by dostać się do macicy. Moja gin potwierdziła że rzeczywiście częściej spotyka to kobiety po cc niż po porodzie sn.
Mam tak samo jak Ty, zazwyczaj słabo mi się robi na takim badaniu , ale ostatnio było Ok . Tak dziś zasłabłam [emoji17]. Jak mieszkałam w Polsce to panie z labolatorium kazały już dzień wcześniej pic dużo wody , dla rozrzedzenia krwi i dodatkowo żyły ponoć lepiej widać. No i po takim badaniu mieć jakiś sok słodki czy kawałek czekolady by podnieść cukier, i lepiej się poczuć.
Można rano przed badaniami wypić szklankę wody to bardzo pomaga przy pobieraniu krwi. To że mamy być na czczo nie znaczy że nie możemy się napić wody [emoji6]
Dziewczyny potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu wyniku. Możne któraś się z was zna. Wyszedł mi wynik Toxoplazma IgG ilościowo 0.34 i nie wiem jak to odczytać.
Oznacza to, że nie masz obecnych we krwi przeciwciał i nigdy nie chorowałaś na toksoplazmozę [emoji846]
 
reklama
Dziewczyny , czy któraś z Was używała takich opasek na nadgarstki przeciw mdlłoscią ? w internecie są różne opinie ,że pomaga , i że nie pomagają , ale zamówiłam by sama się przekonać czy coś wspomogą. Jestem już wykończona Mdłościami 24 na dobę , raz mi trochę lepiej to wyjdę z domu , wczoraj i przed masakra i płacz. Jak mi przyjadą i zacznę używać to dan znać czy coś się zmieniło. Opaski są dostępne także w Polsce. Zobacz załącznik 1225649
Daj proszę znać jak się sprawdziły, zamierzalam też je kupić. Jednak po cichu licze ze już niebawem mi przejdzie 😂
 
Do góry